Markos Chalk

Μέλος από: Ιούλ 2018

22 Οκτ 2018

Το επισκεφθηκα με την κοπελα μου πριν απο μερικες εβδομαδες καθως μας το συστησε μια φιλη που μενει στην περιοχη! Ο χωρος του παρα πολυ ωραιος παραδοσιακα διακοσμημενος τοσο στο εσωτερικο οσο και στην ταρατσα.

Οι μεριδες παρα πολυ μεγαλες σε σημειο που σκασαμε απο τα μισα κιολλας. Το σερβις χαμογελαστο και εξηπυρετικο και με διαθεση για χιουμορ. Τιμες αρκετα καλες για την ποσοτητα και την ποιοτητα. Ισως καποια πιατα ειναι λογο αδιαφορα γευστικα αλλα αυτο εχει να κανει με υποκειμενικα κριτηρια.

Σιγουρα αξιζει τον κοπο να το επισκεφθεις και αν το κανεις πιστευω θα υπαρξει και δευτερη φορα! Πληρωσαμε γυρω στα 40 ευρω και φαγαμε τον αγλεορα.

Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφθουμε αυτη τη φορα για να βιωσουμε την εμπειρια και στον μεσα χωρο!

20 Οκτ 2018

Πηγαμε με ενα κολλητο φιλο δευτερα βραδυ στο Μανταλακι για να τσιμπησουμε και να πιουμε κρασακι! Αρχικα το μαγαζι ειναι ο ορισμος του value for money!

Πολυ συμπαθητικος ο χωρος και οι μεζεδες αξιολογοι. Δεν θα τους συγκρινα σε καμμια περιμτωση με αλλα μαγαζια του ειδους αλλα για αυτο που προσφερει την ποσοτητα και την τιμη τους θεωρω πως ειναι σουπερ.

Σιγουρα καποια πραγματα επιδεχονται βελτιοσης αλλα παρολαυτα ειναι μια πολυ καλη επιλογη για μια χαλαρη καθημερινη εξοδο. Σιγουρα θα το ξαναεπιστευθουμε και θα το προτεινουμε!

Το σερβις ευγενεστατο αλλα οντας επαγγελματιας του χωρου εχω διαφορετικα κριτηρια οποτε δεν μπορω να βαλω 4 αστερια!

Σε γενικες γραμμες για αυτο που πληρωνεις θα μεινεις κατευχαριστημενος.

27 Σεπ 2018

Πολυ ωραιοι κλασικοι θαλασσινοι μεζεδες! Μαλακο καλαμαρι γευστικοτατη και φρεσκια σαρδελα και τιμιες μεριδες.

Ο χωρος τιποτα το ιδιαιτερο αλλα οταν πηγαινεις σε τετοια μαγαζια δεν πας για τον χωρο νομιζω.

Η εξυπηρετηση ικανοποιητικη για το υφος και το στυλ του μαγαζιου. Ειμαι νησιωτης και πραγματικα μου θυμισε τη λιμανισια κοψια ταβερνας που εχω συνηθησει.

Για μενα ηταν αυτο που ηθελα για να με κανει να αισθανθω για λιγο σαν να βρισκομαι στο νησι μ για καποιους αλλους ισως παραειναι απλα ολα αλλα αυτο υποκειται στα ερεθισματα του καθενος!

Σογουρα θα ξαναπαω παντως για ουζακι και θαλασσινα!

03 Αυγ 2018

Εξαιρετικο φαγητο πραγματικα με αποθεωση τα παιδακια του!

Το κοντοσουβλι φουρνου μοναδικο. Ισως μικρη παραφωνια οι κολοκυθοκευτεδες που δεν ταιριαζαν και τοσο στη γευση μου καθως φανηκαν να εχουν πολυ αλευρι αλλα ειναι πολυ υποκειμενικο αυτο!

Ο εσωτερικος χωρος ειναι καλος αν και καθησαμε στο πεζοδρομιο το οποιο για 4 ατομα ηταν καπως στριμογμενο. Παρολαυτα εξαιρετικη επιλογη για φαγητο!

Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφτουμε!

02 Αυγ 2018

Η αληθεια ειναι πως ειναι η δευτερη φορα που επισκεφθηκαμε το Καππα αλλα η πρωτη φορα ηταν μονο για εναν καφε οποτε η κριτικη ηταν περιττη. Η δευτερη φορα που επισκεφθηκαμε το μαγαζι ηταν για φαγητο και ρακι. Ευχαριστη εκπληξη ηταν η παλαιωμενη ρακι που μολις ειχαν παραλαβει! Καταπληκτικη!

Τα φαγητα μας αφησαν απολυτα ικανοποιημενους! Ο καβουρμας με τηγανιτα πατατας και τηγανιτο αυγο εξαιρετικος καθως και το πιατο ημερας που ηταν ενα κριθαροτο με κολοκυθακι δυοσμο κοτοπουλο και γιαουρτι... πανδεσια!

Το περιβαλον πολυ ομορφο και η αυρα του μαγαζιου εξαιρετικη! Το σερβις γρηγορο και χαμογελαστο και προπαντως προθυμο να μας εξυπηρετισει στο επακρο. Στο τελος μας συνεστησαν να δοκιμασουμε το τυραμισου το οποιο ηταν οτι καλυτερο για να κλεισει ενα υπεροχο γευμα.

Το χειμωνα ειδικα μαλλον θα ειναι το στεκι μας. Ο χωρος εξαιρετικος αν και οταν πετνας απ εξω δεν καταλαβαινεις πως εχει εξωτερικη αυλη στην πισω πλευρα.