Cucugr

Μέλος από: Οκτ 2017

31 Ιαν 2018

Συμπαθητικός χώρος, τιμές λίγο τσιμπημένες αλλά το αποτέλεσμα σε δικαιώνει για την επιλογή που έκανες. Γαριδομακαρονάδα σούπερ, καλαμάρι τηγανητό ωραίο, σαλάτα με σολωμό εξαιρετική. Σέρβις που δεν τα σπάει, αλλά ικανοποιητικό..

22 Δεκ 2017

Από τα μαγαζιά που συμπαθώ τόσο για το φαγητό τους όσο και για το περιβάλλον τους..
Η τελευταία μας επίσκεψη περιελάμβανε τα ζυμαρικά al freddo-τέλεια, τα τεράστια μανιτάρια με βασιλικό-πολύ ωραία, μπέργκερ-επίσης πολύ ωραίο, οι στριφογυριστές πατάτες που δεν θυμάμαι το όνομά τους-πολύ καλές, και φυσικά κοκτέιλ μαργαρίτα που ξέρουν να το κάνουν.. καθώς και μια μαύρη μπύρα σε μεγάλο μπουκάλι.

Το προσωπικό γρήγορο και εξυπηρετικό, και οι τιμές όπως πάντα λίγο τσουχτερές..

Σε πρώτη ευκαιρία θα ξαναπάω σίγουρα!

19 Δεκ 2017

Είχαμε πάει μια Κυριακή μεσημέρι πέρυσι την άνοιξη στο συγκεκριμένο μαγαζί..
Θυμάμαι πολύ ωραίο και άψογα ψημένο σουτζουκάκι, συμπαθητικό γύρο, ίσως την ωραιότερη μουστάρδα που έχω γευτεί, πολύ ωραία ρώσικη σαλάτα, και ένα αδιάφορο έως ανύπαρκτο σουβλάκι χοιρινό..

Τιμές σχετικά ανεβασμένες, και ναι θα ξαναπήγαινα!

21 Νοε 2017

Συνολικά έχω πάει 6-7 φορές τα τελευταία 2 χρόνια.. ο μόνος λόγος που δεν έχω πάει πολύ περισσότερες είναι ότι δεν μένω στην Αθήνα.
Λοιπόν πάμε:

Σέρβις από τα καλύτερα που έχω δει σε ταβέρνες του είδους.. ευγενέστατοι, εξυπηρετικοί, με πραγματική διάθεση να τιμήσουν τον πελάτη
Φαγητό ότι ακριβώς περιμένεις από ένα μαγαζί που σέβεται τον εαυτό του. Τα ψητά του είναι καταπληκτικά..
Τιμές κανονικότατες

Δεν έχω άποψη για τα γλυκά γιατί δεν έτυχε να δοκιμάσω κάποιο παρ' όλο που ο τεράστιος (σε όγκο), κατάλογος των γλυκών σε έβαζε στην πρίζα να δοκιμάσεις..

Αρνητικό το ότι την τελευταία φορά που πήρα τηλέφωνο για να κλείσω τραπέζι μου είπαν ότι δεν κάνουν κρατήσεις, και όταν φτάσαμε χρειάστηκε να περιμένουμε 10-15 λεπτά για να καθήσουμε έξω
Το συνιστώ πάντως!!

23 Οκτ 2017

Ο χώρος αξιοπρεπής αλλά όχι και κάτι το ιδιαίτερο..
Το σέρβις πραγματικά άψογο..
Οι τιμές κατά την ταπεινή μου γνώμη πολύ καλές..
Και τώρα στα ουσιώδη..

Σπανάκι με θαλασσινά πολύ ωραίο, πατάτες με μανιτάρια και λίγο σκορδάκι εξαιρετικό, καλαμάρι τηγανιτό μέτριο, καλαμάρι ψητό τέλειο, άσπρος ταραμάς ωραίος, μύδια αχνιστά σούπερ, σαλάτες στα γνωστά επίπεδα, ριζότο θαλασσινών εξαιρετικό.

Έχω πάει αρκετές φορές και θα συνεχίσω, όσο οι άνθρωποι σέβονται τον εαυτό τους και τους πελάτες τους

17 Οκτ 2017

Βρέθηκα εκεί πριν από 2-3 εβδομάδες περίπου για μεσημεριανό, και μια και είχε καλή μέρα καθίσαμε έξω. Καταπληκτική θέα με πολύ κόσμο, τουρίστες στην πλειοψηφία τους. Στο συγκεκριμένο κατάστημα έχω πάει αρκετές φορές και δεν είχα απογοητευτεί ποτέ, εκτός απ' αυτή τη φορά.. βέβαια η τελευταία ήταν πριν ένα χρόνο περίπου.

Ήπια μια σελαρς αφιλτράριστη από βαρέλι φανταστική!!

Πήρα μπιφτέκια με πουρέ που ήταν 3 στον αριθμό αλλά πιο πολύ με κεφτεδάκια έμοιαζαν, και η γεύση τους ήταν σε μέτρια επίπεδα. Ο πουρές ήταν αρκετά σκληρός προφανώς γιατί είχε αρκετό τυρί. Δοκίμασα και κοτόπουλο με πουρέ που ήταν άψητο στο εσωτερικό του..

Πήραμε και ένα ρύζι με κιμά που δεν άρεσε σε κανέναν, ένα τυρί σαγανάκι ωραίο, όπως επίσης και μια καπνιστή μπριζόλα που πάλι αποδείχθηκε κατώτερη, και μια καλαμαράκια τηγανιτά που ήταν νόστιμα, καθώς και δύο σαλάτες, η μια με βραστά λαχανικά, και η άλλη με μαρούλι και ρόκα.4 κόκα,1 πορτοκαλάδα,2 σελαρς, μαζί με τα παραπάνω 90€

Θα τους ξαναδώσω μια ευκαιρία γιατί είναι κρίμα ένα τόσο ιστορικό εστιατόριο να το κρίνεις από μια κακιά στιγμή

16 Οκτ 2017

Ήταν Κυριακή μεσημέρι σχετικά αργά, όταν μετά από σύσταση φίλου επισκεφθήκαμε την "μούργα"..

Είχαμε κάνει κράτηση απ' την προηγούμενη μέρα και μας δόθηκε το πρώτο τραπέζι δίπλα στην κουζίνα. Το μαγαζί ήταν γεμάτο κόσμο αλλά και καπνό δυστυχώς μια και στην παρέα υπήρχαν και μικρά παιδιά.

Στο δια ταύτα.. θυμάμαι μια φάβα με κάποιο μικρό ψάρι πάρα μα πάρα πολύ αλμυρό και ψιλογεμάτο λάδι, κάποιο είδος σαλάτας με φακές που όποιοι δοκίμασαν (μεταξύ τους και εγώ), δεν ξανάκαναν το ίδιο λάθος, μια μακαρονάδα με θαλασσινά που ήταν στα πλαίσια του μέτριου, μια πεσκανδρίτσα που ήταν ωραία, και ένα άσπρο κρασί ψιλοαδιάφορο...

Τιμές τηρουμένων των αναλογιών σχετικά ακριβές.

Στην καθιερωμένη απάντηση αν θα ξαναπήγαινα η απάντηση είναι φυσικά όχι