FoodS

Μέλος από: Μάρ 2015

24 Ιαν 2016

Σαββατο μεσημερι με χιονι εξω. 7 ατομα. Δυστυχως πρεπει να ειναι απο τις λιγες ταβερνες - εστιατορια που αφηνουν κανονικα τον κοσμο να καπνιζει μεσα προσφεροντας και τασακια μαλιστα αντι να τους ζητουν να βγουν εξω να καπνισουν, ενω ολα τα τραπεζια μεσα εχουν οικογενειες με μικρα παιδια. Απαραδεκτο!!!

Ως προς το φαγητο, ο δισκος με τις σαλατες και τα ορεκτικα ειναι αδιαφορος, οτι περιμενεις ακριβως, τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο. Το κοκορετσι ειναι καλο.

Το αρνακι σουβλας που μας το διαφημισανε αρκετα, ηρθε εντελως κρυο και οταν ζητησαμε να το παρουν πισω και αν γινεται να ξαναζεσταθει, ηρθε πισω καυτο σε λιγοτερο απο ενα λεπτο! (Μικροκυματων).

Απο τα κυριως το μπιφτεκι αρκετα καλο και η χοιρινη καθως και οι πανσετες με ωραιο ψησιμο.

Η εξυπηρετηση πολυ καλη, φιλικοι ανθρωποι οι σερβιτοροι και γρηγοροι.

Κριμα μεγαλο ως προς την πολιτικη του μαγαζιου για το καπνισμα. Αν θελει να παραβλεπει το νομο ειναι δικαιωμα του, αλλα το οτι δε σεβεται τους μη καπνιζοντες και ιδιως τα μικρα παιδια ειναι απαραδεκτο!

12 Μάρ 2015

Δυστυχως η εμπειρια Σαββατο βραδυ σε αυτο το μαγαζι αποδειχθηκε…. κακή!

Ο χωρος ειναι αρκετα καλος και διαφορετικος, με καλο αποτελεσμα, για μια μπυραρια που περιμενεις οτι θα δεις. Αρκετα μοντερνος με πολυ καλη διακοσμηση, αλλα καπου εκει τελειωνουν και τα θετικα του μαγαζιου. Το αρνητικο του χωρου ειναι οτι αμα γεμισει, οπως και ηταν το σαββατο βραδυ, εχει παρα πολυ φασαρια.

Πηγαμε 6 ατομα στις 21:30. Παραγγειλαμε μετα απο 15 λεπτα περιπου και τα κυριως πιατα ηρθαν στις 23:45!!!

Στην αρχη πηραμε 6 Bretzel. Απο αυτα, το πανω-πανω στο καλαθακι που τα φερανε ητανε πολυ ζεστο και τα υπολοιπα κρυα (κατι πηγε προφανως λαθος στο microwave). Στη συνεχεια μας προσφερανε μια μπροκολοσουπα η οποια ητανε αρκετα καλη. Πηραμε μια εντελως αδιαφορη σαλατα τη λεγομενη Bock και τα μανιταρια πλευρωτους στους ιδιους αδαιφορους ρυθμους. Αυτα ολα τα πιατα ηρθανε με διαφορα 20 λεπτων περιπου το ενα απο το αλλο!

Και ενω ειμαστε εκει απο τις 21:30 και η ωρα εχει παει 23:30 και τα κυριως πιατα αγνοουνται, δηλωνουμε τη δυσαρεσκεια μας στις 2 κοπελες που σερβιρουν. Η απαντηση ηταν πως τοτε εστηναν στην κουζινα τα πιατα του τραπεζιου μας. Κανονικα οπως ειθισται θα επρεπε σε εκεινο το σημειο να ζητησουμε λογαριασμο πια και να φυγουμε, αλλα ειπαμε να μην χαλασαμε τοσο τη βραδυα μας.

Απο τη στιγμη των παραπονων μας λοιπον περασε αλλο ενα 15λεπτο μεχρι να ερθει το πρωτο πιατο απο τα κυριως! Ενα χοιρινο σνιτσελ που δεν ξεχωριζε για τιποτα. Μετα ηρθε ενα πιατο με δυο λουκανικα που παλι δεν συκγινησε και ως εκει ηταν και τα πιατα που καταφεραν να φαγωθουν απο την παρεα γιατι μετα ακολουθησαν δυο Risotto μανιταριων, που πανω απο 3-4 κουταλιες δεν καταφεραμε να φαμε, λογω του οτι ηταν λυσσα στο αλατι και ακριβως το ιδιο συνεβη και με το Osso Buco…λυσσα.

Εκει ηταν που τους ειπαμε οτι απλα θελουμε να φυγουμε και φερτε μας λογαριασμο. Το αστειο ειναι οτι μαζι με το λογαριασμο, ηρθε και το 6ο πιατο που ως τοτε δεν ειχε κανει την εμφανιση του και η κοπελα μας ειπε απλα οτι τοτε της το εδωσαν απο την κουζινα! …φυσικα δεν το δοκιμασαμε καν και το πηρανε πισω.

Δυστυχως ηταν τοσο τραγικη η εμπειρια, που παρα πολυ καιρο ειχαμε να ζησουμε αντιστοιχη. Κριμα!