KATERINA ZORBA

Μέλος από: Φεβ 2015

28 Φεβ 2015

Επισκεφτήκαμε το εν λόγω εστιατόριο περί τα τέλη Δεκεμβρίου του 2014 (περίοδος που είχε ρίξει χιόνι).

Δυστυχώς η όλη μας εμπειρία δεν ήταν διόλου ευχάριστη. Το εστιατόριο, αν και μας είπαν ότι είχαν στο turbo τον κλιματισμό, ήταν σαν ψυγείο! Χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι οι 3 παρέες που βρισκόταν εκεί, ήταν όλοι με τα μπουφάν τους. Κατά καλή μας τύχη, στην παρέα μας μόνο, προσέφεραν μια πριβέ σόμπα και έτσι κατέστη δυνατή η παραμονή μας εκεί. Τα φαγητά από πλευράς γεύσης ήταν συμπαθητικά αλλά δυστυχώς από πλευράς ποιότητας, επιεικώς απαράδεκτη. Την ίδια εντύπωση αποκόμισε και άλλο μέλος της παρέας.

Δεν μπορώ να παραγνωρίσω όμως το θέμα της εξυπηρέτησης. Οι δύο Ασιάτισσες κυρίες, πραγματικά έκαναν ότι μπορούσαν για να εξυπηρετήσουν, αν και οι ίδιες αντιλαμβάνονταν πως οι συνθήκες ήταν πραγματικά δύσκολες.

Δυστυχώς λόγω του ότι έχει περάσει καιρός από τότε που το επισκέφτηκα, δεν θυμάμαι τι πιάτα παραγγείλαμε, αλλά νομίζω ότι δεν έχει και σημασία μετά το αποτέλεσμα…. Σε κανέναν δεν θα το συνιστούσα, ούτε καν για δοκιμή.

23 Φεβ 2015

Επισκεφτήκαμε το εν λόγω εστιατόριο στις 14 Φεβρουαρίου 2015. Για άλλη μια φορά, φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις. Από πλευράς service, γεύσης και σχέση ποιότητας και χρημάτων.

Έχω κουραστεί να τρώω κάτι πολύ κάτω της σχέσης ποιότητάς του και τιμής και να το θεωρώ πια φυσιολογικό. Για αυτό το λόγο, ό, τι με ευχαριστεί πια στον ουρανίσκο, το βαθμολογώ με άριστα.

Πιο συγκεκριμένα. Παρ' ότι κάλεσα για κράτηση στις 19:30 και δεν υπήρχε κάτι διαθέσιμο, μετά από 10 λεπτά (ψάχνοντας στην αναγνώριση κλήσης), με κάλεσαν ότι παρουσιάστηκε μια ακύρωση και θα μπορούσαν να μας εξυπηρετήσουν. Μας ενημέρωσαν επίσης για τη θέση τραπεζιού, χωρίς εμείς να ρωτήσουμε, μήπως και δεν μας άρεσε. Παίρνουν βαθμό για αυτό.

Παραγγείλαμε ποικιλία λουκάνικων, μανιτάρια πανέ, σουφλέ πατάτας, σαλάτα (δεν θυμάμαι πια) και κότσι. Όλα υπέροχα. Τα μανιτάρια ζουμερά, το σουφλέ γευστικότατο, το ίδιο και τα λουκάνικα. Το κότσι επίσης καλοψημένο και μαλακό.

Δεν είμαι ιδιαίτερη γνώστρια των μπυρών, αλλά κατά ομολογία φίλου της παρέας, η Τσέχικη που πήρε ήταν πολύ καλή.

Το συστήνω και σίγουρα θα ξαναπάω.

23 Φεβ 2015

Επιτέλους! Η έκρηξη της γεύσης στον ουρανίσκο σου, να μην στοιχίζει χρυσάφι. Επισκέφτηκα μόλις εχθές 19/2/2015 το εν λόγω εστιατόριο και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις. Τι να πρωτοσχολιάσω. Τη γεύση; Την εξυπηρέτηση; Την ποιότητα φαγητού; Όλα υπέροχα.

Πήραμε τη σαλάτα με παπαγια, τα fish cakes, paad thai, Tom - Yum με γαρίδες (για τρία άτομα|), μοσχάρι με γλυκό κάρυ άλλο ένα κυρίως που δεν θυμάμαι, 2 μερίδες ρύζι ατμού, 2 μπύρες, μια coca colla, νερό και πληρώσαμε 78€ τα τρία άτομα. Χαλάλι. Και πολύ περισσότερο να πληρώναμε, πραγματικά άξιζε.

Δεν θα σας ζαλίσω περιγράφοντας κάθε πιάτο ως ειδήμων, καθ'ότι δεν είμαι. Η μόνη μου αναφορά, είναι αυτή του ουρανίσκου μου, ο οποίος ευχαριστήθηκε απεριόριστα.

Το service ήταν άψογο. Ο Thai, άκρως εξυπηρετικός, γρήγορος, ουσιαστικός, κοινωνικός, συνεισέφερε πραγματικά στην κριτική μου με 4!

Το μοναδικό μείον που μπορώ να πω αλλά που στην προκειμένη περίπτωση ουδόλως με απασχολεί, είναι το εσωτερικό του, το θέμα της θέρμανσης και της περιοχής.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα να πάτε. Εγώ πάντως σίγουρα θα το κάνω στέκι.