Asa

Μέλος από: Φεβ 2015

28 Νοε 2015

Μετά από πολύ καιρό που είχαμε να πάμε και θέλοντας να αποφύγουμε την απογοήτευση στο μαύρο πρόβατο καθώς ήταν καθημερινή αποφασίσαμε να πάμε στο KOZIS.

Όταν είχε πρωτοανοιξει είχαμε πάει δεκάδες φορές και ο μόνος λόγος που σταματήσαμε ήταν ότι η μεγάλη επιτυχία του έφερε μια κοσμοσυρροή οπου περιμενες αρκετή ώρα να βρεις τραπέζι και μετά έτρωγες με πολύ βαβούρα

Απ'οτι θυμάμαι όμως πάντα τρώγαμε πολύ καλά, μεγάλες ποσότητες και οικονομικά Πάντα κάτω από 17 ευρώ το άτομο με πολύ φαΐ και κρασί Δυστυχώς κάτι άλλαξε γιατί αυτή τη φορά δώσαμε 55 ευρώ 2 άτομα και δεν μείναμε καθόλου ευχαριστημένοι

Λεπτομερώς πήραμε

Ψητό χαλούμι με προσουτο. Απαράδεκτο, πρώτα από όλα δεν είναι ψητό αλλά τηγανιτό Το χαλούμι σαν λιπαρό τυρί στο τηγάνι γίνετε χάλια και το προσουτο ξεραίνετε τελείως

Μανιτάρι πορτομπελο με τυρί Οκ νόστιμο αλλά για κάποιο λόγο έβαλαν και μια γλυκιά σάλτσα σαν μαρμελάδα από επάνω και το χάλαγε τελείως

Σαλάτα με ψητό κοτόπουλο Νόστιμη σαλάτα, το κοτόπουλο πνιγμένο στην κλασσική πικάντικη σάλτσα που βάζει πάνω σε όλα του τα πιάτα Οκ στα αλλά πιάτα αλλά στην σαλάτα το κοτόπουλο θα έπρεπε να είναι πιο ουδέτερο για να ταιριάξει με την σος της σαλάτας

Ψητό κοτόπουλο με πατάτες Το ίδιο κοτόπουλο της σαλάτας σα μεγαλύτερα κομμάτια

Μπεργκερ γεμιστό με τυρί Ξανά αυτή η σάλτσα! Και επειδή όπως καταλαβαίνετε δεν είμαι φαν, ρώτησα, τι σος βάζετε στο μπεργκερ? Μαγιονέζα στο κάτω ψωμί και κέτσαπ στο πάνω μου λέει Οκ ευχαριστώ λέω Όχι!! Την σάλτσα την βάζει και στο κάτω και στο πάνω ψωμί και στο μείγμα του κιμά.. Έλεος!!

Στα θετικά το σέρβις είναι πολύ γρήγορο εξυπηρετικό και ευγενικό. Όταν τους είπα ότι το χαλούμι δεν είναι ψητό όπως λέει στον κατάλογο αλλά τηγανιτό και αφού είδε ότι δεν τρωγότανε, μας ζήτησε συγνώμη, δεν μας το χρέωσε και έτσι πήραμε το μανιτάρι.

Παρόλα αυτά 2 άτομα ένα μανιτάρι, σαλάτα μπεργκερ και ψητό κοτόπουλο στα 55 ευρώ, νομίζω λίγο υπερβολικό για τέτοιου είδους μαγαζί. Κρίμα που όταν πετυχαίνουν τα μαγαζιά σχεδόν πάντα γίνονται και ακριβότερα και χειρότερα..

28 Νοε 2015

Άλλο ένα εστιατόριο πολύ οφείλουμε την επίσκεψη μας στο ask4food. Περιεργως ενώ περνάω σχεδόν κάθε μέρα από εκεί δεν είχε πάει το μάτι μου, ίσως επειδή όλα τα εστιατόρια είναι στην δεξιά πλευρά του δρόμου Όπως και να έχει να ευχαριστήσω όλα τα μέλη που έγραψαν κριτικές πριν από έμενα και μας πρότειναν αυτό το μαγαζί. Πραγματικά αξίζει!

Ο χώρος μοντέρνος αλλά ζεστός, πολύ όμορφα διακοσμημένος, αρκετή απόσταση μεταξύ τραπεζίων και πολύ αναπαυτικές καρέκλες

Δυο άτομα παραγγείλαμε

Σαλάτα με σπανάκι ροκά μανιτάρια και παρμεζάνα, πάρα πολύ ωραία ίσως είχε λίγο παραπάνω σος

Τάρτα με τυρί κολοκύθι και κάτι άλλο, απλά τέλεια!

