Γυριστρουλα

Μέλος από: Φεβ 2015

ενα μαγαζι που οχι πρεπει να επισκεφτεις αλλα πρεπει να πας και να ξαναπας μεχρι να τα δοκιμασεις ολα.

εχω την τιμη να πηγαινω απο τοτε που ηταν οντως καφενειο. οχι οτι τωρα δεν ειναι απλα τωρα εχουν διαχωριστει το καφενειο που μπορει να παει ο καθενας και να γευτει την φαβα την ωραια τα κεφτεδακια την τηγανια τον καγιανα και ολα του τα ωραια πιατα αλλα και για τους θαμωνες που ηταν εκει πριν γινει must η περιοχη και το μαγαζι που μπορουν να παιξουν την παρτιδα ταβλι τους η το μπουρλοτο.

ενα μαγαζι ευχαριστο με τον βασιλη να σε καλοδεχεται και να σου λεει ο τι καλο μπορει να σε φιλεψει διοτι επροκειτο για φιλεμα.

οι τιμες του λογικες και σε συναρτηση με αυτο που τρως εξαιρετικες μπορω να πω.
να πατε και να ξαναπατε

Ο λόγος που πήγα ήταν οτι καιρό το ακούω αυτο το μαγαζί απο κοινούς φίλους για το στυλ του και το casual σούσι που προσφέρει με πολυ καλές τιμές και καλη ποιότητα πρώτων υλών.

Γεύση 3/4 ο λόγος ειναι οτι δεν ειμαι του σούσι αλλα πραγματικά η εμπειρία μου στο Yoko ειναι κατι παραπάνω απο το αναμενόμενο με καλές πρώτες ύλες και ωρες γεύσεις. Συν οι σούπες του θεικες οποία και αν διαλέξεις.

Εξυπηρέτηση 4/4 καλα άψογα ενημερωμένη ευγενική μας ανέφερε το κάθε είδος που ειχε το καθετί που παράγγειλα απλά τελεια και αυτή και ο σεφ.

Χώρος 3/4 μικρος ζεστός και απλός αν φοράς τακουνια καλό θα ήταν να προσεχείς γιατι ειναι λίγο κατηφορικος.

3/4 Value for money έχει τύχει να φάω στην Γλυφάδα σούσι και έδωσα πολυ περισσότερα και έφαγα κατι το οποίο όχι δεν θα ξανα πήγαινα αλλα έκλαψα και τα λεφτά μου.

Επίσης μετα τις 23:30 έχει προσφορά 50% σε όλα και αν η παραγγελία σου ειναι πανω απο δεκα ευρώ στα μακι συμπληρώνοντας ενα κουπόνι με απλά στοιχεία του τύπου πως σε λενε έμαιλ κτλ την επόμενη φορά σου δίνουν δώρο κατι απο την ζέστη τους κουζίνα όπως σούπες.

Και τα logo τους πολυ ωραία και προσεγμένα.

Να περάσετε και να απολαύσετε το μενού τους. Εγω σίγουρα θα το ξανακάνω.

Σίγουρα η επιλογή έγινε μετα απο την παρότρυνση του συντρόφου μου αφού ο γιος μας στον παιδικό σταθμό είχε εναν φιλο που τον λέγανε θοδωρη και θα κΑναν πίτσα πάρτυ και επειδή το έχασε και ήθελε; να φάει πίτσα και έτσι καταλήξαμε εκει. Ευτυχώς είμασταν με το μηχανάκι αλλιώς πουθενά parking.

Παραγγειλαμε απο μια πίτσα για μένα και τον σύντροφο μου και μια για το παιδί. Η μια με ανανά η αλλη απλή μοτσαρελα ζαμπόν και εγω πήρα και μια πένες με λιαστή κάπαρη φέτα ελιές. Οι γεύσεις αναμενόμενες.

Το σέρβις καλό και ευχάριστο. Στο τέλος μας κέρασε και μια πανακότα διοτι ειχε πει στον μικρό οτι αν φάει όλη την πίτσα του τον περιμένει μια έκπληξη αν και δεν την έφαγε όλη η έκπληξη ήρθε.

Ο καινούργιος χώρος και το νεο μενού των Σαρδελων ειναι πέρα απο το νεο μου φετίχ και αυτο που σας προτείνω να περάσετε μια βόλτα και να δοκιμάσετε τον πουρε λαχανικών μόλις ενα ευρώ το μπέργκερ μπακαλιάρου με σως ταρταρ την εκπληκτική ψαροσουπα την σαρδέλα στα κάρβουνα και τα καλαμακια σολωμου και οσο για τους λάτρεις του κρέατος έχει και για αυτους μενού με καλαμακια, μπέργκερ, κεφτεδάκια και κρεατοσουπα.

Το service ειναι self service αλλα τα παιδιά εκει όπως η Ολγα σου παρέχει καλο service κατι που το βάζω στα υπέρ του μαγαζιού.

Καλα τι να πω για αυτο το μπαρ με τα ταπας του τα φοβερά. Το μέρος φοβερό καλογουστο απο άποψη στυλ και διακοσμησης το μόνο μείον ειναι οτι καπνίζουν σε ενα τοσο μικρό μέρος.

Το κροκ μανταμ ειναι κατι που πραγματικά με ξετρελανε όπως και η ασιατική ομελέτα σε μπρουσκετα. Και το τζίντζερ αιλ φοβερό. Θα το πρότεινα σε όλους απλά να κάνουν ενα πέρασμα απο εκει.

Τα ορεκτικά όλα εξαιρετικά, τα κυρίως καλομαγειρεμενα και όλα τα πιάτα στη σωστή ποσότητα που, σε συνδυασμό με τη γεύση κάνουν το εστιατόριο μια value-for-money επιλογή.

Ο χώρος συμπαθητικός αλλά στριμωγμένα τα τραπέζια, γεγονός που κάνει ακόμη πιο δύσκολη τη ζωή του προσωπικού. Το οποίο όμως ήταν αληθινά εξαιρετικό και αυτό! Καιρό είχα να μείνω τοσο ευχαριστημένη απο την ευγένεια, το έξυπνο χιούμορ χωρίς υπερβολές, την ταχύτητα και την προθυμία. Σαμ και Χρήστο, σας ευχαριστούμε πολύ που μας εξυπηρετήσατε τόσο άψογα - και μάλιστα σε άκαπνο περιβάλλον, χωρίς ποτήρια για ντεμέκ τασάκια κ. λπ. Κατά πάσα πιθανότητα θα ξαναπάω, για τσιμπολογημα ορεκτικών (πάντα το καλύτερο σπορ σε μέρη όπως αυτό). Δεν έχω πάει στο εστιατόριο του Παγκρατίου, ελπίζω να είναι ισάξιο.