Andy Purple

Μέλος από: Ιαν 2015

15 Οκτ 2015

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί κατα τύχη χωρίς να έχουμε διαβάσει κριτικές και μπορώ να πω ότι μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

Ο χώρος δεν έχει κάτι ιδιαίτερο είναι μία κλασική ταβέρνα. Το προσωπικό μας υποδέχτηκε χαμογελαστό και μέσα σε λίγα λεπτά από την ώρα που καθίσαμε ήρθαν να μας πάρουν παραγγελία.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να αναφέρω σε αυτό το σημείο είναι πως δεν μας έδωσαν κατάλογο αλλά ο σερβιτόρος μας έλεγε τα πιάτα κ επιλέξαμε.

Ήμασταν 4 άτομα και πήραμε:
Mία πολίτικη σαλάτα με σάλτσα μουστάρδας που ήταν πολύ νόστιμη κ ικανοποιητική σαν μερίδα,1 μελιτζάνα με φέτα πολύ νόστιμη και αυτή, μαρουλοντολμάδες με κιμά που μας ξετρέλαναν και τηγανιτά κολοκυθάκια.

Πήραμε επίσης 3 κυρίως:
Mία μοσχαρίσια μπριζόλα που πραγματικά έλιωνε στο στόμα,1 συκώτι που ήταν και αυτό καλοψημένο και ένα κοντοσούβλι. Παραγγείλαμε κ 3 μπύρες ποτήρι και πληρώσαμε 73 ευρώ. Μας κέρασαν μπύρα κ τσίπουρο και είναι βέβαιο πως θα πάμε ξανά για να απολαύσουμε τα ζουμερά κρεατικά.

15 Οκτ 2015

Το meat meat meat είναι μια ευχάριστη έκπληξη για την περιοχή.
Αν και ήμουν πολύ συγκρατημένη όταν το επισκέφτηκα πρώτη φορά δεδομένου του ότι είναι αλυσίδα και έχει κ στο Κολωνάκι κ συνηθίζω να μην συμπαθώ τέτοιου είδους μαγαζιά.

Το περιβάλλον είναι πολύ προσεγμένο και ευχάριστο.
Το προσωπικό ευγενικό κ γρήγορο κ η ανοιχτή κουζίνα φαίνεται πολύ καθαρή.

Όσον αφορά το μενού:
Έχω πάει αρκετές φορές κ έχω σχεδόν όλα τα είδη, από σουβλάκι έως μπέργκερ και έμεινα απολύτως ικανοποιημένη και από την ποιότητα αλλά και από τις τιμές.

Την τελευταία φορά που πήγαμε, πριν 2 μέρες επιλέξαμε την ποικιλία κρεατικών για 2 άτομα που κοστίζει 17 ευρώ και πραγματικά, όχι μόνο χορτάσαμε αλλά φύγαμε ικανοποιημένοι. Ήταν όλα καλοψημένα κ νόστιμα.

Κατα μέσο όρο όλες τις φορές που έχουμε πάει το κόστος κυμαίνεται στα 10 ευρώ το άτομο με μπύρα.

15 Ιαν 2015

Χρόνια τώρα το επισκέπτομαι.. Πάντα φεύγω το ίδιο ικανοποιημένη και εγώ και η παρέα μου..

Ένα πολύ ωραίο μικρασιάτικο ταβερνάκι με πολύ νόστιμα και φρέσκα πιάτα.
Ξεχωρίζω το χουνιάρ(πουρές μελιτζάνας με μοσχαράκι), το κεμπάπ κοτόπουλο που το μαρινάρουν τέλεια, το γιαουρτλού που τα έχω πάρει όσες φορές έχω πάει γιατί είναι απλά καταπληκτικό... έχει μια ύπεροχη καυτερή σάλτσα, το σουτζούκι, το αρβανίτικο συκωτάκι που στο φέρνουν ψιλοκομμένο και αν κ είναι λίγο βαρύ ταιριάζει πολύ με το τσιπουράκι που συνήθως πίνουμε.. και αν συνεχίζω θα αραδιάσω όλο τον κατάλογό του. Μόνο τα θαλασσινά δεν έχω δοκιμάσει αλλά δεν αξίζει νομίζω.

Ο χώρος είναι ζεστός. Απλό και φιλικό ταβερνάκι γειτονιάς και το προσωπικό πάντα χαμογελαστό και πρόθυμο να εξυπηρετήσει.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Στα συν του μαγαζιού είναι το value for money.. Με 1 σαλατα, μία ή 2 τυροκαυτερή(που είναι εξαιρετική), κεφτεδάκια,1 χουνκάρ, 1 συκώτι,2 σουτζούκια,1 γιαουρτλού,,1 κοτόπουλο,1 σις κεμπάμ και πιθανότατα και κάτι ακόμη που μου διαφεύγει, πήραμε και 6 μπύρες, και αρκετό τσίπουρο, ήμασταν 6 άτομα και πληρώσαμε 70 ευρώ.

15 Ιαν 2015

Λατρεύω τα σουβλάκια και πραγματικά έχω δοκιμάσει πολλά κατά καιρούς και εννοείται πως δοκιμάζω και ότι καινούριο..

Το συγκεκριμένο σουβλατζίδικο είναι η αλήθεια πως είναι σταθερή αξία..

