stema

Μέλος από: Σεπ 2010

05 Ιουν 2016

Επισκεφθήκαμε το συγκεκριμένο εστιατόριο σήμερα το μεσημέρι, δύο άτομα!
Κατά την είσοδό μας, μας καλωσόρισαν ευγενικά, μας υπόδειξαν τραπέζια για να διαλέξουμε εμείς! Ο χώρος ιδιαιτέρως προσεγμένος, ομολογουμένως μεγάλος με αρκετά και άνετα τραπέζια! Η διακόσμηση υπέροχη με όμορφα χρώματα!

Το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικό, πάντα χωρίς υπερβολές! Η ταχύτητά τους, πραγματικά μας εντυπωσίασε! Όλα πολύ γρήγορα μας τα σέρβιραν!

Απ΄τον κατάλογο επιλέξαμε: Κολοκυθάκια τηγανιτά με παρμεζάνα, φιλετάκια τσιπούρας με μαραθόριζα, σαλάτα με κους κους και μαστέλο Χίου, μικρό ψάρι εποχής τηγανιτό, χταπόδι στη σχάρα, μία μπύρα, ένα νερό εμφιαλωμένο, και μια υγρή σοκολατόπιτα. Μας έφεραν ψωμάκι στη σχάρα με λαδορίγανη, και ένα ντιπ. Οι γεύσεις σε ΟΛΑ όσα παραγγείλαμε ήταν μοναδικές! Στο κάθε πιάτο όλα τα υλικά έδεναν μεταξύ τους, όλα τα μπαχαρικά που χρησιμοποιήθηκαν ήταν στη σωστή αναλογία και σου άφηναν μια τέλεια αίσθηση! Προφανώς, και φαίνεται ότι ο σεφ ¨μεγαλουργεί"!

Όλα τα παραπάνω κόστισαν περίπου 48 ευρώ! Συγκρίνοντας άλλα μαγαζιά του είδους, αλλά και λόγω της περιοχής, ήταν το απόλυτο VfM!

Σίγουρα το συστήνουμε! Και σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτούμε να δοκιμάσουμε και άλλες λιχουδιές!

20 Απρ 2016

Πρόσφατα δοκιμάσαμε και το συγκεκριμένο μαγαζί, μιας και περνώντας από εκεί είχε κόσμο και αποφασίσαμε να καθίσουμε.

Ο χώρος όμορφος και φιλικός, μοντέρνος και λειτουργικός, όχι στριμωγμένα τραπέζια. Το προσωπικό ευγενικό, και ενημερωμένο για τα πιάτα της ημέρας.

Μας έφεραν από μια μικρή μπρουσκέτα με ντομάτα και σκόρδο, συμπαθητικές. Το ψωμί ήταν μικρές φετούλες (ορθογώνια παραλληλόγραμμα), μέσα σε ένα σκεύος που θεωρώ δεν δένει με την υπόλοιπη διακόσμηση του μαγαζιού (απλή παρατήρηση), αλλά από γεύση καλή.

Επιλέξαμε από τον κατάλογο ένα ριζότο, μια ταλιατέλες με μανιτάρια και λάδι τρούφας και τα δύο. Επίσης, μια σαλάτα ρόκα, σπανάκι μανιτάρι. Η γεύση και στα τρία ήταν αντικειμενικά εξαιρετική. Μάλιστα τον σεφ τον "βλέπεις" live να δημιουργεί!

Όμως, πληρώσαμε για αυτά και μια μικρή μπύρα 43 ευρω... ίσως ο βραβευμένος σεφ και στην περιοχή να δικαιολογεί τον λογαριασμό. Αλλά θα μπορούσαν τότε να αυξήσουν λίγο τις ποσότητες, ειδικά στη σαλάτα. Μπορεί να λέμε είναι "πιο γκουρμέ", αλλά σε ένα χορταστικό πιάτο δε νομίζω να πει κανείς όχι.

Συμπερασματικά, το συστήνω σίγουρα γευστικά σε όσους, όμως, είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν το κάτι παραπάνω...

