dkat

Μέλος από: Νοε 2015

12 Ιαν 2017

Τεταρτη 21 Δεκεμβριου με την γεναια εκπτωση -40% μεσω etable, βρεθηκαμε 2 ατομα στον " Μαρουβα". Ο χωρος λιτος με μοντερνα αφαιρετικη διακοσμηση σε τονους λευκου και γκρι και ενα αναμενο τζακι που συντροφευε την βραδια μαζι με εντεχνη και κρητικη μουσικη.
Παραγγειλαμε
*σαλατα του βοσκου με ψητη πατατα, λιαστη τοματα, βολβους και πρασιναδα
*χοχλιους
*μαραθοπιττα
*αρνι οφτο αντικριστο (για 2 ατομα), που δυστυχως δεν ηρθε κρεμασμένο σε τσιγκέλι, με το πήλινο πιατάκι του απο κατω με φασκόμηλο, οπως το ειχαμε διαβασει στην κριτικη της PP_TINA και το ειδαμε σε αλλα τραπεζια, αλλα σε μια... πιατελα, και το οποιο -παραδοξως- ηταν πολυ λιπαρο... (μα οταν ψηνεται κατ αυτον τον τροπο δεν "λιωνουν" ολα τα λιπη;)
Ηπιαμε ρακιες και ενα μισοκιλο ροζε γιατι... Μαρουβας... δεν υπηρχε.
*Τελειωσαμε με γλυκες σφακιανες πιτες και μυζηθρομπουρεκο
Το φαγητο ηταν γευστικο αν και λιγο περισσοτερο αλμυρο για τα γουστα μας (και καλα το αρνι αλλα και τα σαλιγκαρια;).
Πληρωσαμε γυρω στα 30 ευρω με την γενναια εκπτωση οπως προανεφερα του etable.
Θα ξαναπαμε και ελπιζω το αντικριστο να ερθει με το σωστο σερβιτσιο κι οχι ετσι απλα στην πιατελα γιατι οπως και να εχει... χαλαει η... μαγεια!!!!!!
* Ο Χρηστος στο σερβις εξαιρετικος, αν και η δικαιολογια για το "παχυ" αρνι: "ετσά ειναι τωρα τα γαλακτος" και για την ελλειψη του μαρουβα, "δεν μας εστείλαν τα παιδια" θα μπορουσε να ελεχθει για την αληθοφανεια της!!!

28 Δεκ 2016

Σαββατο βραδυ με παρεα 7 ατομων χωρις κρατηση. Η πρωτη απαντηση οταν ρωτησα αν υπηρχε τραπεζι για...3 ατομα... (ξεχασα την αλλη οικογενεια που ηταν μαζι μας και περιμενε απ εξω!!! ) απο την σερβιτορα που ηρθε, ηταν οχι δεν εχουμε. Γυρνοντας να φυγουμε... μου... θυμιζει η γυναικα μου οτι... ειμαστε 7 ατομα κι οχι 3!!! Ξαναγυρναω το κεφαλι και μπροστα μου τωρα εκτος απο την σερβιτορα ηταν κι ενας κυριος.. (ο ιδιοκτητης ???).. και ξανακανω την ερωτηση... μονο που διορθωνω οτι ειμαστε 7 ατομα. Χαμογελουν και οι δυο και ως εκ θαυματος (Χριστουγεννα βλεπετεερχονται σε μια εβδομαδα! )... βρεθηκε τραπεζι!!!
Η βραδια ειχε και μουσικουλα απο τριο (μπουζουκι, κιθαρα και τραγουδι) αρκετα καλοι θα ελεγα. Η ατμοσφαιρα.. φυσικα και καθ' ολα Ελληνικα... η τσιγαριλα... ντουμανι!!!
Στα του φαγητου τωρα δεν θα πω οτι ηταν κατι που δεν ηταν καλο, αλλα δεν θα πω κι οτι με ενθουσιασε κατι ιδιαιτερα. Πηραμε:
Σαλατα Εναστρον.... κακοκομμενες πρασιναδες και λαχανο χωρις ιδιαιτερη γευση απο την σως... κρεμας;;;; και πολυ λιγη σε ποσοτητα 1/4
Φετα σε φυλλο με μελι 2/4
Μελιτζανα με σκορδο 2/4
Παστουρμαδοπιττα 2/4
Κολοκυθοκεφτεδες... καλοι 3/4
2 Σουβλακια Αρνισια λιγη ποσοστητα κρεατος και ψιλοαρπαγμενα στο ψησημο 2/4
Ποικιλια κρεατων για 2 ατομα 2/4 (τα μπιφτκακια ξεχωριζαν)
Μπιφτεκια 3/4
Κοτσι χοιρινο 3/4 (το πιο νοστιμο πιατο)
2 κιλα χυμα κρασι μοσχατο ροζε... καλο
Λογαριασμος 135 ευρω.
Μας εδωσαν και γλυκο κερασματακι, ευχαριστουμε

