malista

Μέλος από: Μάρ 2015

21 Νοε 2016

Εχω επισκεφτει αλλες 3 φορες το μαγαζι αλλα πρωτη φορα γραφω για αυτο
Τελευταια φορα πηγαμε 8/11/16 μια παρεα 5 ατομων βραδακυ μετα απο κρατηση.
Χωρος
Πεντακαθαρος αν κ μικρος, υπαρχει κ παταρι, η διακοσμηση απλη, με φιγουρες που κοσμουν τους τοιχους κ ο μαυρος πινακας που αναγραφει ενα μεγαλο μερος του μενου. Ξυλινα τραπεζια κ αναπαυτικες ευρυχωρες καρεκλες με φωτισμος αρκετα καλο.
Εξυπηρετηση: μια ευγενεστατη κ προθυμη κοπελα μαζι με εναν νεαρο
Μενου:
Πηραμε μια υπεροχη κ πλουσια σαλατα που δεν θυμαμαι πως λεγεται, αλλα επειδη εχω δοκιμασει αρκετες απ αυτες ειναι εξαιρετικες σε γευση, ποσοτητα κ εμφανηση.
Θεσπεσιο χουμους!!!!! δεν εχω λογια.....
Καταπληκτηκη ρεβυθοσαλατα!!!!!
Πατατες τηγανιτες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ κομμενες σε κυβους χωρις λαδιλα κ γενναια μεριδα
Χοιρινα πανσετακια με καραμελωμενα κρεμμυδια πανω σε ξερωψημενη πιτουλα κ κυββακια τοματας πανω σε ενα ολοστρογγυλο ξυλινο δισκο(απλα υπεροχα)
Μοσχαρισια φιλετακια με κρεμα τυριου κ τσιπς πατατες(ξετρελαθηκαμε!!!! )
Μαγουλα μοσχαρισια συνοδευμενα απο πουρε..... ΠΟΙΗΜΑ!!!!!
Κριθαρωτο μανιταριων.... Υπεροχο!!!!
1 μπυρα
3 αναψυκτικα
1/2kg ροζε(εξαιρετικο)
Κ μας κερασαν υπεροχο σουφλε σοκολατας!!!!!
Συνολο:76€
Οταν ολα συνδιαζονται τοσο υπεροχα.......
ΜΗΠΩΣ!!!!!!!!!!!

20 Νοε 2016

Να με κ γω!!!! μετα απο αρκετη αποχη.
ΠΕΜΠΤΗ 17/11/16 μεσημερακι 3 φιλες επισκεφτηκαμε το μοτοσακο υστερα απ τις ιδιαιτερα ομορφες κριτικες που ειχα διαβασει. Φιλοι μου καλοφαγαδες επιτρεψτε μου να μην ταυτιστω απολυτα μαζι σας....
Ο χωρος εχει περιγραφει απ ολους κ δεν θα σας κουρασω
Η εξυπηρετηση(απο τον ιδιοκτητη)αρκετα καλη κ με πολυ ευγενια
Μενου:
Με το που κατσαμε μας εφερε νερο σε κανατα κ υπεροχο ψωμακι συνοδευομενο με πρασσινες ελιτσες. Η παραγγελια μας ηταν
Μπουμπουριστοι χοχλιοι(παρα πολυ αλμυροι κ θελανε κ λιγο ακομη ψησιμο, δεν μας αρεσαν κ λογο καταγωγης ΚΡΗΤΗ ειλικρινα με απογοητευσαν)
Λαδοτυρι Μυτηληνης(παρα πολυ νοστιμο συνοδευομενο με μαρμελαδα ντοματας)
Κοκινιστο μοσχαρι με σκιουφιχτα μα καρονια κ ξυνομυζηθρα(ικανοποιητικη μεριδα, νοστιμο αλλα τα σκιουφιχτα του Ακακιου ειναι μακραν καλυτερα)
Τραχανωτο με μανιταρια(απλα καλο, αλλα οχι κατι ενδιαφερον)
Σαλατα ελληνικη με υπεροχη μυζηθρα, ντοματα, καπαρη, ελιες πρασσινες κ 3 παξιμαδακια κριθινα)
1αναψυκτικο
1/2kg ροζε(ετσι κ ετσι)
Στο τελος μας κερασαν χαλβα με τριμμενο καρυδακι κ ντρεσινγκ φραουλας(αποτυχια, σχεδον δεν το ακουμπησαμε)
Λογαριασμος:38€
Ομολογω πως δεν ενθουσιαστηκαμε κ μαλλον δυσκολα θα του δωσουμε κ 2ρη ευκαιρια.....

