ΕΙΜΑΙΜΑΚΑΡΟΝΑΣ

Μέλος από: Αυγ 2016

Συνήθως όταν ένα μαγαζί προσφέρει και ψητά και μαγειρευτά με υποψιάζει. Θεωρώ ότι σε μια από τις δύο κατηγορίες φαγητών υστερεί. Το συγκεκριμένο έρχεται να επιβεβαιώσει τη φράση ότι "κανένας κανόνας δεν είναι ανεξαίρετος".

Το συγκεκριμένο κατάστημα στα δέκα και κάτι.... λειτουργίας του το έχω επισκεπτεί ουκ ολίγες φορές. Παλιότερα που έμενα σε εκείνη τη γειτονιά το επισκεφτόμουν πιο συχνά, πλέον όχι τόσο συχνά αφού μένω σε άλλη περιοχή αλλά σε κάθε περίπτωση αποτελεί ένα αγαπημένο στέκι. Το πρώτο θετικό που έχω να επισημάνω είναι ότι όλα αυτά τα χρόνια που λειτουργεί, σε ένα ποσοστό 90% (χωρίς δηλαδή να λείπουν οι μικροαλλαγές) έχει διατηρηθεί σταθερό το προσωπικό. Αν σκεφτεί κανείς την ταχύτητα με την οποία συνήθως αλλάζει το προσωπικό σε αυτές τις δουλειές, η σταθερότητα είναι κάτι, το οποίο εγώ τουλάχιστον εκτιμώ. Επίσης δεν έχω δει ούτε αύξηση τιμών ούτε μείωση ποσότητας.

Στο συγκεκριμένο χώρο βρέθηκα το προηγούμενο Σαβ. κο με παρέα, με την οποία πήγα για πρώτη φορά. Ιδού λοιπόν η updated ενημέρωση.

Από τα ορεκτικά του ξεχωρίζει η σαλάτα του Καίσαρα! Σπέσιαλ από τις λίγες. Τεράστια ποσότητα με γευστικό κρουτόν, ψιλοκομμένο μπέικον, κοτόπουλο και μια γευστικότατη σάλτσα μπαλσάμικο. Τιμή 6.5-7 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς).
Ανετα τρώγεται ως κυρίως πιάτο.

Η γκάμα των μαγειρευτών είναι τεράστια. Μπορεί κανείς να βρει κρέατα διάφορα μαγειρευμένα με διάφορους τρόπους, παστίτσιο, μουσακά αλλά και λαδερά φαγητά. Δεν ξέραμε τι να πρωτοδιαλέξουμε. Από αυτά προσωπικά ξεχωρίζω το κοτόπουλο ρολό με πατάτες φούρνου. Το δε παστίτσιο σε ποσότητα είναι 3XL!!! Τιμές γύρω στα 7 ευρώ ανα μέσο όρο. Πολύ καλή επιλογή και ο βακαλάος. Διακριτική η κρούστα από κουρκούτι και πολύ καλομαγειρεμένο το ψάρι. Απλά επειδή ο αριθμός των μερίδων είναι περιορισμένος, τελειώνουν σχετικά γρήγορα.

Από τα ψητά ο γύρος του είναι πολύ καθαρός χωρίς λίπος κι επίσης ξεχωρίζω και το κεμπάπ, που έχει μια όντως πολύ ιδιαίτερη γεύση. Καλή επιλογή και το μπιφτέκι σχάρας. Από τις λίγες φορές, που έχω φάει καλοψημένο και ζουμερό μπιφτέκι ταυτόχρονα.

Το συγκεκριμένο το συστήνω ανεπιφύλακτα. Όσες φορές έχω πάει το έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ και δεν έχω λυπηθεί τα χρήματα που έδωσα. (15-20 ευρώ ανάλογα φυσικά με τον όγκο της παραγγελίας).

Ως μόνο αρνητικό αναφέρω το σχετικά μικρό αριθμό τραπεζιών στο εσωτερικό του χώρου. Όσο ο καιρός είναι καλός υπάρχει η επιλογή των τραπεζιών έξω από το εστιατόριο, επί της πλατείας. Το χειμώνα όμως είναι ένα θέμα.

