Chefdeparti

Μέλος από: Μαι 2016

14 Αυγ 2016

Πηγαμε στο μαγαζι απογευματακι κυριακης μετα απο εναν μαλλον ολεθρο που ειχε περασει απ το μαγαζι! αμαζευτα τραπεζια και κουρασμενοι σερβιτοροι!! αυτο μου εβγαλε μια ανακουφηση!! (ωραια λεω καλα θα φαμε για να παιζει ετσι το πραγμα)

Στα του φαγητου: βλητα απιστευτα
Πατατες (αν και ηρθαν προς το τελος)φρεσκες!!
Γαριδες με κρεμα: οχι οχι κακος συνδιασμος δν μου αρεσε καθολου και απειρα βαρυ!
Κριθαρακι με πεσκανδριτσα: καλο με ενθουσιασε η ιδεα της συνταγης οχι οσο η εκτελεση της αλλα ηταν μια χαρα(απειρες πιπεριες μου το χαλασαν
Γαυρος: απιστευτα φρεσκος ωραιο τηγανι!

Σερβις: τα παιδια ηταν μετα απο χαμο αλλα ο χαβαλες και η εξυπηρετηση τους ηταν πολυ καλη!! Μου αρεσε που ο κυριος που πηρε την παραγγελια φοβερος την ωρα που σχολαγε εφυγε με μια πουρακλα χερετοντας ολο το μαγαζι!! και κανοντας πλακα!!

31 Μαι 2016

Κυριακη βραδυ και τυχαια ο δρομος μας εβγαλε στο amigos! ο χωρος οκ μαρεσε η ολη φαση μεξικο επισης με το που μπαινεις εχει ενα μπαρ οπου ετσι οπως το ενιωσα εγω καθονται οι φιλοι του μαγαζιου!! (για να μην παρεξηγιθω απλα θελω να πω οτι τους ενιωσα ολους μια παρεα)

Σερβις: νεα και γρηγορα παιδια ευγενικα!! μου αρεσε που ο σερβιτορος το πηρε απανω του και μου λεει αυτο θελω να το παρεις να το δοκιμασεις! το εκτιμησα τελος παντον!! ετσι αυτο το ωραιο κ ευγενικο θρασος!!

Φαγητο: quesadilla την βρηκα αδιαφορη και με λιγα υλικα μια σαλατα με τακο καφτερη παρα πολυ καλη σ ολα της!! (η επιλογη του σερβιτορου btw)
Eνα σνιτσελ (θα μου πεις πηγες σε μεξικανικο και πηρες σνιτσελ σωστο)αλλα η παρεα ηθελε σνιτσελ να φαει τι να κανουμε..... Στο δια ταυτα!! κακο, παρα πολυ λεπτο ωστε να φενεται αρκετο αλλα το κοστολογιο να ειναι χαμηλο ελεος!!
Και μπουριτο οπου το βρηκα απλα καλο!! ηταν οκ

Για τα παραπανω μαζι με 2μπυρες και νερο 57€!! εεε δεν το λες και decent επιλογη παω στο ancho και με 57€ τρωει μια ποδοσφαιρικη ομοδα!!!

27 Μαι 2016

Δεν θα γραψω πολλα τα του φαγητου εχουν 1000γραφτει!! σκοπος της κριτικης μου ειναι για να διαβαστει απο επιχειρηματιες μελλοντικούς ή που ειναι ειδη μεσα στο χωρο της εστιασης!!

Το μαυρο προβατο ειναι το σωστο μαγαζι γευστικα υπεροχο
Το σερβις ευγενεστατο σωστο οτι πρεπει να εχει!! ειδικα ο ντελικατος κυριος με το ασπρο μουσακι!! τρομερος επεξηγιματικος χωρις πολλα πολλα!! χωρις αυτοσκοπο να πουλησει τα παντα για να βγαλει 10 γιουρια παραπανω!!
Κρασι χυμα τιμιο!!

ο χωρος στενος αλλα τα τραπεζακια στο πεζοδρομιο τα βρισκω πολυ κοζι (βεβαια οι καρεκλες αβολες για να κατσεις 2ωρες)αλλα..... Η φατμε στ'αλωνι!!

Ευγεεεεε!!!

27 Μαι 2016

Λογο αγαπης για το ψαρι θεωρησα σωστο να παω να στο εν λογο μαγαζι!!
Κυριακη βραδυ μαζι με την καλη μου μπηκαμε μεσα το μαγαζι δεν μας ειπε σαν χορος κατι. (το οτι εχεις κρεμασμενο απο τους μαραθωνιους που ετρεξε ο γνωστος chef δεν με απασχολει καθολου και δεν μου αρεσε!! )τελος παντον η αισθητικη ειναι στον καθενα!! στο ψητο.