Picanha όχι ο παραδοσιακός Βραζιλιάνικος τρόπος ψησίματος που λέει αλλά πραγματικά νόστιμα και ζουμερά φιλετάκια.

Burger με τυρί πατάτες κλπ από τα καλύτερα που έχω φάει πότε!!

Χωρίς το κρασί ο λογαριασμός θα ήταν γύρω στα 40 ευρώ κάτι που για την ποιότητα φαγητού και τον χώρο θεωρώ είναι πολύ οικονομικό. Με διαφορά το καλύτερο εστιατόριο της περιοχής!

28 Νοε 2015

Μετά από αρκετούς μήνες απουσίας από το ask4food αποφάσισα να γράψω μια κριτική για αυτό το μαγαζί, αφ'ενος γιατί του αξίζει αλλά πάνω απ'ολα για να ευχαριστήσω την παρέα και το ask4food για τις κριτικές που μας ενημερώνουν και προτείνουν νέα μαγαζιά που αλλιώς μπορεί να μην γνωρίζαμε.

Ακριβώς αυτό είναι το Μουστάκι, ένα εστιατόριο – ψητοπωλείο που αν δεν το είχα ακούσει εδώ δεν θα το έβρισκα ποτέ αλλά και απ'εξω να πέρναγα πάλι δεν νομίζω ότι θα έμπαινα Διαβάζοντας λοιπόν τις κριτικές αποφάσισα η επόμενη έξοδο μας στο Χαλάνδρι να είναι στο Μουστάκι

3 άτομα λοιπόν κάτσαμε στο πολύ ωραίο πατάρι όπως πρότειναν και πολλοί πριν από εμένα. Πολύ ζεστός χώρος όμορφα διακοσμημένος, σαν να είσαι φιλοξενούμενος σε παλιό σπίτι. Ο σερβιτόρος πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός (μάλλον είναι ο ιδιοκτήτης) μας έδειξε τον χώρο του παταριού και καθώς ήταν άδειος καθίσαμε στο μεγάλο μοναστηριακό τραπέζι

Για αρχή μας έφερε πολύ νόστιμα και ζεστά ψωμάκια, κριτσινακια, πίτες και ένα ντιπ πολύ καυτερό (θα έπρεπε να μας το πει... ) τα οποία μας ανανέωσε και αν κατάλαβα καλά δεν τα χρεώνει

Παραγγείλαμε, σαλάτα, μανιτάρια ψητά, φάβα, μπρουσκετα, μπεργκερ, μπιφτέκι, rib eye. Όλα πάρα πολύ νόστιμα και σε τιμές απίστευτες αλλά ειδικά το μπεργκερ στα 3.80 με πατάτες τυρί και τα πάντα ήταν τσάμπα

Το μόνο αρνητικό είναι το ότι δεν έχει χύμα κρασί Αυτό ανεβάζει άσκοπα τον λογαριασμό και δεν ταιριάζει σε μοντέρνο ψητοπωλείο με καλαμάκια και μπερκερ να μην υπάρχει η επιλογή Νομίζω είναι κάτι που θα έπρεπε να λάβει σοβαρά υπ'οψη του ο ιδιοκτήτης.

28 Νοε 2015

Εδώ μπορώ να πω την πατήσαμε λίγο. Δεν ξέρω από που προκύπτουν τόσες καλές κριτικές αλλά θα διαφωνήσω κάθετα Ακόμα και αν τους πετύχαμε σε κακή μέρα, λόγο χώρου και επιλογής μενού με το ζόρι θα έπιανε την βάση..

Αναλυτικότερα, κανονίζουμε 4 άτομα από εντελώς διαφορετικές περιοχές να πάμε για κάνα μεζεδάκι. Χαλάνδρι, Κηφισιά, Πατήσια, που μπορούμε να πάμε να μοιράσουμε την απόσταση, μπαίνουμε στο ασκ και έχει σαν καλύτερη πρόταση για Ν. Φιλαδέλφεια και γύρω περιοχές το Μέλισσες Πάμε να το δοκιμάσουμε!