Επισκέφθηκα το χώρο στις 08.09.2016

Είχα πάει περίπου πριν ένα χρόνο πριν, καλεσμένος στην ονομαστική γιορτή φίλου και μου άρεσε. Χτες επέλεξα να ξαναπάω με άλλη παρέα. Ουσιαστικά πρόκειται για ένα μπακάλικο, που πουλά παραδοσιακά εδέσματα το οποίο στον ίδιο χώρο λειτουργεί ως εστιατόριο, για την ακρίβεια ως μεζεδοπωλείο.

Απίστευτα βολικό το σημείο (γεγονός που συνδιαμόρφωσε την απόφασή μας για συνάντηση σε αυτό το χώρο), λίγα μέτρα από τη στάση "Περιστέρι" της γραμμής 2 του μετρό.

Το πρώτο θετικό ήταν ότι με το που κάτσαμε μας έφεραν κατευθείαν ένα μπουκάλι νερό ΜΗ εμφιαλωμένο, το οποίο καταναλώθηκε άμεσα. Με το που ζητήσαμε κι άλλο, λίγα λεπτά αργότερα, ήρθε το δεύτερο χωρίς καθυστέρηση.

Όπως έγραψα, ουσιαστικά πρόκειται για μεζεδοπωλείο, όχι για εστιατόριο οπότε αναγκαστικά παραγγείλαμε "στη μέση" διάφορα πιάτα.

Πολύ καλή επιλογή η σαλάτα του μπαξέ με ρόκα και διάφορα είδη πρασινάδας, η οποία συνοδευόταν από ψιλοκομμένο μπέϊκον και μια λεπτή διακριτική σάλτσα. Επίσης στο πιάτο υπήρχαν πιτάκια μικρά, κομμένα στη μέση. Για 4 άτομα που πήγαμε χρειάστηκε να πάρουμε 2 σαλάτες. Το κόστος της ήταν γύρω στα 5.5 με 6 ευρώ. Από ορεκτικά παραγγείλαμε και μια μερίδα πατάτες τηγανιτές, οι οποίες ήταν φρέσκιες (κόστος στα 3 ευρώ).

Από "κυρίως" (όσο μπορούν να λέγονται "κυρίως" τα πιάτα ενός μεζεδοπωλείου) παραγγείλαμε

α) Πατάτα βαρκαρόλα, δηλαδή μια ψητή πατάτα κομμένη στη μέση με γιαούρτι και τυρί τύπου ανθότυρο, σερβιρισμένη με μια φέτα μπέικον και άνηθο. (γύρω στα 4 ευρώ).

β) Μια τηγανιά κοτόπουλο με πιπεριές. Αρκετά μεγάλη, χορταστική μερίδα. Η συνοδευτική σάλτσα κάρυ ήταν ελαφρώς καυτερή αλλά κατά κοινή ομολογία νόστιμη (κόστος γύρω στα 6 ευρώ).

γ) Μια μερίδα φιλετάκια χοιρινά με..... φασκόμηλο. Είπαμε να το ρισκάρουμε αλλά το ρίσκο δεν μας πέτυχε. Δεν μπορώ να πω ότι το φασκόμηλο έδεσε με το κατά τ´ αλλα καλομαγειρεμένο κρέας. Το δε κόστος 7.5 ευρώ μου φάνηκε υπερβολικά δυσανάλογο τόσο με την τιμή όσο και με τη γεύση.

δ) Μια μερίδα ψιλοκομμένο λουκάνικο με μουστάρδα. Να πω την αλήθεια, κόστος δεν θυμάμαι... απλά μου έκανε θετική εντύπωση πόσο αριστοτεχνικά ψιλοκομμένο ήταν το λουκάνικο.

ε) Ένα μπουγιουρντί στο πήλινο με κόστος 4.8 ευρώ.

Οι μερίδες για μεζεδοπωλείο σε γενικές γραμμές καλές, σίγουρα δεν μπορούν να συγκριθούν με τις μερίδες ενός εστιατορίου, που σερβίρει κυρίως πιάτα. Επίσης να επισημάνω ότι ήταν πολύ ωραίο το ψωμί, που σερβίρει το μαγαζί, το οποίο συνόδευσε τις "βούτες" μας στις σάλτσες κυρίως στο μπουγιουρντί και στην τηγανιά κοτόπουλο.

Η απόδειξη ήρθε κατευθείαν με το που ζητήσαμε το λογαριασμό.