18 Απρ 2016

Επισκεφτήκαμε το συγκεκριμένο μαγαζί δυο άτομα. Το εντοπίσαμε μόνοι μας, εννοώ χωρίς να γνωρίζουμε κάτι από πριν, απλά το είχαμε "σταμπάρει¨καθ΄οδόν.

Προσεγμένος χώρος, μοντέρνος και καθαρός. Το προσωπικό ευγενέστατο και χωρίς υπερβολές στο καθετί. Μας έφεραν ψωμάκι πεντανόστιμο συνοδευόμενο από δυο ειδών διαφορετικά ντιπ.

Από τον κατάλογο διαλέξαμε μια μακαρονάδα με σολομό, ένα ριζότο κοτόπουλο με σαφράν και μια σαλάτα ρόκα παρμεζάνα. Και τα τρία πιάτα εξαιρετικά, από γεύση και εμφάνιση.

Οι τιμές θεωρώ προσιτές, με άλλα λόγια κανονικές, για την ποιότητα και την ποσότητα των πιάτων που δοκιμάσαμε! Ουσιαστικά πληρώσαμε 27 ευρω. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Και αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος, γιατί στην περιοχή είναι από τα πιο προσιτά που υπάρχουν! Θα το επισκεφτώ ξανά σύντομα!

12 Ιαν 2016

Πρώτη φορά επισκεφθήκαμε το συγκεκριμένο μαγαζί! Ομολογουμένως σε "κερδίζει" οπτικά να μπεις! Είναι κάτι το διαφορετικό στο κέντρο, διαφορετική πρόταση "μαμαδίστικη"! Προσεγμένο και καθαρό!

Δοκιμάσαμε μουσακά και παστίτσιο, τα πιάτα ήταν νόστιμα και περιποιημένα! Λειτουργεί ως self-service, παρόλα αυτά υπάρχει προσωπικό που σερβίρει κανονικότατα! Εξυπηρετικοί και πρόθυμοι!

Αυτό που ίσως θα πρέπει οι ιδιοκτήτες να ξαναδούν είναι σε κάποια πιάτα τις τιμές, και αυτό λόγω της περιόδου που διανύουμε!

Θα ξαναπάω σίγουρα, να δοκιμάσω κι άλλα πιάτα!

06 Ιουν 2015

Το συγκεκριμένο μαγαζί δεν το γνωρίζαμε, το επισκεφτήκαμε διαβάζοντας τις εδώ κριτικές! Δυστυχώς, δεν μείναμε ικανοποιημένοι καθόλου! Στα συν είναι μόνο ότι ηταν εξυπηρετικοί και είχε και ελιές για καλωσόρισμα, όπως και γιαουρτάκι στο τέλος.

Κατα τ΄αλλα τα κυρίως πιάτα, δεν περιγράφονται... οι συνοδευτικές πατάτες ήταν τραγικές! Καλύτερες είναι από fast food! Μια αηδία! Δεν έχει νόημα να πω ένα - ένα πιάτο τα κυρίως, όλα τραγικά! Ένα παράδειγμα φτάνει! Ένας απ' την παρέα πήρε χοιρινά κομματάκια στη λαδόκολλα με ΦΕΤΑ και μυρωδικά έγραφε! Από που να αρχίσω η φέτα ανύπαρκτη, μάλλον έλιωσαν μία κουταλίτσα...

Και πολύ αλατισμένο με φουλ λάδι! Απορώ αν το δοκιμάζουν πριν το σερβίρουν! Οι ποσότητες σε ότι πήραμε, ηταν μικρες, με εξαίρεση τις πατατες που μαλλον τις πασσάρουν για πλακα!

Οι σαλάτες ανύπαρκτες για να διαλέξεις! Δυο είδη μόνο! Η μια με ξινομυτζήθρα! Η αλλη ντομάτα αυτα και τέλος!