Καταρχάς ο χώρος είναι μια απογοήτευση από την αρχή Σε φωτογραφίες στο ίντερνετ και στο ασκ που το είδαμε περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο Ναι μικρο το ξέραμε αλλά όχι τόσο αδιάφορο και κρύο, ίσως το καλοκαίρι που είναι ανοιχτό να είναι καλύτερα αλλά και πάλι μακριά από το καλό Τα τραπέζια λίγα και στριμωγμένα το ένα δίπλα στο άλλο

Το μενού δεν είχε ιδιαίτερη ποικιλία και καθώς ήμασταν τέσσερα άτομα και καλοφαγάδες το πήραμε σχεδόν όλα Για όσους θέλουν μια περίληψη όλα μέτρια και κάτω εκτός του κεμπάμπ, που αν δεν το θέλεις καυτερό, ήταν τέλειο

Αναλυτικά

Στην αρχή κριτσινακια, ψωμάκια και ένα ντιπ 99% μαγιονέζα. Ωραία τα κριτσινακια, τα ψωμάκια όχι, το ντιπ χάλια

Σαλάτα σπανάκι καρυδιά ταλαγάνι και κάτι άλλα Τα χορταρικά καλά, η σος μέτρια και το ταλαγάνι χάλια Κρύο και έσπαγε σε τρήματα όταν πήγαινες να το κόψεις, προφανώς ψημένο πριν πολύ ώρα

Φάβα, είχε μια περίεργη κρεμωδη υφή και γεύση που δεν μου άρεσε καθόλου Μαγιονέζα ίσως?

Σουβλάκι κρύο σε αραβική πίτα Ναι δεν μας ακούστηκε και πολύ ελκυστικό αλλά αφού δεν είχε πολλούς μεζέδες είπαμε να το πάρουμε Όχι κακώς υπάρχει στον κατάλογο αυτό το φαγητό Όλα τα αλλά λίγο πολύ τα φάγαμε, αυτό δεν τρωγόταν καθόλου

Πατάτες τηγανίτες, αρκετά καλές, οι κάτω μάζευαν λίγο λάδι

Τηγανιά, δεν δοκίμασα αλλά απ'οτι είδα δεν έμεινε

Κοτόπουλο στο πήλινο, στεγνό το κοτόπουλο και λίγο τυρί

Μπριζολάκια χοιρινά, μέτρια αρκετά στεγνά

Κεμπάμπ όπως σας είπα ζουμερό και νόστιμο, το μόνο καλό πιάτο της βραδιάς πήραμε και 2ο

Το σέρβις μια χαρά και οι τιμές τζάμπα Όποτε γενικά ναι τρως φτηνά αλλά λείπει εντελώς το V από το VFM.

19 Απρ 2015

Το σημείο του μαγαζιού προφανώς είναι από τα μεγαλύτερα προτερήματα του, πάνω στη κεντρική πλατεία του Χαλανδρίου και όποτε έχει κάλο καιρό είναι πάντα γεμάτο μέσα-εξω. Το καλό είναι ότι σε μια απλή καθημερινή μεσημέρι η πλατεία κρατάει μακριά τον θόρυβο και την κίνηση του δρόμου και μπορείς να κάτσεις με ησυχία.

Το μαγαζί σαν διακόσμηση δεν λέει και πολλά ίσως προσπαθεί να μιμηθεί κάτι από παλιό μπακάλικο άλλα όχι με μεγάλη επιτυχία. Δεν είναι καθόλου κακό ίσως λίγο ετεροχρονισμένο.

Το σέρβις φιλικό, εξυπηρετικό, ενημερωμένο, άψογο

2 άτομα πήραμε

Βραστά λαχανικά πολύ ωραία

Ντακος, μέτριος θα λεγα, με τριμμένη ντομάτα (σαν σάλτσα) και η φέτα μάλλον άνοστη

Μπιφτέκι, πάρα πολύ νόστιμο χωρίς να είναι τίγκα στο λίπος η στα μπαχαρικά

Θρύψαλο στα κάρβουνα, πολύ νόστιμο και πολύ μεγάλη μερίδα άξιζε τα 15 ευρώ! ?

Στα αρνητικά του μαγαζιού το κρασί που δεν μου άρεσε καθόλου, η φέτα που ίσως έτυχε αλλά το χειρότερο η μουσική!! Όχι πολύ δυνατά άλλα εκτός του ότι ήταν ραδιοφωνικός σταθμός, τα τσιφτετέλια δεν πάνε καθόλου σε τέτοιου τύπου μαγαζιού. Το έχω δει αυτό το λάθος πολλές φορές σε πρωτοανοιγόμενα μεζεδοπωλεία και δεν το καταλαβαίνω. Αν οι ιδιοκτήτες θέλουν να φτιάξουν ελληναδικο ας το κάνουνε μπουζούκια όχι μεζεδοπωλείο. Σε όλες τις περιπτώσεις κάποια στιγμή το καταλαβαίνουν και το αλλάζουν.