Το αρνητικό σημείο ήταν το σέρβις, το οποίο δεν ήταν κακό για να είμαι ειλικρινής απλά μου φάνηκε λίγο αργό, δεδομένου ότι δεν υπήρχε πολύς κόσμος την ώρα του φαγητού. Επίσης θεώρησα τελείως ανακόλουθο με τη φιλοσοφία του καταστήματος ως μεζεδοπωλείου, θέλω να πω ως χώρου που τα περισσότερα φαγητά σερβίρονται "στη μέση" και όχι ως ατομική μερίδα, το να μη φέρνει το κατάστημα πιατάκια για τον καθένα και να πρέπει να τα ζητήσουμε. Κι ένα τρίτο αρνητικό (όχι μεν τραγικό.... αλλά αρνητικό) ήταν το ότι αναγραφόταν τουλάχιστον ένα πιάτο στον κατάλογο (ίσως υπήρχαν κι άλλα, τα οποία δεν εντοπίσαμε), το οποίο δεν σερβιρόταν. Ο λόγος τον οποίο η σερβιτόρα επικαλέστηκε απόλυτα σεβαστός, καμία αντίρρηση επ' αυτού. Θεωρώ όμως επαγγελματικό σε μια τέτοια περίπτωση να διευκρινίζεται εκ των προτέρων στους πελάτες το γεγονός ότι δεν μπορούν να παραγγείλουν ένα συγκεκριμένο πιάτο.

Η γενικότερη αίσθηση..... καααααλή σε γενικές γραμμές. Δεν μπορώ να πω ότι μετάνιωσα που επέλεξα να πάω δεύτερη φορά. Σε σχέση με την πρώτη που είχα πάει και είχα ενθουσιαστεί (γι' αυτό κι επέλεξα να ξαναπάω ενώ δεν μένω στην περιοχή), δεν μπορώ να πω ότι ένιωσα το ίδιο. Αναπόφευκτα υπήρχε το μέτρο σύγκρισης. Εύχομαι να ήταν απλά μια "λιγότερο καλή μέρα" η χτεσινή....

Με διαφορά το πιο XXXXL σουβλάκι! Αν έχετε σκοπό να παραγγείλετε, ζητήστε το 50% της παραγγελίας (π. χ. 2 αν έχετε σκοπό να πάρετε 4, 3 αν έχετε σκοπό να πάρετε 6).
Η τιμή πολύ λογική για το μέγεθος. (είναι γύρω στα 2 ευρώ, μιλάμε για διπλή ποσότητα). Και τα υπόλοιπα κρεατικά είναι ειναι ωραία, δεν μπορώ να πω αλλά το σουβλάκι ξεχωρίζει μακράν.

Οι πατάτες δεν είναι το δυνατό του σημείο, καθόσον παραείναι προτηγανισμένες, μέσα στη λαδίλα! Γι΄ αυτό και στο συγκεκριμένο μαγαζί προτιμώ συνήθως τα κρεατικά χωρίς πατάτες.

Επίσης, αν ζητήστε κάτι με κρεμμύδι (είτε σε τυλιχτό είτε σε συνοδευτικό σε μερίδα κρέατος) να ξέρετε ότι είναι κρεμμύδι σερβιρισμένο με άνηθο.

Ο χώρος συμπαθητικός, η τουαλέτα λίγο παρακμή... πρέπει να ψάξεις στο σκοτάδι το μόνιμα σβηστό διακόπτη του φωτός για να τον ανάψεις (Ξέρω ότι μπορεί να φαίνεται γελοίο ως σχόλιο. Θεωρώ όμως ότι είναι από τις λεπτομέρειες, που αξίζει να αναφέρονται καθόσον συνδιαμορφώνει την εντύπωση για το χώρο).

Γενικά, πρόκειται για φαγητό που απολαμβάνω περισσότερο στο σπίτι παρά στο κατάστημα.

Εξαιρετική η μεριά, όντως με το που μπαίνεις στην αυλή νιώθεις σαν να γυρνάς πίσω μια 20ετία τουλάχιστον, οι τιμές όμως είναι λίγο τσιμπημένες για τις ποσότητες που σερβίρει το μαγαζί! (βγαίνει γύρω στα 20 ευρώ το άτομο.... )

Οι μερίδες καλές. Από τις σαλάτες πολύ ιδιαίτερη γεύση είναι αυτή με τα βραστά λαχανικά και μια λεπτή διακριτική σάλτσα και από τα κυρίως πιάτα η ποικιλία κρεατικών όπως και τα μπιφτεκάκια του.