22 Δεκ 2016

Μικρος και συμπαθητικος χωρος, σχεδον ιδιος σε διακοσμηση με ολα τα "νεο-μεζεδοπωλεια", μόδα.. των τελευταιων χρονων αυτης της εποχης (φωτογραφιες εντεχνων τραγουδοποιων, μαυροπινακες με το εξτρα μενου κ. ο. κ. ). Στα θετικα του, οτι ειναι ψηλοταβανο και δεν αισθανεσαι να πνιγεσαι οταν εχει πολυ κοσμο που καπνιζει αρειμανίως! (οπως σε ολα τα μεζεδοπωλεια! - μαλλον ειναι κι αυτο μοδα της εποχης! ). Η πολυ εξυπηρετικη και χαμογελαστη κοπελα του σερβις μας εκανε να νοιωσουμε μεσως ανετα και... παραγγειλαμε... για αρχή,
Σαλατα πρασινη με σως μπεικον,
Χουμους,
Φετα πανε με πετιμεζι,
Κεφτεδες με πατατες σε σαλτσα φετας και πεστο, και... για κυριως,
Μοσχαρισια Μαγουλα με πουρε και
Μοσχαρισια Φιλετακια με πατατες τηγανιτες και σως καπνιστου τυριου.
Τα "βρεξαμε" με τρια (3) 250ml ρακομελο ζεστο.
Ξεκινησαμε φανταστικά!.. η σαλατα ηταν μια πανδαισια γευσεων, δροσερη... super! και το Χουμους απο κοντα, πολυ καλο, "σπινθιροβολο", με ισοροπια γευσης ολων των υλικων (ρεβιθι, ταχινι και σκορδο).
Η φετα που ηρθε λιγο μετα εριξε μια ιδεα τον πηχη της γευσης πιο κατω... που δυστυχως δεν... ξανασηκωθηκε για να φτασει τις κορυφαιες σε γευση σαλατα και Χουμους!
Οι κεφτεδες που ακολουθησαν ηταν λιγο "αρπαγμενοι" στο τηγανι και δεν παντρευτηκαν καλα η σαλτσα φετας με την σταγόνα(! ) πεστο που ειχε πανω σε καθε κεφτε. Η πατατουλες ομως πολυ καλες.
Τα μοσχαρισια μαγουλα προσπαθησαν να ξανασηκωσουν τον πηχη της γευσης και τα καταφεραν ως ενα σημειο, αλλα ειχαν και τα ξυγκακια τους (περιεργο για μαγουλα), ηταν ομως ωραια μαγειρεμενα και η κρασατη σαλτσουλα τους με τον πουρε εδεναν καλα.
Η πληρης απογοητευση ηταν ομως τα μοσχαρισια φιλετακια. Η παρατηρηση μου και συγχωρεστε με για το απολυτο της αποψης μου ειναι οτι, στο καλυτερο και ακριβοτερο κομματι του μοσχαρισιου κρεατος δεν "φερεσαι" ετσι. Οπως διαβασα στον καταλαγο και οπως επισης μου απαντησε η σερβιτορα επειτα απο σχετικη ερωτηση μου για το πως ειναι το πιατο, καταλαβα ότι θα παράγγελνα "μετρια ψημενα μοσχαρισια φιλετακια με πατατες τηγανιτες σε σαλτσα που φτιαχνεται με καπνιστο τυρι. Αντι γι αυτο ηρθαν πάνω σε ενα "βουνο" απο -χειροποιητα ομως ειναι η αληθεια- τσιπς, τα φιλετακια, τα οποια ηταν κρύα!!! (γιατι ???), και ηταν καλυμενα, σκεπασμενα, με λιωμενο καπνιστο τυρι (σαν να ηταν ενα πιατο ογκρατεν! ). ειλικρινα δεν πιστευω να ειχε στο μυαλο του αυτο το πιατο, ο κατα τα αλλα πολυ καλος και ευφανταστος μαγειρας.
(παρενθεση.. ολα τα τηγανιτά ηταν εξαιρετικα - κανενα ιχνος "λαδούρας" ή ταγγίσματος, μπραβο!!! )
Το συγκεκριμενο πιατο καθως και η παρεα τριων... μεγαλοκοριτσιων που καθισε στο διπλα τραπεζι και απο την ωρα που ηρθαν δεν εβαλαν γλωσσα μεσα τους (απο την κριτική στην λαϊκιστικη πολιτικη Τσιπρα... μεχρι το ποσο καλος γαμπρος πρεπει να ειναι ο... Μαραβεγιας... ) και το συνεχες χωρις διαλειμμα (ακομα κι οταν ετρωγαν!!! ) καπνισμα, μας χαλασε τελειως την διαθεση.
Ο λογαριασμος στα 63 ευρω.
Ευχαριστουμε για το κερασμα (σουφλε σοκολατας και λικερ φουντουκι).
Κυριως για την ολικη αστοχια του πιατου με τα μοσχαρισια φιλετα και του πιατου με τους κεφτεδες, θα βαλω 2 τοματουλες στην γευση (αν μπορουσα 2,5). Την επομενη φορα θα ηθελα να μου δινοταν η ευκαιρια να βαλω 4 τοματουλες!
* Μπραβο στο κοριτσι του σερβις!
* Φιλε μαγειρα αλλαξε την εικονα του φιλετου, και φτιαξε ενα πιατο που δεν θα καπελωνει αλλα αντιθετως θα αναδεικνύει το φινο αυτο κρεας!
Τα ξαναλεμε συντομα.

