tasos_071

Μέλος από: Φεβ 2015

23 Οκτ 2015

Πήγαμε παρέα 4 ατόμων χθες το Σάββατο 10/10/2015 κατόπιν σχετικής κράτησης που είχα κάνει. Ο χώρος ήταν μικρός με τα τραπέζια πάρα πολύ κοντά το ένα στο άλλο, πολύ μικρή τουαλέτα στην οποία έπρεπε να σκύψεις για να μπεις και δυστυχώς δεν ήταν καθαρή.. Όταν μπήκαμε περιμέναμε περίπου 5 λεπτά μέχρι να μας οδηγήσουν στο τραπέζι. Το κατάστημα είχε ζωντανή μουσική που έπαιζε πολύ ωραία.
Παραγγειλαμε.

Σαλάτα ρόκα η οποία ήταν σε μεγάλη ποσότητα πλην ομως είχε μαρούλι μέσα ενω δεν αναφερόταν πουθενά αυτό. Οταν πληρώνουμε για ρόκα θέλουμε να φάμε ρόκα και όχι μαρούλια.

Μανιτάρια στην σχάρα τα οποία ήταν μέτρια.

Τυροκαυτερή η οποία ήταν απίστευτη!!

Ποικιλία κρεάτων η οποία ήταν μικρή σχετικά πλην όμως γευστική και ιδιαίτερα το λουκάνικο.

2 ρακομελα 100ml και δύο κιλά κρασί ημιγλυκο. Όσον αφορά το κρασί τους τελείωσε το ημιγλυκο και μας έφερναν ξηρό και ενώ τους το τονισαμε 4 άτομα οτι εκαναν λάθος και μας εφερναν ξηρό κρασί η σερβιτόρα επέμενε ότι το κρασί είναι ημιγλυκο... Μετά απο λίγη ώρα η σερβιτόρα κατάλαβε το λαθος της και μας ζήτησε συγνώμη.

Ο λογαριασμός για αυτα 75 € και παρά του ότι τα λεφτά τα τσεπωσαν μια χαρά, ούτε λόγος για απόδειξη και ντροπή τους γιατί αυτό διότι δείχνει αντιεπαγγελματισμό και κατάστημα που του αρέσουν οι αρπαχτές..

Πληρώσαμε και αυτό που σκεφτήκαμε ήταν ότι δεν θα ξαναπάμε..

16 Φεβ 2015

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους ερωτευμένους!! Αποφάσισα λόγω της ημέρας του Αγίου Βαλεντίνου να κάνω ενα όμορφο και ρομαντικό μεσημεριανό τραπέζι στο άλλο μου μισό κατόπιν σχετικής κράτησης που έκανα χθες.

Φτάσαμε στο κατάστημα το οποίο είχε πολύ άνετο πάρκινγκ και αφού μπήκαμε μέσα μας υποδέχθηκε πάρα πολύ ευγενικά ένας εξαιρετικός σερβιτόρος ο οποίος μας οδηγησε στο τραπέζι μας. Είχαμε απίστευτη θέα όλη την Αθήνα, έπαιζε την κατάλληλη μουσική για την ημέρα και στην σωστή ένταση και γενικότερα στο περιβάλλον υπήρχε μια πολύ χαλαρή και ερωτική ατμόσφαιρα.

Παραγγείλαμε τα εξής: μανιτάρια gratinata 4,80 €, μελιτζάνες prosciutto 5€, σαλάτα spinaci 7.50€, la scaloppine all arancia (χοιρινό φιλέτο με πορτοκάλι φιστίκι Αιγινης και λευκό κρασί) 9.80€, pollo con venture (φιλέτο κοτόπουλο με μανιτάρια, σπαράγγια, καρδιές αγγιναρας, εστραγκόν και λευκό κρασί) 9,20€, ένα ποτήρι λευκό κρασί 5€ και μια μπύρα Stella artois 4,50€.

Ξεκινήσαμε με τα ορεκτικά τα οποία δεν ήταν κατι ιδιαίτερο απο γεύση και θα τα χαρακτηριζαμε απλά ως μέτρια. Συνεχίσαμε με την σαλάτα η οποια υποτίθεται πως ήταν με σπανάκι και baby ρόκα και αντ αυτού μας ήρθε μια σαλάτα η οποία περιείχε εκτός απο τα ανωτέρω iceberg, και μαρούλι τα οποία δεν αναγράφονται στον κατάλογο πράγμα απαράδεκτο διότι θα μπορούσαμε να είχαμε αλλεργία σε αυτά. Την σαλάτα θα την χαρακτηριζαμε μέτρια και σίγουρα όχι αυτή που ζητήσαμε και έγραφε ο κατάλογος.

Περνώντας στα κυρίως να τονίσουμε ότι τα ζητήσαμε με συνοδεία απο άγριο ρύζι και ψητά λαχανικά και αντ αυτού το πιάτο με το χοιρινό μας ήρθε συνοδευόμενο απο ταλιατελες.. Το πιάτο με το κοτόπουλο ηταν πολύ καλό γευστικό και χορταστικό ενώ το χοιρινό ήταν προφανέστατα πολύ κακής ποιότητας διότι μύριζε πολύ άσχημα το κρέας.

Γενικά μείναμε ικανοποιημενοι απο την άψογη εξυπηρέτηση, την ατμόσφαιρα και την θέα του μαγαζιού, ωστόσο δεν μείναμε πλήρως ικανοποιημενοι απο το φαγητό και γι αυτό δεν θα το ξανά προτιμήσουμε. Για αυτά πληρώσαμε συνολικά 45,80€ και να τονίσω ότι οι τιμές που αναγράφονται στον κατάλογο στην ηλεκτρονική σελίδα του site apolis. gr είναι διαφορετικές και προς τα "κάτω" κατά 0,20-0,30 € απ ότι πληρώνεις στην πραγματικότητα.