Επίσης στο συγκεκριμένο μαγαζί και μόνο έχω συναντήσει την επιλογή αντί ψωμιού, πίτες κομμένες στα 4 με σουσάμι, ελαφρά ψημένες. Αν δεν είχαμε ήδη παραγγείλει φαγητό ήμουν ικανός να φάω μόνο αυτές όλο το βράδυ! Τόσο νόστιμες ήταν.

Προσοχή
α) στα πιάτα ημέρας, πριν παραγγείλετε ρωτήστε πάντα το σερβιτόρο αν όντως υπάρχει μερίδα τη δεδομένη χρονική στιγμή (το λέω γιατί την έχω πατήσει..... ειδικά οι λαχανοντολμάδες του είναι ιδιαίτερα δημοφιλείς)

β) αν ζητήσετε νερό, διευκρινίστε ότι θέλετε μια καράφα-κανάτα. Σε διαφορετική περίπτωση, έρχεται εμφιαλωμένο, με την ανάλογη χρέωση.

Καλή επιλογή μεν, αλλά σίγουρα όχι από τις πρώτες.

Το συγκεκριμένο χώρο δεν τον ήξερα, τον ανακάλυψα πρόσφατα.
Καθώς βρίσκεται ακριβώς απέναντι από τον ομώνυμο κινηματογράφο (δεν ξέρω αν υπάρχει συνεργασία μεταξύ των δύο επιχειρήσεων ή πρόκειτα για απλή συνωνυμία) αποτελεί το ιδανικό μέρος για να κλείνει όμορφα μια βραδυνή έξοδος.

Με την παρέα μου δεν θέλαμε να φάμε πολύ και παραγγείλαμε από ένα τυλιχτό και μια σαλάτα με βραστά παντζάρια. Κάθε τυλιχτό κόστιζε 2 ευρώ. Ήταν αρκετά νόστιμο. Σερβιρόταν με ντομάτα - κρεμμύδι - μαϊντανό και προαιρετική επιλογή σάλτσας (με μια χρέωση των 10 λεπτών η τελευταία). Η αλάδωτη πίτα σε συνδυασμό με την απουσία της πατάτας μπορώ να πω ότι έκανε πιο "γεμάτη" τη γεύση. Η σαλάτα κόστιζε 5.50 ευρώ. Η μερίδα λίγο μικρή για την τιμή, αλλά χορταστική σε γενικές γραμμές.

ΘΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ

-Το σέρβις καλό και αρκετά γρήγορο αν σκεφτεί κανείς ότι το μαγαζί δέχτηκε μετά τη λήξη της ταινίας αρκετό κόσμο ταυτόχρονα.

-Όταν ζητήσαμε νερό, ερωτηθήκαμε αν θέλαμε βρύσης ή εμφιαλωμένο. Είχαμε δηλαδή την επιλογή.

-Το κατάστημα διαθέτει ασύρματο δίκτυο για το ίντερνετ. Ξέρω ότι δεν είναι το παν για ένα χώρο φαγητού, η συγκεκριμένη υπηρεσία όμως κάποιες φορές αποδεικνύεται χρήσιμη.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ

-Υπερβολικά μικρός χώρος. Πολύ μικρές οι αποστάσεις μεταξύ των τραπεζιών (ακούγαμε τις συνομιλίες από τα διπλανά τραπέζια, είμαι βέβαιος ότι και οι άλλοι ακούγαν τη δική μας). Ίσως επειδή όπως ανέφερα, ο χώρος αυτός γεμίζει μετά από τη λήξη της κινηματογραφικής προβολής, αυτό είναι λίο αναπόφευκτο.

-Την απόδειξη χρειάστηκε να τη ζητήσουμε.

Αν θα ξαναπήγαινα;;;; Χωρίς να το πω με έντονο ενθουσιασμό, θα πω ναι.

Έχω επισκεφθεί το χώρο αρκετές φορές. Πολυ ωραία μπυραρία, μεγάλη γκάμα από μπύρες. Θυμάμαι ότι τη πρώτη φορά η ποικιλία κρεατικών, που συνόδευσε τις μπύρες μας, ήταν νόστιμη και μας φάνηκε μεγάλη σε ποσότητα!
Καθότι καλοφαγάδες όλη η παρέα βάλαμε στοίχημα με τον ιδιοκτήτη ότι θα την καταφέρναμε (τόσο σίγουροι ήμασταν) αλλά το χάσαμε! Τώρα ξέρουμε...
Επίσης πολύ νόστιμα και τα ορεκτικά του ιδίως η ψητή πατάτα με σάλτσα γιαούρτι και οι φλογέρες. Στα δυνατά σημεία του μαγαζιού και η προσφορά επιδορπίου στο τέλος (επιλογή ανάμεσα σε γιαούρτι με μέλι και brownies).

