Skag181

Μέλος από: Ιαν 2015

09 Μαι 2016

Πήγαμε οικογενειακα για βραδινό. Σαν πρώτη εντύπωση δεν τρελάθηκα αφού το εξω μέρος του μαγαζιου ηταν βρόμικο και ατημέλητο. Ο μέτρ πολύ ευγενικός και φιλικός μας καλοσόρισε. Επίσης η κοπέλα που μας σέρβιρε ήταν καλή στην δουλειά της.

Στα του φαγητού για fine dining ήταν καλές οι γευσεις και η παρουσίαση αλλά περίμενα κάτι παραπάνω για εστιατόριο με Michelin Star και χρυσούς σκούφους αλλα καλό.

Γενικά η ατμόσφαιρα ήταν ωραία απλά που και που υπήρχε πολύ θόρυβος απο την κουζίνα.

Σε γενικές γραμμές ήταν ένα καλό δείπνο αλλά σε σχέση με άλλα εστιατόρια που έχω επισκεφτεί με Michelin Star έδώ και στο εξωτερικό το περίμενα καλύτερο.

23 Μάρ 2016

Επίσκεψη στο Abovo Σάββατο βράδυ με το άλλο μου μισό. Καλωσόρισμα με χαμόγελα και μας δείξαν το τραπέζι μας.

Το μαγαζί είναι άνετο με αρκετό χώρο μεταξύ τραπεζιών και όμορφα στολισμένο.

Το σέρβις είναι πολ΄΄υ καλό και επαγγελματικό.

Πήραμε το μενού του σεφ που ήταν πραγματικά εξαιρετικό αποθέμα γεύσης και παρουσίασης. Επίσης η τιμή για την κλάση του εστιατορίου είναι πολύ λογική.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

04 Δεκ 2015

Πήγαμε εκεί για επαγγελματικό δείπνο. Η πρόσβαση είναι πολύ εύκολη και άνετη με πολύ άνετο πάρκινγκ και άμεση εξυπηρέτηση απο τον παρκαδόρο.

Η υποδοχή πολύ φιλική και επαγγελματική. Το σέρβις κατα τη διάρκεια του δείπνου ήταν όπως πρέπει και πολύ καλό.

Το μενού πολύ καλό με πολλές επιλογές θαλλασινών αλλα και αρκετό σούσι.

Το φαγητό ήταν πάρα πολύ καλο γευστικό χωρίς κάτι αρνητικό.

Σαν εστιατόριο είναι αρκετά ακριβό αλλά πολύ ποιοτικό.

14 Οκτ 2015

Φάγαμε εγώ και η κοπέλα μου εκεί.

Το μέρος είναι εντάξει φέρνει ποιο πολύ σε καφέ.

Δώσαμε γρήγορα τη παραγγελία μας. Για αρχή πήραμε πατάτες με τυρί και μπέικον και ήταν καλές.

Στα του κυρίως πήραμε ένα γεμιστό και ένα καυτερο Burger τα οποία ήταν οκ αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο.

Ήταν εντάξει για μια φορά αλλά δεν θα ξαναπηγαινα.

29 Σεπ 2015

Το εν λόγω Mozzarella Bar είναι και ενα μερος που προσφέρει απο πρωινό καφε μεχρι και δείπνο.

Πήγαμε με φιλικο ζευγάρι για βραδινό. Η υποδοχή ευγενική. Το σερβις λίγο αργό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Το φαγητό απο την άλλη είναι εξαιρετικό με πολύ ωραίες γευσεις και παρουσιαση και ειναι μια καλη επιλογη για ιταλικό φαγητό.

28 Σεπ 2015

Πήγαμε εκει για άλλη μια φορά μετά απο καιρό.

Η υποδοχή πολύ καλή και ευχαριστη. το μαγαζί είναι όμορφο ωραία διακοσμημένο με αρκετό χώρο μεταξυ τραπεζιών (κάτι πολύ σημαντικό για εμένα).

Ο Γιάννης (μετρ) γνωρίζει πολύ καλά το μενού και τι να προτείνει.

Το φαγητό ήταν πολύ ωραίο και το κρέας ήταν πολυ γευστικό και πολύ καλά ψημένο.

Η τιμή δεν είναι φτηνή αλλα για τη τοποθεσία και το τύπο του μαγαζιού δεν είναι και παράλογη.