09 Δεκ 2016

Μετα απο τηλεφωνικη κρατηση (οπωσδηποτε!!! ) για 2 ατομα, Σαββατο βραδυ επισκεψη στον Δυοσμο, κυριως λογω των πολυ καλων σχολιων στο ask4food και επισης για την ατυχια της πρωτης μας επισκεψης πριν 3 εβδομαδες, γιατι πηγαινοντας χωρις να εχουμε κανει κρατηση.... δεν υπηρχε ελευθερο τραπεζι.
Στα συν οτι ερωτηθηκαμε αν ειμαστε ή οχι καπνιστες και μας δοθηκε ενα τραπεζι που στο σημειο που ηταν δεν μας ενοχλησε καθολου ο καπνος των... παρακειμενων καπνιστων.
Ο χωρος αρκετα φωτεινος, με την πετρα στους τοιχους, την λιτη και ομορφη διακοσμηση και το μουσικο ντυσιμο με κυριως εντεχνο, μας προετοιμασαν για το ευχαριστο της βραδιας.
Και ετσι πραγματικα σε γενικες γραμμες ηταν, αν και δεν μειναμε απολυτα ικανοποιημενοι απο δυο κυριως θεματα:
Το πρωτο και κυριοτερο ηταν οτι δυστυχως επαναλαμβανεται αυτο, που σχεδον σε ολα τα "μεζεδοπωλεια" γινεται, δηλαδη να φερνουν ολα τα φαγητα μαζι! Ορεκτικα, σαλατα και κυριως πιατα! κι ενω (επειδη το περιμενα να γινει ετσι) ειχαμε ζητησει, αφου τελειωναμε με ορεκτικα και σαλατα, μετα να ερχονταν τα κυριως. Νιωθοντας πραγματικα αβολα, αναγκαστηκαμε να επιστρεψουμε τα κυριως μεχρι να ευχαριστηθουμε με την ησυχια μας τα πρωτα.
Το δευτερο και λιγοτερο σημαντικο θεμα μας, ηταν οτι ο. κ. μεζεδοπωλειο ειναι ο Δυοσμος, αλλα μονο 4 τα κυριως πιατα και 2 πιατα ζυμαρικων; Πιστευω οτι θα μπορουσε ο καταλογος να ερθει σε καλυτερη "ισορροπια", αν προσθετονταν αλλα 2 με 3 κυριως πιατα.
Τι πηραμε:
Τηγανια μανιταριων με κασερι Ξανθης και λαδι τρουφας,... εδω καταλαβα.... κρεμα γαλακτος και λιγο κασερι, τα μανιταρια ομως ηταν ζουμερα και πολυ νοστιμα γι΄ αυτο και, 3/4
Ταμπουλε με καλαμποκισιο κορκοτο Εδεσσας, φουρνιστη τοματα και μυρωδικα, το πιο αδυναμο και ουδετερο γευστικα πιατοτης βραδιας, δεν καταλαβα καθολου τις γευσεις των υλικων, 2/3