19 Απρ 2015

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γράψει κανένας κριτική για αυτό το μαγαζί! Έχουμε πάει αρκετές φόρες όποτε θα προσπαθήσω να σας δώσω μια ολοκληρωμένη εικόνα.

Καταρχάς το σημείο του είναι ίσως το μεγαλύτερο μειονέκτημα του. Ακόμα και αν είστε από την περιοχή μάλλον θα δυσκολευτείτε να το βρείτε την πρώτη φορά Αν και είναι αρκετά κοντά σε κεντρικά σημεία της Ν. Ερυθραιας είναι σε ένα μονόδρομο και η πρόσβαση είναι λίγο περίεργη.

Ένα μικρο μαγαζάκι σε περιοχή που έχει μόνο σπίτια δεν πιστεύω ότι θα πήγαινε κανείς πάρα μόνο αν είναι συστημένος. Παρόλα αυτά είναι σχεδόν κάθε σαββατοκύριακο γεμάτο! Ο χώρος απλός και ωραίος θυμίζει κάτι από παλιό μεζεδοπωλείο και επειδή είναι μικρο (δεν πρέπει να έχει πάνω από 10 τραπέζια) είναι ζεστό και δεν σε χαλάει ακόμα και όταν είναι άδειο.

Στο σέρβις ο ιδιοκτήτης φιλικός και ευχάριστος (ευτυχώς έφυγε ένας ξινός αγέλαστος που μάλλον ήταν συνιδιοκτήτης)

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα πιάτα όποτε θα σας πω αυτά που θυμάμαι

Στη αρχή φέρνουν κέρασμα ένα πολύ ωραίο μεζεδάκι με μαιντανοσαλατα, παξιμάδια και μικρές ελιτισες. Πάρα πολύ ωραία και ιδιαίτερη επιλογή, θα το πλήρωνα ευχάριστα αν δεν το κερνάγανε.

Αντί για ψωμί έχει πίτες τραγανιστές και ψιλοκομμένες που προσωπικά τις προτιμώ.

Ίσως τα καλύτερα πιάτα του είναι το κοτόπουλο, γενικότερα το καλύτερο που έχω φάει πότε! Το καλύτερο καλαμάκι κοτόπουλο (από μπούτι), το καλύτερο παιδάκι κοτόπουλο και όταν έχει, (νομίζω μόνο Παρασκευή-Σαββατο) το καλύτερο κοντοσουβλι κοτόπουλο! Δεν ξερό τι κάνει πως το ψήνει και τι μαριναρδα βάζει άλλα θέλω την συνταγή!

Καλαμάκι χοίρινο, πολύ κάλο μεγάλο χειροποίητο και νόστιμο

Κεμπάμπ πάρα πολύ κάλο αν δεν σου αρέσει το πικάντικο. Εγώ το προτιμώ απλό και μου φαίνεται τέλειο άλλα αν το θέλεις πικάντικο μάλλον όχι.

Χοιρινά μπριζολάκια, χοίρινες λαιμού πολύ καλά ψημενες και χωρίς πολύ λίπος

Χόρτα με φέτα στο τηγάνι. Τόσο απλό πως είναι δυνατόν να είναι τόσο ωραίο δεν ξέρω

Φάβα ωραία σπιτική με κρεμμύδι και λεμονί όπως πρέπει

Λουκάνικο μοσχαρίσιο άπλα τέλειο!

Στις σαλάτες όλες είναι ωραίες άλλα η μεσογειακή νομίζω ξεχωριστεί λίγο από της συνηθισμένες

Στα ίσως όχι τόσο θετικά είναι τα πλευριτωμένους στο τηγάνι που τα προτιμώ ψητά, τα μαραθοπιτακια που παραδόξως (λόγο του ονόματος του μαγαζιού) δεν είναι και η σπεσιαλιτέ του και το μπιφτέκι, ίσως το μόνο πιάτο κάτω του μετρίου.