Πηραμε: φαβα φανταστικη
Χορτα οκ(απλα βραστα χορτα)
Γαριδες με λαδι τρουφας πολυ δυνατο πιατο
Χελι πανεξυπνο πιατο και καλα εκτελεσμενο το σερβιρισμα στο κεραμμυδι με ξενερωσε φουλ αλλα οκ εκει μαγειρευετε!!
Αστακομακαροναδα απαραδεκτη

Συνολο:84€ μαζι με ενα μπουκαλι που εμφιαλωνει το μαγαζι πολυ καλο κρασι γευστικα εντονο αρωματικα φρουτοδες με εντονο λεπτεπιλεπτο στομα!!

34€ααστακομακαροναδα με 350γρμ κατεψηγμενο και κακα εκτελεσμενο αστακο ειναι απαραδεκτο!!
Σερβις: καλο ο κυριος που πηρε την παραγγελια βαρις και οταν ρωτηθηκε για το τι αστακος ειναι φρεσκοκατεψηγμενος η κατεψηγμενος σενεγαλης αν η τιμη καταλογου ισχιει για αυτον τον κακο αστακο εκανε μορφασμους και οταν ζητησαμε να δουμε το ζυγι σφηκτικε σθεναρα!!
Το νεαρο πλικαρι ευγενεστατο και γρηγορος!!

Οκ καλες γευσεις δημιουργικες αλλα υπερεκτιμημενο ακριβο χωρις να αγγιζει την λογικη η ποιοτητα με τιμη!!

16 Μαι 2016

O εξω χωρος ειναι εξω χωρος ο μεσα θεωρώ οτι ειναι πολυ καλαίσθητος και μου αρεσει!!

Στα του φαγητου αν εισαι κεντρο και θες να φας pizza εκει ειναι το μερος που πρεπει να πας αλλα μονο για πιτσα!! ειναι καταπληκτικη και για 10€η σπεσιαλ θεωρω οτι ειναι καλα!! Τα υπολοιπα θεωρω οτι ειναι ακριβα και οχι και τοσο καλα εκτελεσμενα οσο η πιτσα!! πχ μπρουσκετες με προσουτο 2φετες κομενες σε 4 μικρες και ψηλοκαμενες φετες!! ελεος

Σερβις: δεν μπορω τις τύπισσες που δουλευουν για να παρουν βλέμματα θαυμασμου και ως εκει!! κανε αλλη δουλεια οχι με υφακι σε σερβιρω με φορεμα και αντε παρε το φαι σου!!!! Και εδω να τονισω οτι πιστευω(αποψη μου)ειναι λαθος διοικησης που θελει την hostess του ενα ωραιο κοριτσακι (οκ δεκτο) αλλα ρε φιλε βαλε και σερβιτορο ξεχωρηστα για το φαγητο!! δεν γινετε να τα χεις ολα ενα αχταρμα και με ενα μεροκαματο να γινουν ολα!!

16 Μαι 2016

Decent επιλογη να πας να φας καλα και ποσοτητα!! εχω χαρακτηρισει αυτο το μαγαζι για αντρικες παρεες διοτι μπορεις να πας να φας πολυ και καλα!! πολυ καλη χοιρινη τηγανια φανταστηκες πατατες με σαλτσα!!
Δεν μου αρεσαν καθολου τα τυροπιτακια με κοτοπουλο!

Εκτιμω οσο δεν παει το γλυκύτατο κερασμα στα γλυκα οπου το μαλλι της γριας αν και κατι τοσο μα τοσο απλο σου δειχνει το ταπεραμεντο την μαεστρια και την καλοσυνη του της ομοδας ατο ζεμπερεκι!! (Και να φανταστεις δεν μου αρεσει)

Ο μερακλης στις μερες μας πρεπει να επιβραβευετε κ αυτον το σκοπο εχει η κριτικη μου!! γιατι το να κερνας κατι που ετρωγες οταν ησουν μικρος σου βγαζει νοσταλγια αγαπη!! και το ζεμπερεκι στο βγαζει και σε κερδιζει!!

16 Μαι 2016

Οτι και να πω εχει ξαναματα γραφτει φοβερο μπριζολακι φανταστηκες παπαρδελες πολυ σωστη και ισοροπημενη σαλατα!! πιο πολυ γραφω για να πω 2λογια για το σερβις που λενε αρκετοι!! τα παιδια ηταν ολα εξυπηρετικοτατα και πιστευω οτι πολλοι που γραφουν τα αδικουν!!

Οταν ενα μαγαζι ειναι φουλ ασφηκτικα γεματο και ο χωρος ειναι δυσκολος ελληνακο μαθε να περημενεις και να εχεις ΥΠΟΜΟΝΗ!! και ο σερβιτορος, να περασεις εσυ καλα θελει για να μην εχει γκρινια!! και να τον σεβεσε τον σερβιτορο!! ΤΟΝ ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ

Υ. Γ (αν θυμαμε καλα) Μιχαλης το ονομα του σερβιτορου ψηλος λεπτος ξυρισμενο κεφαλι γρηγορος ευγενικος οπως θα πρεπε να "γινει η δουλεια"κερασε και μπυριτσα γιατι ελληνακο ειχαμε τροπους και υπομονη! και σεβασμο για το ζορι που περναει!