Παραδοξος Ντακος απο χαρουπαλευρο, με πατζαρι, ροδι, μηλο, φουντουκια και γαλενι Κρητης, "υπερπαραγωγη", το καλυτερο πιατο της βραδιας!, 4/4
Τα κυριως πιατα (οταν επεστρεψαν) δυστυχως... τα μπιφτεκια ηρθαν κρυα!... και το Μοσχαρι στιφαδο καυτο!
Μπιφτεκια λοιπον μοσχαρισια με πουρε απο καλαμποκι;;;(μια κουταλια! ), μανιταρια και πατατες,... αν φανταστουμε οτι τα φαγαμε ζεστα τοτε... 3/4
Μοσχαρακι στιφαδο (μάγουλα), με κρεμμυδακια (το εξης ενα (1)... αν ειναι δυνατον!!! ), και πουρε πατατας..., μοσχαρι κοκκινιστο θα το ελεγα, το στιφαδο λυπαμαι δεν ειναι ετσι η γευση του... και σαν κοκκινιστο τοτε... 3/4
Ηπιαμε ενα Βυσσινοκηπο Παλυβου (εξαιρετικο κρασι).
Κερασμα λικερ κατι... σε τσερυ μπραντυ ή τεντουρα... ευχαριστουμε,
και ο λογαριασμος στα 55 ευρω (τα 20 ηταν το κρασι) πολυ καλη σχεση κοστους με το φαγητο η στα "ελληνικα"... very good vfm!!!
Θα ξαναπαμε παρολα τα... θεματακια!

03 Δεκ 2016

Πολυ προσεγμενος, καθαρος και περιποιημενος χωρος. Οι σερβιτοροι καλοσυνατοι, χαμογελαστοι και εξυπηρετικοι (αν και οταν φτασαμε, 2 ατομα), επρεπε να περιμενουμε 2 με 3 λεπτα, για να ρωτησει ο σερβιτορος και να μας δοθει η τελικα αδεια να δειπνησουμε, λογω του οτι γινοταν μια εκδηλωση απο εναν συλλογο συνταξιουχων θαρρω (λογω του μεγαλου της ηλικιας).
Παραγγειλαμε:
* 2 σουπες μπορς, φανταστικες, το καλυτερο πιατο της βραδιας 4/4
* Μπλινι με κιμα, ανευρο, θα τολμουσα να πω και ανοστο για τον δικο μου ουρανισκο 2/4
* Ολιβιε ρωσσικη σαλατα, μετρια γευση (στα συν ομως η ελλειψη της υπερβολης της μαγιονεζας) 3/4

(επισης στα αρνητικα του σερβις το οτι εφεραν τα μπλινι και την ρωσσικη σαλατα, σχεδον αμεσως με τις σουπες κι ενω ειχαμε ζητησει να τελειωσουμε πρωτα την σουπα μας και μετα να ερθουν τα ορεκτικα. )