Κατ'αρχήν σου αναφέρει στον τιμοκατάλογο με ειλικρίνεια πως ο γύρος του είναι κατεψυγμένος άρα ξέρεις τι να περιμένεις.. Παρ'όλα αυτά ποτέ δεν μας έχει απογοητεύσει. Μεγάλα σουβλάκια, γεμάτα τυλιχτά και λογικές τιμές. Είναι και νόστιμο.. Θεωρώ πως είναι η καλύτερη επιλογή στα βόρεια προάστια..

Για τον χώρο δεν αναφέρω κάτι μιας και είναι ένα κλασικό σουβλατζίδικο και για το προσωπικό θα πω πως είναι αρκετά εξυπηρετικό.

13 Ιαν 2015

Πραγματικά απογοητεύτηκα από το εν λόγω μαγαζί γιατί το είχα ακούσει πολλές φορές να το συστήνουν.

Το επισκεφτήκαμε μέσα στις γιορτές ένα απόγευμα που δεν είχε και πολύ κόσμο.
Ο χώρος καλός είναι.. Όχι ότι τρελάθηκα. Περιποιημένος, καθαρός αλλά όχι κάτι τρομερό. Μια μοντέρνα ταβέρνα.

Το φαγητό παρόλο που πήγα πεινασμένη μου φάνηκε αδιάφορο. Πήραμε μια μερίδα πατάτες που οι μισές ήταν κρύες.. Ένα σουβλάκι κοτόπουλο το οποίο αν και είχε περίπου 8-9 ευρώ σε καμία περίπτωση δεν ήταν μερίδα. Μία μερίδα μπιφτέκια τα οποία ήταν το μόνο πιάτο που άξιζε αλλά και αυτό δεν ήταν αρκετό να σε χορτάσει και μια φέτα ψητή πολύ αδιάφορη στη γεύση.2 άτομα ήμασταν, πήραμε και 2 μπύρες μπουκάλι και πληρώσαμε 48 ευρώ. Προσωπικά μου φάνηκαν πολλά.

Για την εξυπηρέτηση δυστυχώς δεν έχω να πω τίποτα θετικό. Παρόλο που υπήρχαν ακόμη 3-4 τραπέζια ήταν δλδ σχεδόν άδειο ακουγόταν όλες οι συζητήσεις των σερβιτόρων οι οποίοι για να συνεννοηθούν μεταξύ τους γκάριζαν.

Μετά από λίγο αφού ηρέμησαν θεώρησαν επιτρεπτό να καθίζουν και οι 4 δίπλα από ένα τραπέζι που έτρωγε και να αναλύουν το πρόγραμμα της εβδομάδας.
Δεν συζητάω για την στιγμή που ζητήσαμε τον λογαριασμό και είπαμε πως δεν θέλουμε να παραγγείλουμε γλυκό που μας πρότεινε ο σερβιτόρος. Άρπαξε τα λεφτά και εξαφανίστηκε λες και κάναμε κάτι κακό. Ούτε ευχαριστώ ούτε τίποτα.
Κ εμείς βέβαια ούτε tips, μόνο καληνύχτα!

13 Ιαν 2015

Πήγα τελευταία φορά πριν από ένα μήνα.. Η αλήθεια είναι πως το επισκέπτομαι συχνά και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Μπορείς να φας sushi σε πραγματικό καλές τιμές. Είναι νόστιμο και καθαρό. Αν πάτε να δοκιμάσετε τα rolls με το χέλι.

Εμείς πήραμε φιλετάκια τόνου που ήταν καταπληκτικά και περίπου 32 rolls σε διάφορες γεύσεις και πληρώσαμε 38 ευρώ,

Το μόνο ίσως αρνητικό είναι ο χώρος του που παραπέμπει take away όμως αυτή είναι η λογική του συγκεκριμένου μαγαζιού.

Προσωπικά χαίρομαι που το sushi έγινε τόσο προσιτό και που όταν βρεθείς κέντρο και θέλεις να τσιμπήσεις κάτι ελαφρύ έχεις μια τέτοια επιλογή.
Το service είναι αρκετά ευγενικό αν σκεφτεί κανείς πως τρέχουν όλοι πανικόβλητοι λόγω του κόσμου..

13 Ιαν 2015

Το έχουμε επισκεφτεί αρκετές φορές και είμαστε πάντα πολύ ικανοποιημένοι για την ποιότητα του αλλά και για την εξυπηρέτηση.

Ζουμερά κρεατικά, ωραία καρυκευμένα και λογικές τιμές αν σκεφτεί κανείς πως οι μερίδες του είναι πραγματικά πολύ μεγάλες. Να μην ξεχάσω να παινέψω και το νόστιμο ζυμωτό ψωμί τους.

Πήγαμε 4 άτομα πήραμε:1 μερίδα άγρια μανιτάρια, χόρτα, φέτα ψητή, τυροπιτάκια στα κάρβουνα,1 μερίδα παϊδάκια κοτόπουλο, 1 χοιρινή,1 μοσχαρίσια γάλακτος και 2 κανατάκια τσίπουρο και ο λογαριασμός ήταν 72 ευρώ.

Ο χώρος δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Κλασική ταβέρνα με συν ότι έχει τζάκι.
Προτείνω για δοκιμή τα τυροπιτάκια στα κάρβουνα, την χοιρινή μπριζόλα που είναι καρυκευμένη με δενδρολίβανο και το ψαρονέφρι που ψήνεται στα κάρβουνα με ντομάτα. Όχι ότι τα υπόλοιπα πιάτα δεν είναι ωραία απλά αυτά είναι πολύ γευστικά.
Το συστήνω πραγματικά ανεπιφύλακτα.
11/01.2015