03 Μάρ 2016

Χωρος: μικρος, σχεδον ανυπαρκτος με τρια τραπεζια μεσα κ εξι επτα εξω, πανω στο πεζοδρομιο.

Εξυπηρετηση: νεαρα παιδια μα κ ο ιδιοκτητης που προθυμα κ χαμογελαστα
προσπαθουν παντα για το καλυτερο!!! κ παντα με χαμογελο.

Γευση: το must ειναι το μπιφτεκι!!!!!! ζουμεροτατο κ νοστιμοτατο, αν κ δεν μπορω να μην πω πως κ ολα τα αλλα ειδη ειναι πανω του μετριου. Πατατες τηγανιτες φρεσκιες(οχι προκατ) κ κυριως η υπεροχη!!!!!! σαλτσα που βαζει(απο τα λιγα σουβλατζιδικα που εχουν σαλτσα). Επισης οι μεριδες ειναι τεραστιες, νοστιμοτατες κ χορταστικες.

V. F. M: σουβλακι πακετο 1,8€ στο μαγαζι 2€
μεριδα στο μαγαζι 7,5€

Παραδοσιακο κλασσικο σουβλατζιδικο που προσπαθει κ καταφερνει να
κρατησει την ποιοτητα!!!!,,, αν οχι το καλυτερο, σιγουρα απ τα τρια καλυτερα
της περιοχης.

23 Φεβ 2016

Σαββατο βραδυ μετα απο κρατηση, φτασαμε 4 πεινασμενοι καλοφαγαδες!!!!
Χωρος: πεντακαθαρος κ απαγορευεται το καπνισμα, αλλα μοιαζει
σαν να ξεχασε ο χρονος να περασει....

Σερβις: εξαιρετικο!!! Ο κυριος που μας ανελαβε ηταν χαμογελαστος, ιδιαιτερα επεξηγηματικος κ πολυ προθυμος

Γευση: πηραμε
1 σαλατα αρκετα καφτερη αλλα ταυτοχρονα δροσερη(πολυ καλη, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται)

2 ρυζομακαρονα, εξαιρετικα!!!!! συνοδευμενα με λαιμ, φυστικια, ζαχαρη
μπουκοβο κ κατι ακομη)

1 χοιρινο με μπαμπου(αρκετα καλο, κυριως το μπαμπου)

1 κοτοπουλο με τζιντζερ(πολυ καλο)

1 καβουρι σουπα(υπεροχη)

1σαμοσα(πιο πολυ μοιαζαν με τυροπιτακια)

1 paih κατι που δεν θυμαμαι το ονομα, αλλα ειχαν αξεχαστη γευση!!!!!

2 αναψυκτικα μανγκο

1 μπουκαλι εμφυαλωμενο νερο

Φευγοντας μας κερασαν τοπικο γλυκο με καρυδα κ κουκις ταυλανδεζικα(υπεροχα)
V. F. M:50 € με το tips

Συμπερασμα: Αξιζε τα λεφτα του, χωρις να πονεσει το πορτοφολι μας.
Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφτω κ το προτινω ανεπιφυλακτα σε οσους αγαπουν
τις εθνικ κουζινες.... κ οχι μονο

21 Φεβ 2016

Παρολο που ειχα διαβασει αρνητικες κριτικες, εντελως τυχαια βρεθηκα χθες εκει, παρεα με μια φιλη μου κτο επισκεφτηκα. Φιλοι καλοφαγαδες θα διαφωνισω μαζι σας....