* Σασλικ μοσχαρισιο με... μπεικον, τελειως ασχετος συνδιασμος καθ΄ οτι η βαρια γευση του μπεικον καπελωνε την φινα γευση του μοσχαριου, σερβιριζομενο με πατατες φουρνου και μανιταρια 2/4
* Κοτολετες - κροκετες κοτοπουλου, το 2ο καλυτερο πιατο της βραδιας, - με, αν θυμαμαι καλα στον καταλογο εγραφε πουρε σελινοριζας - ηρθε ομως με πουρε πατατας..., πολυ γευστικο πιατο 3/4
* 1 κιλο Cabernet Sauvignon χυμα.... για χυμα 3/4
Κερασμα μους γιαουρτι με σως φρουτα του δασους
Λογαριασμος 66 ευρω + 4 ευρω φιλοδωρημα.

Στα συν του καταστηματος επισης και η καθολικη απαγορευση του καπνισματος, που επισης τηρειται αυστηρα!

Εγινε πιστευω φιλοτιμη προσπαθεια απο το καταστημα να ικανοποιηθουμε, τους δυσκολεψαν ομως τα 50+ ατομα της εκδηλωσης που επρεπε κι αυτα να σερβιριστουν γρηγορα. Μας αρεσε σε γενικες γραμμες, θα ξαναπαμε να δοκιμασουμε και τα υπολοιπα πιατα.

27 Νοε 2016

Τεταρτη βραδυ, ευτυχως που ειχαμε κανει τηλεφωνικη κρατηση (2 ατομα), το ρακ εν ρολ... ροκαρε!!! και απο κοσμο και απο γευστικη ποιοτητα σε οτι πηραμε!
Σαλατα ροκα με παστραμι, κιμαδοπιτα, πρασινη φαβα, χοιρινο με πουρε γλυκοπατατας και μοσχαρι irish stew (μαγειρεμενο σε μαυρη μπυρα... ηταν ολα σουπερ!!! και τα βρεξαμε με 3 100αρια καραφακια ψημενο αμοργινο ρακομελο + 1 ακομα δωρο (ευχαριστουμε).. και 2 μπυρες Ζεος μαυρες. επισης δωρο σοκολατοπιτα (ξανα ευχαριστουμε! ). Λογαριασμος 46ευρω + 4 ευρω φιλοδωρημα... ε... ειπαμε ηταν ολα πολυ καλα! Ηταν;;;
ε λοιπον ειχαμε και... "αστοχιες"....
1η αστοχια: Δυστυχως αργοτερα κι αφου ειχαμε φυγει ενω στο προχειρο δελτιο του λογαριασμου εγραφε 46 ευρω, οι επισημες αποδειξεις βγηκαν στα 29 ευρω!!!!!
2η αστοχια: Πνιγηκαμε στο τσιγαρο!!!!!

Παρολες τις... "αστοχιες" θα ξαναπαμε και να πατε κι εσεις που διαβαζετε την κριτικη!
Μονο να πατε νωρις:
για να αποφυγετε την τσιγαριλα, αν δεν ειστε καπνιστες
για να ευχαριστηθειτε με την ησυχια σας τα εξαιρετικα πιατα
και να κανετε τηλεφωνικη κρατηση για να ειστε σιγουροι οτι θα βρειτε τραπεζι, οπως
και να ζητησετε να κοπουν ολες τις αποδειξεις!