Το μικρό αρνητικό που οφείλω να επισημάνω στο πλαίσιο μιας ολόπλευρης κριτικής είναι ότι ο χρόνος αναμονής κάποιες φορές είναι λίο παραπάνω από το συνηθισμένο (ιδίως στις ώρες αιχμής).
Δεν ακυρώνει τη γενική θετική εντύπωση για το χώρο τον οποίο πρώτα ο Θεός έχω σκοπό να συνεχίσω να επισκέπτομαι, απλά είναι κάτι, κατά τη γνώμη μου, επιδεκτικό βελτίωσης!

ΥΓ. Επίσης να τονίσω ότι την τελευταία φορά ο λογαριασμός πληρώθηκε από ένα άτομο της παρέας, το οποίο λόγω ονομαστικής εορτής θέλησε να κεράσει. Όταν πήγε να πληρώσει και ο ιδιοκτήτης κατάλαβε ότι το ποσό θα πληρωθεί από έναν, του έκανε μια έκπτωση 10% στο λογαριασμό, να τα λέμε κι αυτά.

Θα ξεκινήσω με το μοναδικό αρνητικό και θα ολοκληρώσω την κριτική μου με τα θετικά. Ο χώρος είναι μικρός σχετικά και το κατάστημα δεν κάνει κρατήσεις! Έχει τύχει να πάω και να έχει 13 παρέες αναμονή.... Οπότε αν κάποιος θέλει να πάει είτε πρέπει να επιλέξει να πάει σε ώρα και μέρα μη αιχμής ή αλλιώς να είναι έτοιμος είτε να περιμένει!

Το φαγητό είναι πάρα πολύ καλό, με ένα burger αρκετά σπιτικό (καμία σχέση με τις πλαστικούρες!!!!!!!!!!! ). Από την ευρεία γκάμα των burger έχω ξεχωρίσει το juicy και το chicago. Η μέση τιμή των burger είναι στα 10 ευρώ. Κάθε burger σερβίρεται με πατάτα ψητή (την οποία εγώ προτείνω) ή τηγανιτές, με τη φλούδα. Επίσης με χρέωση 1 ή 1.5 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς) μπορεί να προστεθεί σαλάτα. Κατ' αυτό τον τρόπο το γεύμα είναι πληρέστατο καθόσον η ποσότητα της σαλάτας σε κάθε μερίδα λίγο - πολύ αντιστοιχεί στην ποσότητα, που κάποιος θα έτρωγε από μια σαλάτα για 3 άτομα, που θα παραγγελνόταν στη μέση.

Επίσης οι σαλάτες του πολύ χορταστικές - άνετα μπορεί κάποιος να τις παραγγείλει ως κυρίως πιάτο αν δεν θέλει να φάει κρέας. To προσωπικό ευγενέστατο κι εξυπηρετικότατο. Το φαγητό δίνεται μεν σε πακέτο αλλά δεν υπάρχει διανομή κατ΄ οίκον.

Σε γενικές γραμμές έχω θετική εντύπωση για τις γεύσεις και για τη συμπεριφορά του προσωπικού για όσες φορές έχω επισκεφθεί το χώρο. Η ένσταση μου είναι ο χρόνος αναμονής των τηλεφωνικών παραγγελιών.

Όσες φορές είχα στο παρελθόν είχα τηλεφωνήσει για διανομή στο σπίτι (πλεον δεν το κάνω) αφενός μεν μου έλεγαν ότι ο χρόνος παράδοσης είναι στα 45΄ που ούτως η άλλως το θεωρώ μεγάλο, αφετέρου δε πάντα η παραγγελία ερχόταν στα 60΄!

Για αυτό το λόγο διαχωρίζω την κριτική μου λέγοντας ότι το προτείνω μεν για επίσκεψη στο χώρο αλλά δεν το συνιστώ την τηλεφωνική παραγγελία. Από τα πιάτα που έχω δοκιμάσει, ως κατηγορία ξεχωρίζω τα ριζότα, και από τα ριζότα ξεχωρίζω αυτό με το κοτόπουλο.