18 Αυγ 2015

Φάγαμε εκει πέρα το πρωιγούμενο Σ/Κ για βράδυ. Μιάς και πάντα μας αρέσει να δοκιμάζουμε ότι καλύτερο έχει να προσφέρει το μαγαζί, πήραμε το μεγάλο μενού που συνοδευόταν απο τα προτεινόμενα κρασιά (4 στο σύνολο) μαζί με 9 διαφορετικά πιάτα.

Το μαγαζί είχε ησυχία και το σερβις ήταν πολύ καλό και επαγγελματικό, με απόλυτη νώση του τι σου σέρβιρανε.

Τα κρασιά πολύ σωστά επιλεγμένα και πηγαίνανε πολύ μαζί με τις γεύσεις.

Απο το πρώτο μέχρι και το τελευταίο πιάτο το φαγητό ήταν πολύ καλό, προσεγμένο και φανταστικά παρουσιασμένο.

Η τιμή για το μεγάλο μενού αν θυμάμαι καλα ήταν περίπου 97 ευρώ το άτομο και αυτό περιλάμβανε τα κρασιά.

Το συστήνω για γευσιγνώστες που θέλουνε το κάτι διαφορετικό και ωραίο

27 Φεβ 2015

Επισκεψη ξανα στο Rakkan. Αυτή τη φορά για μεσημεριανό. Γενικά είχε ησυχία και βρήκαμε πολύ εύκολα.

Το σερβις απο τα παιδιά πολύ καλό και επαγγελματικό με τις σωστές κινήσεις και συμπεριφορά.

Ο χώρος πολύ ωραίος και καθαρός.

Στα του φαγητού τώρα όλα πολύ ωραία ορεκτικά πήραμε σαλάτα φυκιών, tuna tataki και rock shrimps. Όλα πολύ ωραία. Για κύρια σταθερή αξία το Black Cod και τα signature rolls όλα πολύ γευστικά και ωραία

Αν και ακριβό είναι σταθερή αξία με ωραίο φαγητό και καλή εξυπηρέτηση και το συστήνω.

17 Φεβ 2015

Ως λάτρεις της Γιαπωνέζικης κουζινας ειπαμε να δοκιμασουμε και το εν λογω εστιατοριο να δουμε πως ειναι.

Το reception απο τις κοπελες ηταν καλο και καθισαμε σε ενα ωραιο τραπεζακι με ενα ωραιο κοκτέιλ proseco απο το μαγαζι.

Το μενου πολυ καλο με καλη ποικιλία γενικα εκτος απο μια μεγαλη ελλειψη για εμενα για καθε εστοατοριο αυτου του κοστους.... Τα signature rolls τα οποια δυστηχως δεν υπηρχαν οπως υπαρχουνε σε αλλα καλα μαγαζια της κατηγορίας πχ sushija, rakkan, hama.

Tα αρχικα ηταν ωραια και αξιοπρεπή οπως και το καταπληκτικο κρασι Sauvignon Blanc απο Cloudy Bay. Στα κυριως τωρα το Black Cod που για εμενα ειναι μετρο σύγκρισης ηταν μεν καλο αλλα μικρο και λιγο στεγνο μεσα. Τα inside out rolls ωραια αν και παλι λεω πρεπει να υπαρχουνε επιλογες για signature rolls γιατι τα κλασσικα τα βρίσκεις παντού.

Το γλυκο του μους καρυδας ηταν καλο.

Γενικα το σερβις πολυ φιλικο απλα αρκετες φορες επρεπε να ζητησουμε να μας γεμισουνε το ποτηρι με κρασι η νερο.

Ενα καλο μερος γενικα απλα για το επιπεδο τιμης του θελει λιγο φτιαξιμο στα πραγματακια που αναφερα κατεμε.

12 Φεβ 2015

Επισκεφτήκαμε το εν λόγω εστιατόριο Σαββάτο μεσημέρι. Είχε ησυχία και βρήκαμε εύκολα τραπέζι και με ησυχία κάτι που μας αρέσει.

Το σερβις απο την κοπέλα ήταν καταπληκτικό και πολύ επαγγελματικό.

Το Proseco που μας σέρβιρε ήταν καλής ποιότητας και στη σωστή θερμοκρασία.

Για αρχικά πήραμε μία σαλάτα και beef carpacio. Και τα δύο πολύ ωραία πιάτα και το καρπάτσιο πολύ καλό με λάδι τρούφας.

Η κοπέλα μου πήρε ριζότο και εγω κοτόπουλο νανάκι. Και τα δύο πιάτα καταπληκτικά και γευστικά.

Για γλυκό το μιλφείγ ήταν πολύ καλό και διαφορετικό από ότι συνηθίζουμε.

το συστήνω ανεπιφύλακτα.