14 Νοε 2016

Κυριακη μεσημερι... χαμος στο Πασαλιμανι... ξεκινησαμε για Δυοσμο αλλα φευ... χωρις κρατηση δεν υπηρχε για μας τραπεζι.... δεν πειραζει μια αλλη φορα. Κατεβηκαμε λοιπον προς Πασαλιμανι και... Belle Amie... μας τακτοποιησαν σχετικα γρηγορα σε σχεση με τον γενικο χαμο απο κοσμο (το καταστημα ηταν γεματο) και παραγγειλαμε τα παρακατω που ολα ηταν πολυ καλα μαγειρεμενα, πολυ ομορφα παρουσιασμενα και ιδιαιτερα γευστικα. Εχουμε και λεμε:
Κεφτέδες μπακαλιάρου με κόλιανδρο, πόρτο & καυτερή σως 4/4
Φέτα Τυρνάβου σε φύλλο χωριάτικο, πάνω σε φρεσκοκομμένη σαλάτα με σουσάμι & μέλι Κρήτης 4/4
φαβα 3/4
Ρόκα, baby σπανάκι, βαλεριάνα, απάκι κοτόπουλου, ανθότυρο, καρύδια, βινεγκρέτ εσπεριδοειδών & φιλέτα πορτοκαλιού 3/4
Φιλέτο κοτόπουλου γεμισμένο με μοτσαρέλα, καπνιστή πιπεριά, Famous Serrano & πράσινο ρύζι 4/4, super...
Γαριδομακαρονάδα 3/4
Μοσχαρισια Μαγουλα 3/4
Λεμονόπιτα 3/4
Σπασμένο μιλ – φέιγ με παγωτό βανίλια – σοκολάτα 3/4
Ηπιαμε κι ενα Ροζε Βυσσινοκηπος Παλυβου 4/4
Αν εξαιρεσει κανεις τις 2 βολτες εντος, εκτος και επι τα αυτα!!! που εκανε ο νεος μαλλον και απειρος σερβιτορος με τα ορεκτικα!!! μεχρι να καταλαβει οτι ηταν για μας!! ηταν μια πολυ καλη γαστριμαρικη εμπειρια.
Η υπευθυνη σερβιτορα ηταν πολυ εξυπηρετικη και με το χαμογελο στα χειλη
Ο λογαριασμος στα 130 ευρω... Καλο θα ηταν να υπηρχε ασυρματο μηχανακι για τις καρτες (pos), για να μην αναγκαζεται να πηγαινει ο πελατης στο ταμειο εντος του καταστηματος

14 Νοε 2016

Η μυηση στις μεξικανικες γευσεις πρν απο αρκετα χρονια (σχεδον 20!!! ), απο το "παλιο" Αztec ηταν τοτε για μενα μια υπεροχη εμπειρια, μεσω της οποιας γνωρισα και.... γοήτευσα!!!! την γυναικα της ζωης μου!!! Συχνες οι επισκεψεις μας τοτε και παντα η ατμοσφαιρα και η ποιοτητα του φαγητου εξαιρετικες.
Μετα τοσα χρονια λοιπον βρεθηκαμε χτες... αυτη τη φορα με την κορη... ξανα στο Αztec στην νεα του διευθυνση στην Νεα Ερυθραια.
Η διακοσμηση του καταστηματος σαφως και δεν φτανει την εικονα του παλιου, και η εικονα του φαγητου ειναι κι αυτη λιγο πισω απο οτι θυμαμαι. Η εξυπηρετηση πολυ καλη. Σε γενικες γραμμες δηλαδη μειναμε ευχαριστημενοι, μου ελειψε ομως το κατι παραπανω που ισως απο νοσταλγια περιμενα.
Πηραμε:
Μαργαριτα λεμονι 3/4
Μαργαριτα φραουλα 3/4
Κεσαντιγια κοτοπουλο 3/4
Κακτοσαλατα 2/4 (ενω ηταν δροσερη και φρεσκοτατη.. κατι δεν μου πηγαινε καλα και εφερνε μια περιεργη γευση ωμου χορτου που δεν εδενε μαζι με τα υπολοιπα λαχανικα... )
2 Φαχιτες μοσχαρι 3/4 (λιγο σκληρουτσικο το κρεας μεν, πολυ γευστικες δε)
Σανγρια 3/4
Τηγανιτο παγωτο 4/4, super!!!!
Με την εκπτωση του etable -15% ο ογαριασμος στα 66 euros