Χωρος: μικρος που δεσποζουν το ξυλο κ η πετρα. Τα τραπεζια μικρα αλλα σωστα τοποθετημενα κ κυριως καθαρος
Σερβις:2 νεαρα παιδια(αγορι-κοπελα)πολυ ευγενικα, χαμογελαστα κ σβελτα!!! που προθυμα μας ελυσαν τις οποιες αποριες κ μας ενμερωσαν οτι το μαγαζι καθε
Τεταρτη κ Κυριακη εχει προσφορα 1+1 για καθε πιατομεζε
Τις υπολοιπες ημερες εως της 17:00 εκπτωση 30%
Γευση: τηρουμενον των αναλογιων τις κερδισε τις 3 ντοματουλες!!!!
Πηραμε:1 πατατοσαλατα(ικανοποιητικη)
1 τακο με μπολικο ανθοτυρο(καλος)
1σιγκλινο με πληγουρι(εξαιρετικο)
1 λουκανικο(νοστιμοτατο)
1 μανιταρια ψητα με φετα(οκ αλλα δεν τρελαθηκα)
1τυρι ψητο με μελι(νοστιμοτατο)
1 ιολη κ 100ml ρακη
V. F. M:16,40

Συμπερασμα: πολυ καλη επιλογη για να χαλαρωσεις
τσιμπολογοντας, τιμια τιμη σε σχεση ποσοτητας/
ποιοτητας
Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφτω!!!!!

08 Φεβ 2016

Δυστυχως για το εν λόγω μαγαζι επιβεβαιωνονται οσοι λενε πως στην αρχη καθε μαγαζιου ο ιδιοκτητης προσεχει τα παντα κ στην συνεχεια το πρωτο που χαλαει ειναι η ποιοτητα.

Πιο συγκεκριμενα....
Χωρος: μεγαλος κ καθαρος αλλα ιδιος τουλαχιστον τα τελευταια επτα οχτω χρονια.
Σερβις: νεαροι σερβιτοροι που προσπαθουν, αλλα λειπει ο επαγγελματισμος,
ξεχασαν να μας φερουν τις τηγανιτες(προτηγανισμενες) πατατες.

Γευση: εδω χειροτερευουν τα πραγματα!!!!!
Απ τα πιο ανοστα κ ουδετερα σουβλακια που εχω φαει, ακομα κ η σαλτσα που βαζει δεν καταφερνει να κρατησει το κρεας ζουμερο. Απλα κριμα!!!!!

V. F. M: 2,20 € για τοσο μικρο μεγεθος κ κυριως για τοσο ΑΝΟΣΤΟ ειναι πολλα.
Λυπαμαι για την τοσο αρνητικη μου κριτικη, αλλα η γευση..... δεν μου αφησε
περιθωριο για κατι καλυτερο.

03 Φεβ 2016

Το Σαββατο 30/01/16 μετα το καφεδακι στην πλατεια αποφασισαμε να φαμε πιτσα
και καποιος απ τη παρεα(4 ατομα) προτεινε το συγκεκριμενο μαγαζι

Χωρος: κλασσικη πιτσαρια του 1980, ανετα τραπεζια κ οχι στριμωγμενα μεταξυ τους, καθαρος, μουσικη απο ραδιοφωνο κ τηλεοραση συντονισμενη σε καναλι μοδας, για αυτο κ οι 2 ντοματουλες

Γευση: πραγματικα μου ξυπνησε παιδικες μνημες!!! Υπεροχο ζυμαρι, καταπληκτικα ψημενο, με πλουσια γευση. Πηραμε 1 ζαμπον τυρι μπεικον κ 1 μιση σπεσιαλ, μιση ζαμπον μπεικον. Τα κομματια αρκετα μικρα(με το ζορι 8, πραγματικα 5μιση. Επεισης πηραμε κ μανιταρια αλα κρεμ, αρκετα νοστιμα.

Εξυπηρετηση: απλα καλη, χωρις κατι αξιοσημειωτο.
Τιμη:41 €
4αναψυκτικα κ μισο κιλο κρασακι ασπρο

Αρνητικη εντυπωση μας εκανε οτι δεν κερασαν ουτε φρουτακι
Αν ξαναβρεθω στη γειτονια δεν θα μουν αρνητικη να ξαναπαω, σιγουρα
ομως δεν θα πηγαινα επι τουτου

21 Ιαν 2016

Παρασκευη( 14/01/16) βραδυ μετα απο κρατηση παρεα 4 ατομων βρεθηκαμε στο "παραμυθι"!!!!!! κ ευτυχως χωρις "δρακο"
Κατι παραπανω απο εκπληκτικος ο χωρος (νεοκλασσικη μονοκατοικια), οπου καθε δωματιο εχει δικη του θεματολογια κ ολα μαζι (τα δωματια) συνθετουν μια υπεροχη ατμοσφαιρα που αποδεικνυει πως εκει ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ το γουστο, το μερακι κ η αγαπη για την εστιαση.