06 Μαι 2014

Χρησιμοποιήσαμε την προσφορά μέσω της Groupon, για δυο ατομα. Πραγματικά εντυπωσιακό το κτίριο. Προσεγμένος χώρος, μπαινοντας μας καλωσόρισαν και μας υπέδειξαν το τραπέζι. Η διαρκής επιμέλεια του προσωπικού ήταν εντυπωσιακή και με γλυκύτητα (όχι σπαστικιά και εξαναγκαστική).

Το μενού μας άφησε τις καλύτερες γευστικές εντυπώσεις! Πήραμε δυο κυρίως, ριζότο με σπαραγγια και καπνιστή μοτσαρέλα, και πλεξουδες ζυμαρικών με μανιτάρια και λάδι τρούφας. Ένα ορεκτικό μανιτάρια με σκόρδο και γραβιέρα, Και μια σαλάτα πράσινη με αρσενικό Νάξου! Ομολογώ ότι όλα τα πιάτα ήταν γενναιόδωρα στην ποσότητα, το τυρί άφθονο σε όλα!

Θεωρώ ότι η ποιότητα και η ποσότητα των μεριδων αξίζει τα λεφτά του, ακόμα και χωρίς κουπόνια. Το συνιστώ και θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως!

22 Απρ 2014

πολύ καλή επιλογή, οι ποσότητες σε όλα τα πιάτα ήταν γενναιόδωρες, το σέρβις πολύ γρηγορο, πήραμε φιλετο κοτόπουλο, 1 πατάτες, 2 αναψυκτικά, χοιρινή τηγανιά κολοκυθοκεφτέδες και πληρώσαμε 26 ευρω, το απόλυτο vfm.
το συνιστώ ανεπιφύλακτα

21 Απρ 2014

Eπισκεφτήκαμε σάββατο το εστιατόριο(για κακή μας τύχη, γιατί δεν βρίσκεις πουθενά πάρκιν).

Όμορφος κ ζεστός χωρος, πρόθυμοι σερβιτόροι μιάς και δεν ειχαμε κάνει κρατηση.
Πήραμε μια σαλάτα mexicana(καλή ποσότητα 9ευρω), 2 αναψυκτικά, 1 chicken burger(καλή ποσότητα 9ευρω, 1 mexican pollo(καλή ποσότητα 12 ευρω)

Μεγάλο μείον η εξυπηρετηση κατα την διάρκεια του γεύματος, πάνω απο μια ώρα αναμονή για τα κυρίως πιάτα.

Θα ξαναπήγαινα για να έχω κ δέυτερη άποψη

26 Ιαν 2011

ΟΛΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ! ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΩ ΗΜΑΣΤΑΝ 4 ΑΤΟΜΑ ΜΑΣ ΣΕΡΒΙΡΑΝ 6 ΚΟΛΟΚΥΘΟΚΕΦΤΕΔΕΣ!

ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ!
Ο ΧΩΡΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ, ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΑ.
ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ, ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΛΑ!

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΖΗΤΏΝΤΑΣ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ, ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΕΝΑ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ΓΛΥΚΟ ΚΕΡΑΣΜΑ! ΠΟΥ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΧΡΕΩΝΟΥΝ...
ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!

12 Δεκ 2010

ποιοτητα φαγητου:τα πιο πολλα ηταν αρκετα αλμυρα με αποταλεσματα να κατεβαζουμε πολλα λιτρα νερο!!!

κ απο γευση πολυ μετρια
εξυπηρετηση:στην αρχη ηταν ολοι πολυ ευδιαθετοι,αλλα μετα το περας των 10 κομματιων(σουβλες) σαν να αλλαξε η συμπεριφορα οταν ζητησαμε κατι εξτρα,ποθ ηταν μεσα στην τιμη

χωρος:σε καμια περιπτωση δεν θυμιζει βραζιλιανικο εστιατοριο,κ με πολυ προχειρο ντεκορ
τιμη:υπερβολικη για αυτα που προσφερει συνολικα στον πελατη

DOS HERMANOS
25 YEARS PARTY!