13 Νοε 2016

Πολυ καλη προσπαθεια με πολυ καλο γευστικο αποτελεσμα. Ο χωρος συμπαθητικος. Πηραμε:
Μελιτζανοσαλατα 3/4
Λαχανοσαλατα 4/4, εκπληξη το λαχανο!
Μελιτζανα στον πηλο 4/4, μελωμενη!
Πατατες σαν τηγανιτες 3/4
Κοτσι χορινο 4/4 εξαιρετικο!
Χιουνκιαρ Μπεγιεντι 3/4
Κρασι Χυμα Ροζε ημιξηρο 4/4 μαγεια!
Πολυ καλη σχεση νοστμιας/ποσοτητας φαγητου με αξια τιμης 4/4
***(Το ψωμακι μονο σαν να μην ηταν φρεσκο, (ημερας δηλαδη), οχι οτι μας χαλασε.... πηραμε 2 φορες!!! )

Μπραβο σε ολους
****Ευχαριστουμε για το κερασμα (λευκος χαλβας και μους σοκολατα)!!!

17 Οκτ 2016

Διαβαζοντας τις καλες κριτικες αποφασισα να επισκεφτω το οινομαγειρειο Ζωοδοχος Πηγη μιας και η πλειονοτητα τους (εκτος του Algi) ηταν σχεδον δυθυραμβικες. Σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω ομως με την κριτικη του φιλου Algi και εξηγουμαι:
Ο χωρος (ναι το ηξερα) πολυ περιορισμενος αφου Τεταρτη που πηρα τηλεφωνο για κρατηση και μου ειπαν ευγενικα "δεν υπαρχει, αλλα αφου ειστε 2 ατομα καπου θα σας βολεψουμε"! Και μας "βολεψαν"!
"Φυσικα" και καπνιζουν ολοι μεσα στην αιθουσα, αλλιως τι Ελληναρες θα ήμασταν!
Καμμια σχεση η εικονα που "παιρνεις" απο το μενου που ειδα στο site του καταστηματος με το μενου που μου εδωσαν να διαβασω στο καταστημα!
Ενα χαρτι Α4 γραμμενο και στις 2 οψεις με τα μισα σχεδον πιατα απο αυτα που υπηρχαν στο site. Εχουμε και λεμε λοιπον:
Θελαμε μους ταραμα μεν, δεν υπηρχε... πηραμε μους παντζαρι, πολυ καλο δε
Θελαμε χαλουμι ψητο μεν, δεν υπηρχε... πηραμε γραβιερα Κρητης με μαρμελαδα ελιας, εχω γευτει πολυ καλυτερες γραβιερες Κρητης δε
Σαλατες ειχε μονο Πολιτικη και Πρασινη μεν.... πηραμε πρασινη, καλουτσικη δε
Θελαμε πατατες baby φουνου μεν, υπηρχαν και ηταν πολυ καλες δε
Θελαμε μοσχαρι κοκκινιστο με πουρε σελινοριζας μεν... δεν υπηρχε... πηραμε σπληνα... οχι συγνωμη... συκωτι με σως πορτοκαλι και καραμελωμενα κρεμμυδια, που τελικα δεν ειχε καραμελωμενα κρεμμυδια, ηταν μισοψημμενο με το αιματακι του να τρεχει οποτε το έκοβες (ισως επρεπε να ζητουσα να ψηθει καλυτερα) και οντως οπως λεει κι ο Algi εμοιζε γευστικα με σπληνα, πολυ μετριο αποτελεσμα δε
Θελαμε κοτοπουλο με μανιταρια και παπαρδελες μεν και.... θαυμα... πηραμε κοτοπουλο με παπαρδελες, μετριο και παραπανω απο τα γουστα μου αλμυρο δε
Θελαμε (παντα με οτι ειχα δει στο site) κρασι μοσχατο κοκκινο μεν.... πηραμε κρασι αγιωργητικο κοκκινο, εχω πιει και καλυτερα δε
Κερασμα μους λεμονι με σκονη μπισκοτο και ενα μισοκιλο ακομα κρασι,
Λογαριασμος 50 ευρω.
Ευχαριστουμε πολυ και την επομενη φορα ελπιζω να φαμε αυτα που θελουμε και που υπαρχουν στο site σας!