Σερβις εξαιρετικο, τα πιατα φτανουν με σωστη χρονικα αποσταση μεταξυ τους, σερβιτορος με χαμογελο κ προθυμια, ενημερος για το τι περιεχει καθα πιατο
κ γρηγορος.

2κιλα κρασι
1αναψυκτικο
νερο δροσερο σε κανατα
Κερασμα γλυκακι
Ολες οι μεριδες ειναι χορταστικες κ τεραστιες
59€!!!!!

Καθε Παρασκευη εχει ζωντανη μουσικη (εντεχνο ρεπερτοριο)

Απλα θα πω χιλια μπραβο στους ιδιοκτητες που σε καιρο κρισης σεβονται τους πελατες τους κ δεν "κλεβουν" την πιοτητα!!!!!!!!!
Πραγματικοι ΠΑΡΑΜΥΘΑΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

17 Ιαν 2016

Εχω επισκεφτει αρκετες φορες το μαγαζι αλλα γραφω για αυτο πρωτη φορα. Πηγαμε 10 ατομα Σαββατο βραδυ κ αφου ειχε προηγηθει κρατηση.

Ο χωρος μεσα μικρος αλλα καθαρος, υπαρχουν κ εξω τραπεζια με σομπες για να ζεσταινουν το χωρο κ κουβερτες στα καθισματα(για να μην κρυωνουν τα ποδια).
Εξυπηρετηση: αρκετα καλη αν υπολογιστει οτι το μαγαζι ηταν γεματο κ μονο 2ατομα στο σερβις

Γευση:
τηγανια χοιρινη, πεντανοστιμη(3πιατα)
σπαστες πατατες, απιθανες (3πιατα)
λαχανοντολμαδες, ονειρο(2πιατα)
χορτα τσιγαριαστα με φετα, υπεροχα(2πιατα)
οσομπουκο με κριθαρακι, ικανοποιητικο(1πιατο)
λουκουμαδες φετας με μαρμελαδα ντοματας, μαγικοι(4πιατα)
μελιτζανες με κιμα κ σως γιαουρτιου, καταπληκτικες(2)
απακι με μελι, υπεροχο(3)
πανσετακια χοιρινα, νοστιμοτατα(2)

4κιλα κρασι λευκο, παρα πολυ καλο κ αρκετα αναψυκτικα κ νερο κρυο σε κανατα
σιγουρα θα εχω ξεχασει κατι....
μας κερασαν γλυκακι κ 1κιλο κρασακι
Τιμη 173,50€ χαλαλι τους!!!!!!!
Προτεινεται!!!!!!!!

17 Ιαν 2016

Καλη χρονια σε ολους σας!!!

Ανημερα της πρωτοχρονιας μια παρεα 3ατομων πηγαμε βολτα στο κεντρο κ ειπαμε να φαμε κ κατι. Στο συγκεκριμενο μαγαζι εχω ξαναπαει αλλες 4/5 φορες, αλλα μετα λυπης μου διαπιστωσα πως εχει φθινουσα πορεια. Δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει μαγειρα, αλλα η ποιοτητα του φαγητου.... για κλαματα!!!

Παραγγειλαμε 1) νατσος κ ηταν κρυα (και ο κιμας) παραπονεθηκαμε τα πηραν πισω κ μας τα εφεραν καμμενα, προφανως στα μικροκυματα. 2) μεγαλη ποικιλια οπου το μονο που τρωγωταν ηταν οι φτερουγες κοτοπουλου, ολα τα υπολοιπα κολυμπουσαν στο λαδι κ δεν τα φαγαμε. 3) πιτα με μπριζολα ψιλοκαλη 4) κοτοπουλο αρκετα καλο

Μονο οι μπυρες (3) ηταν αψογες
Οταν ζητησαμε το λογαριασμο 55€ η σερβιτορος ρωτησε αν θελαμε να παρουμε σε πακετο την ποικιλια, κ της ειπαμε το λογο που δεν την φαγαμε. ενημερωσε αμεσως τον ιδιοκτητη ο οποιος την ακουγε αδιαφορα!!!

Κριμα γιατι ηταν ενα μαγαζι που συμπαθουσα αλλα πια δεν θα το συστηνα σε κανεναν!!!!