Aka

Μέλος από: Φεβ 2015

18 Φεβ 2015

Τι να πω για το Indigo! Έχω τόσα πολλά πράγματα να αναλύσω και θεωρώ ευλογημένη τη στιγμή που σκέφτηκα να πάω να φάω Ινδικό για πρώτη φορά! Πάντα μου άρεσαν τα καυτερά και τα πιάτα με Κάρι και όλοι μου έλεγαν <> Μιας και είχα κάνει λοιπόν κριτική στο golden phoenix {άλλο αγαπημένο εστιατόριο} σκέφτηκα να επισκεφτώ το Indi Go που μόλις είχε ανοίξει δίπλα και μου έκανε κλικ.

Λοιπόν θα ξεκινήσω με τα απλά:

Διακόσμηση: Ίσως ένας από τους λόγους που θα το ξαναεπισκεφτώ. Από τη στιγμή που μπαίνεις θαυμάζεις τα τραπέζια, τους πίνακες, τον φωτισμό και τις πολυθρονίτσες με τα μαξιλαράκια στα οποία μπορείς να καθίσεις άνετα για να χωνέψεις. Ειδικά όταν έχει συννεφιά ο χώρος μέσα είναι αρκετά ρομαντικός και νιώθεις λες και βρίσκεσαι σε ένα παραμύθι.

Επίσης παίζει και ωραία ινδική μουσική μερικές φορές ποπ που θέλεις να σηκωθείς και να κάνεις το χορό της κοιλιάς {χεχε}

Εξυπηρέτηση: Καταπληκτική εξυπηρέτηση!!! Όταν μπήκαμε, μας καλωσόρισε μια πανέμορφη και ευγενική κοπέλα με ένα αληθινό γλυκό χαμόγελο {Όχι σαν αυτά τα ψεύτικα που σου σερβίρουν ίσα ίσα για να σε ξεφορτωθούν επειδή έχουν δουλειά} Επίσης ήταν Ινδή, για να μη λένε όλοι πως βάζουν πολλούς Έλληνες και χάνει το look του. Έπειτα ένας πολύ ευγενικός κύριος μας εξήγησε το κάθε φαγητό που υπάρχει στο μπουφέ με απίστευτη λεπτομέρεια. Ήταν μία άλλη και αυτή αρκετά ευγενική σερβιτόρα που μας σέρβιρε τα νερά και μας μίλησε για τις σάλτσες από προσωπική της εμπειρία.

Φαγητό: Ξεκινάμε φίλοι μου

Αρνάκι: Άν και δεν είμαι φαν του αρνιού, ξετρελάθηκα με αυτό. Πολύ νόστιμο, απολαυστικό και μυρωδικό. Συνιστώ να το πάρετε ως πρώτο πιάτο {βλέπω ότι υπάρχουν πολλά αλλά στο μπουφέ βάζει μόνο ένα}

Μπουκέτο Κρεμμυδιών: Πολύ νόστιμα αλλά άμα είστε τύπος της περιπέτειας θα το λατρέψετε με την σούπερ καυτή σάλτσα. {Προσοχή η σάλτσα επειδή καίει πολύ θα συνιστούσα να έχετε δίπλα και γιαουρτάκι που είναι πολύ νόστιμο και δροσερό}

Ρύζι μπασμάτι με σαφράν: Ο καλύτερος τρόπος για να συνοδεύσετε ότι κυρίως πιάτο και ορεκτικό θα πάρετε.

Κοτόπουλο Μαλάι Τίκα: Αρκετά περίεργο θα έλεγα, πολύ διαφορετικό από αυτά που έχω φάει αλλά νόστιμο. Πολύ μαλακό και πηγαίνει με την καυτερή σάλτσα.

Γκουλάπ Τζαμούν: Ωραίο επιδόρπιο. Είναι Σιροπιαστές μπάλες από σκόνη γάλακτος με καραμέλα και ζάχαρη. Πολύ παράξενο στη γεύση αλλά πολύ νόστιμο και ελαφρύ. Το σιροπάκι σου αφήνει μία πολύ ωραία αίσθηση.

Αυτά ισχύουν για το μπουφέ ΜΟΝΟ

Value for Money: 15 ευρώ ο κάθε ενήλικας και ένα παιδί 8 ευρώ. Πολύ καλή τιμή για αυτές τις καταπληκτικές νοστιμιές που φάγαμε.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τη διεύθυνση το εστιατορίου και το προσωπικό για την εξυπηρέτησή τους και συνιστώ σε όλους σας να πάτε

-Aka

10 Φεβ 2015

Καλημέρα σας.
Πριν από κάποιους μήνες αποφάσισα να φάω στο Golden Phoenix. Είναι ένα εστιατόριο που σου μένει και θα ήθελα να αναλύσω 4 πράγματα¨.

Γεύση: Πρώτον. πήγαμε σαββατοκύριακο μεσημέρι όπου βγάζουν τον πλούσιο μπουφέ. Έχει τα πάντα: Σούπες, θαλασσινά, κρέατα, noodles και ένα άλλο μικρότερο τραπέζι με επιδόρπια¨Φρούτα, ζελέδες, λουκουμάδες κ. α Τα φαγητά ήταν εκπληκτικά!! O chef είναι ένας μαστερ. Έχω φάει και σε άλλα κινέζικα, άλλα πρώτη φορά ευχαριστήθηκα να τρώω.

Εξυπηρέτηση: Οι σερβιτόροι έρχονται γρήγορα, είναι ευγενικοί και προσέχουν πολλές λεπτομέρειες στο σερβίρισμα. Πολλοί λένε ότι δεν χαμογελάνε αλλά αυτό δεν ισχύει. Μια φορά είχαμε πάει για να φάμε μπουφέ αλλά πέσαμε σε λάθος ημέρα. Ντραπήκαμε λίγο αλλά η σερβιτόρα μας είπε <> μας είπε να πιούμε λίγο νερό και να έρθουμε άλλη μέρα για να μη μας κάνει να νιώσουμε άσχημα.

Χώρος: Ο χώρος είναι πολύ ωραία διακοσμημένος με πίνακες, ζωγραφιές και παίζει ωραία κινέζικη μουσική. Τα τραπέζια είναι ωραία διακοσμημένα και γενικά το μαγαζί ξεχωρίζει μέσα στο στενό της μπιφτεκούπολης.

Τέλος, σκάσαμε ένα πενηντάρικο για τρία άτομα για buffet. Πρέπει να πω πως οι τιμές είναι καταπληκτικές. Τρως μέχρι σκασμού και δεν πληρώνεις τίποτα

Γενικά αξίζει να πάτε όλοι οικογένεια και θα περάσετε πολύ ωραία.