Γενικότερα ένα φιλικό και ζεστό μαγαζί που θα φάτε φτηνά και καλά και θα νιώσετε περισσότερο σαν φιλοξενούμενοι πάρα σαν πελάτες

17 Απρ 2015

Βλέποντας το συχνά γεμάτο θεωρήσαμε ότι παρόλο το άθλιο παρουσιαστικό του μάλλον θα είναι κάτι ιδιαίτερο. Δυστυχώς όχι..

Ο χώρος πολύ κακός παρόλο που δείχνει παλαιά ταβέρνα δεν έχει πάνω από 2-3 χρονιά που έχει ανοίξει, θα μπορούσανε να το κάνουνε πολύ καλύτερο. Πάνω σε κεντρικό σταυροδρόμι με πολύ θόρυβο κόρνες και κίνηση και με μουσαμάδες γύρω γύρω.

Ξεπερνάς όλα αυτά και λες ότι τουλάχιστον θα έχει φοβερό φαγητό. Οκ το φαγητό δεν είναι και χαλιά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Χωριάτικη κανονική, μπριζόλα χοιρινή πολύ μέτρια και λιπαρή και πίτες σπιτικές καλές αλλά κρύες και αυτά νομίζω είναι όλα τα πιάτα του. Στα συν είναι ότι έχει αρκετή ποικιλία από πίτες, έφαγα και μακαρονοπιτα που δεν ήξερα ότι υπήρχε καν και ήταν ωραία!

Γενικά ο μονός λόγος που πιστεύω ότι έχει πιάσει αυτό το μαγαζί είναι επειδή δείχνει φτηνό από έξω αλλά τελικά δεν είναι και τόσο. 4 άτομα 70 ευρώ με κρασί όχι ακριβό αλλά ούτε τσάμπα.

17 Απρ 2015

Από τα καινούρια μαγαζιά στην περιοχή, αρκετά μικρό επάνω σε κεντρικό δρόμο, σε πρώτη ματιά δεν σου γεμίζει το μάτι.

Είχαμε όρεξη να δοκιμάσουμε κάτι καινούριο και το επισκεφτήκαμε μεσημέρι καθημερινής. Ο χορός λιτός αλλά όμορφος σαν να ξεφεύγει λίγο από το συνηθισμένο ντεκόρ ταβέρνας, σαν να είναι λίγο πιο ζεστό – σπιτικό.

Από κόσμο ήταν άδειο κάτι που δεν μας χάλασε καθόλου, ο κύριος που μας σέρβιρε πρέπει να ήταν και ο μάγειρας, πολύ ευγενικός ευχάριστος και πρόθυμος!

Πήραμε

Σαλάτα χωριάτικη, έχω καιρό να φάω τόσο νόστιμη σαλάτα! Ίσως ήταν η ντομάτα πολύ καλή, ίσως να είχε κάτι στην σώος αλλά εκτός από λαδί παντός δεν έμεινε τίποτα!

Πατάτα ψητή με γιαούρτι, ακριβώς αυτό που λέει τίποτα παραπάνω και τίποτα το σπουδαίο. Ίσως το γιαούρτι να ήθελε λίγα μυρωδικά.

Πλευρωτους ψητά, κλασσικά και καλά ψημένα με λίγο παραπάνω βάλσαμικο

Πατάτες τηγανίτες, ήρθαν προς το τέλος αλλά ήταν φρέσκιες και φρεσκοτηγανισμενες

Μπιφτέκι μοσχαρίσιο πολύ νόστιμο και ελαφρύ

Χοιρινό με μελί και μουστάρδα στο πήλινο, καλό αλλά αρκετά πιο γλυκό απ’ ότι θα θέλαμε

Γενικότερα ένα οικονομικό και συμπαθητικό μαγαζί που ευκολά θα ξαναπηγαίναμε αλλά χωρίς το κάτι το φοβερό.

09 Απρ 2015

Το είχα δει στο ask4food και μια και ήμασταν στην περιοχή το πρότεινα στην παρέα Ο χώρος δεν έλεγε και πολλά, μικρός και λιτός, ίσως σε σημεία να θύμιζε και σουβλατζίδικο, ειδικά τα ψυγεία της coca-cola με τα κρασιά και νερά να φαίνονται δεν ταίριαζαν καθόλου. Δεν είχε κάτι κακό άλλα σαν να έλειπε κάτι που θα του δώσει ένα ιδιαίτερο χαρακτήρα, άλλα και πάλι άθλος που χώρεσαν τόσα τραπέζια σε τόσο μικρο χώρο χωρίς να τα στριμώξουν. Ένα κακό είναι ότι είχε απίστευτη βαβούρα παρόλο που δεν ήταν γεμάτο, ίσως λόγο του ότι είναι ψηλοτάβανο και σχετικά άδειο δημιουργείται κάτι σαν αντίλαλος