Σημείωση. Αν μπορούσα να βαθμολογήσω χωριστά το πεδίο "εξυπηρέτηση" θα έβαζα 4 στην εξυπηρέτηση στο χώρο και 2 στην τηλεφωνική. Το 3 είναι ο μέσος όρος των δύο επιμέρους βαθμολογιών.

Σαν βγεις στον πηγεμό για την Παλαιά Κοκκινιά... θα χρειαστει να ταλαιπωρηθείς λίγο παραπάνω για να το βρείς. Η μεριά του είναι λίγο μπερδευτική. Όταν πρωτα ο Θεός το βρεις, θα το ευχαριστηθείς και θα ξαναρθεις.

Για να το σοβαρέψουμε, αν εξαιρέσει κανείς τη λίγο δυσκολη πρόσβαση και το σχετικά μικρό χώρο, το εστιατόριο είναι πολύ καλό. Πολύ εμπνευσμένα πιάτα από το σεφ ιδιοκτήτη με βάση παραδοσιακές ελληνικές γεύσεις και έντονη δόση δημιουργικότητας. Ο κατάλογος σχετικά μικρός, εγώ τουλάχιστον το εκτιμώ να βλέπω κάπου να σερβίρονται λίγα πιάτα και καλά παρά πολλά και μέτρια. Την παράσταση έκλεψε η σαλάτα τύπου φωλιά, που συνδύαζε ελληνικές παραδοσιακές γεύσεις με μια ελαφριά δόση μεξικάνικης κουζίνας καθόσον η βάση της ήταν τύπου τορτίγια. Πέρα από τα πιάτα, εξίσου εμπνευσμένη και η διακόσμηση του χώρου, που θύμιζε σχολική αίθουσα (πολύ χαρακτηριστική και η φωτογραφια-επιγραφή του καταστηματος με το εξώφυλλο του πάλαι ποτε αναγνωστικού). Πολύ καλή εξυπηρέτηση από το προσωπικό. Τιμές πολύ καλές για την ποσότητα των μερίδων!

Παρασκευή και Σάββατο βράδυ υπάρχει και συνοδεία μουσικής, για να συντροφεύει ευχάριστα το φαγοπότι.

Απλά πριν ξεκινήσετε, επειδή είναι μικρός σχετικά ο χώρος όπως ήδη έγραψα, φροντίστε να επικοινωνήστε για κράτηση, ώστε να βρείτε σίγουρα τραπέζι.

Πηγα στις 20.08.2016 με 3 ακόμα άτομα, συνολικά 4.
Ο χώρος ωραίος δίπλα στο κύμα και γι΄ αυτό το επιλέξαμε.
Διαβάσαμε τον κατάλογο στον οποίο ΔΕΝ αναγραφόταν ως προσφερόμενο προϊόν η ποικιλία. (Για είμαστε δίκαιοι... τα κυρίως πιάτα είχαν λογικές τιμές από 8 εως 12 ευρώ)
Μετά από ερώτηση κάποιου από εμάς, μας είπε η σερβιτόρα ότι το μαγαζί προσφέρει ποικιλία αλλά δεν το γράφει στον κατάλογο όπως επίσης και τα πιάτα ημέρας.
Για τα πιάτα ημέρας το καταλάβαμε ότι δεν γράφονται με το σκεπτικό ότι αλλάζουν κάθε μέρα, αλλά για την ποικιλία ειλικρινά δεν καταλάβαμε γιατί. Όταν ήρθε ο λογαριασμός και είδαμε τη χρέωση 32 ευρώ!!!!!!!! για μια ποικιλία κρεατικών όχι ιδιαίτερα μεγάλη σε ποσότητα δεν μας φάνηκε περίεργο που δεν συμπεριλαμβάνεται η ποικιλία στα αναγραφόμενα στον κατάλογο προϊόντα.

Οπότε όσοι πάτε (εγώ μετά το χτεσινό δεν προτίθεμαι να τιμήσω εκ νέου το χώρο) και θελήσετε να παραγγείλετε κάτι εκτός καταλόγου, ρωτήστε πρώτα την τιμή. Επίσης η τιμή 9 ευρώ ανά λίτρο για χύμα κρασί θεωρώ ότι είναι υπερβολική. Τουλάχιστον εκεί υπήρχε το ελαφρυντικό ότι ήταν γραμμένη στον κατάλογο.