Λογικά δεν έχει αρκετό χώρο και στην κουζίνα γιατί παρόλο που δεν ήταν ούτε το μισό γεμάτο τα πιάτα ερχόντουσαν με πολύ αργούς ρυθμούς και σε εμάς και στα άλλα τραπέζια

Το σέρβις ευγενικό μας ενημέρωσε για τις ελλείψεις που δεν ήταν και λίγες και 4 άτομα πήραμε

Σαλάτα κοτόπουλο, πολύ ωραία και μεγάλη
Ταλαγάνι με μαρμελάδα, οκ ένα ταλαγάνι είναι γιατί το χρεώνουν (όπως όλοι) 7.5 δεν καταλαβαίνω

Κολοκυθοκεφτέδες άλλα μας έφεραν κολοκυθάκια τηγανιτά, πάρα πολύ νόστιμα και τραγάνα

Πατάτες τηγανίτες πολύ καλές άλλα μας τις έφεραν στο τέλος

Φιλέτο κοτόπουλο με σάλτσα μουστάρδας, μια χαρά

Μπουτάκια κοτόπουλο μα φιδέ, το φιδέ ήταν λίγο λασπωμένο, ένα σώμα όλο.

Μπριζόλα σταυλισια με μυρωδικά και βούτυρο! ? Ζητήσαμε να μην βάλουν βούτυρο άλλα είχε αρκετό και δεν του πήγαινε καθόλου.

Καλαμάρι ψητό με λαχανικά άλλα μας το έφεραν με κους κους, πολύ νόστιμο πιάτο, χαίρομαι που κάνανε λάθος!

Τώρα θα αναρωτιέστε γιατί μετά από τόσα λάθη και ελλείψεις έβαλα 3* στο σερβις! Όλα τα παιδιά στο σέρβις ήταν τόσο καλοί ευγενικοί και χαμογελαστοί που δεν χαλαστήκαμε καθόλου!!

Στο τέλος κέρασμα πορτοκαλάκια και κέικ σοκολάτας με παγωτό, από τα καλύτερα γλυκά που έχω φάει!

Γενικότερα μια γλυκόξινη εμπειρία μάλλον χρειάζονται λίγο βελτίωση. Με κρασί πληρώσαμε 105 ευρό 4 άτομα, δεν το λες και φτηνό. Δεν ξέρω τις επιλογές στην περιοχή άλλα δεν ενθουσιάστηκα, καλή προσπάθεια άλλα θέλει λίγο ακόμα..

09 Απρ 2015

Ένας φίλος από την περιοχή μας το πρότεινε σαν από τα καλύτερα value for money εστιατόρια και με λίγα λόγια αποδείχτηκε ακριβός αυτό.

Πήγαμε 6 άτομα και πήραμε

Σαλάτα Ελληνική και σαλάτα με κοτόπουλο, πολύ ωραίες και μεγάλες και οι 2
2Χ τσιπς πατάτας με αυγό πολύ ωραίο και πρωτότυπο
Μιλφειγ λαχανικών μεγάλη μερίδα και με χαλούμι
Κοτόπιτα, με σπιτικό φύλλο, το καλύτερο πιάτο της βραδιάς!
3Χ κοντοσουβλι κοτόπουλο, οκ πρωτότυπη παρουσίαση και νόστιμο άλλα δεν είναι τίποτα άλλο από ένα μεγάλο σουβλάκι μπούτι κοτόπουλο
Κοντοσουβλι χοίρινο, το ίδιο ένα μεγάλο σουβλάκι όχι κάτι απίστευτο
Φιλέτο κοτόπουλο, αυτό μάλλον ήταν απογοήτευση, αρκετά ξεροψημένο και στεγνό
Ριζότο λαχανικόν όχι κάτι φοβερό

Γενικά φάγαμε καλά, ήπιαμε αρκετά και δώσαμε 20 ευρό το άτομο. Τα άξιζε με το παραπάνω!

ΥΓ. Δεν το δοκιμάσαμε άλλα τα κότσια που ήταν έξω στο πάνω ράφι της κουζίνας και περίμεναν να τα παραγγείλουν, δεν μου έκανε και πολύ καλή εντύπωση, θα το απέφευγα.