Julia

Μέλος από: Απρ 2009

10 Ιαν 2019

Τι να πεις για ένα μαγαζί που χρόνια τώρα το επισκεπτόμαστε και δεν έχει χαλάσει καθόλου την ποιότητα των πιάτων του!
Ένα μαγαζί το οποίο δεν έχει δυστυχώς ακόμα αναγνωριστεί όσο θα έπρεπε. Δεν έχω γενικά φάει σε άλλη ψαροταβέρνα τόσο καλά τηγανισμένα ψάρια, είναι πάντα τραγανά, νόστιμα και χωρίς λαδίλα.
Πάντα στην αρχή φέρνουν μεγάλο δίσκο με διάφορες αλοιφές και ψαρομεζεδάκια τα οποία είναι καταπληκτικά. Αγαπημένα μας τα μύδια και οι γαρίδες καθαρισμένα σε ξύδι. Τυροκαυτερή και ταραμοσαλάτα εκπληκτικές.
Σαλάτα επιλέγουμε την Σπανάκι όνειρο η οποία είναι εξαιρετική με ξηρούς καρπούς, μανιτάρια, ωραίο τρυφερό baby σπανάκι και υπέροχη σως.
Σαρδέλες ψητές επιβάλλεται να τις δοκιμάσετε απλά τέλειες, πολύ ωραία ψημένες.
Συνήθως επιλέγουμε γαύρο τηγανιτό ο οποίος σερβίρεται χωρίς το κόκκαλο και είναι απλά από τους καλύτερους γαύρους που θα φάτε. Επειδή δεν είχε πήραμε γόπες τηγανιτές τις οποίες πάλι βρήκαμε άψογα τηγανισμένες και νοστιμότατες.
Γαρίδες σαγανάκι με σάλτσα και φέτα, ξέρετε αυτή η σάλτσα που παίρνεις ψωμί και βουτάς μέχρι να καθαρίσει το πιάτο.
Τυροπιτάρι το οποίο είναι στριφτή τυρόπιτα σε ωραίο τραγανό φύλλο πολύ καλό.
Κρασί λευκό χύμα πολύ καλό, πίνεται ευχάριστα και δεν σε ζαλίζει.
Το σέρβις τους πολύ καλό, εξυπηρετούσε ένας κύριος γιατί δεν είχε κόσμο και ήταν άψογος.
Ο χώρος όμορφα διακοσμημένος λιτός και τα τραπέζια αραιά χωρίς να σε πνίγουν όπως γίνεται συνήθως. Επίσης αυτό που μου αρέσει στο Ποστάλι είναι ο πλούσιος φωτισμός τους. Δεν μου αρέσει να τρώω σε ημίφως, θέλω να βλέπω τι τρώω. Μου είχε τύχει να πάω σε ταβέρνα και να έχει τόσο χαμηλό φωτισμό που ανοίξαμε το φακό στα κινητά μας να δούμε το μενού και τι τρώμε. Δεν τα μπορώ αυτά.

Αυτά για το σεμνό Ποστάλι, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και αν βρεθείτε στην Μ. Γερουλάνου, αντί να πάτε στα γεμάτα εστιατόρια επισκεφθείτε το Ποστάλι και θα με θυμηθείτε.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη Julia.

07 Ιαν 2019

Το The Saint Kitchen ξεχωρίζει στην Θουκυδίδου στην Αργυρούπολη, από το έντονο κίτρινο χρώμα του. Έχω διαβάσει κάπου ότι το κίτρινο ανοίγει την όρεξη (όχι ότι χρειαζόμαστε κάποιο χρώμα να μας ανοίξει η όρεξη).
Είναι πολύ κοντά στο Μετρό Αργυρούπολης, οπότε έχει εύκολη πρόσβαση και χωρίς αυτοκίνητο.
Τα hamburger που σερβίρει είναι εξαιρετικά και συνοδεύονται με σαλάτα ή πατάτες.
Πήραμε το:
Old School με τυρί, πολύ καλό, κλασσική γεύση.
Pina Colada με ανανά, πολύ καλό και στις γεύσεις που μου αρέσουν και δεν τις βρίσκω εύκολα
The Saint, διαφορετικό με μαύρο ψωμί μπριός, πολύ νόστιμο.
Επίσης έχει και veggie burgers ένα με μανιτάρι Portobello και το άλλο με ψητό χαλούμι.
Σερβίρουν και παιδικά μενού με πιο "μαζεμένα" hamburger για τα βλαστάρια μας.
Από τα κυρίως πιάτα δοκιμάσαμε το κοτόπουλο σχάρας που ήταν άψογα ψημένο και πολύ νόστιμο.
Γενικά έχει πολύ προσεγμένα πιάτα με πλούσια υλικά και πολύ καλή ποιότητα.
Το σέρβις άψογο, ο χώρος όμορφος και άνετος.
Σαββατοκύριακο από τις 11:00 σερβίρουν brunch. Τα pancakes του τέλεια και έχει και άλλες επιλογές.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και θα μείνετε πολύ ευχαριστημένοι.

01 Νοε 2017

Είναι η δεύτερη φορά που επισκεφθήκαμε το Sea Bar και ομολογώ και τις δυο φορές η γευστική εμπειρία ήταν πολύ καλή.
Το προσωπικό ευγενέστατο και η εξυπηρέτηση άμεση. Πήγαμε και τις δυο φορές καθημερινή, αλλά πιστεύω ότι θα κρατάνε το ίδιο επίπεδο και τις πολυάσχολες ημέρες.
Ο χώρος μου άρεσε πολύ και η διακόσμηση πολύ καλή.
Παραγγείλαμε 4 άτομα:
Βραστά λαχανικά με σάλτσα πέστο: Πολύ καλή με μόνη ένσταση τα κομμάτια καλαμποκιού που ήταν δύσκολο να τα φας έτσι κομμένα σε φέτα. Γενικά γευστικότατη σαλάτα.
Κοντοσούβλι καλαμάρι: Μην πάτε και δεν το παραγγείλετε! Απίστευτη γεύση, μαλακό με ωραία αρώματα.
Κεμπαπάκια σουπιάς: Νόστιμα συνοδεύονται με κομμένη πίτα και μια σως. Πολύ καλά.
Γαρίδες Μικρολίμανο: Από τις ωραιότερες γαρίδες σαγανάκι που έχω δοκιμάσει. Απίστευτη σάλτσα και το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Γαριδομακαρονάδα με λιγκουίνι: η οποία ήταν και αυτή πεντανόστιμη. Ένα πολύ χορταστικό πιάτο.
Κρασί λευκό χύμα πολύ καλό

Έγινε και ένα μικρό φάουλ με το γλυκό, παραγγείλαμε εκμέκ παγωτό όπου η βάση του ήταν ένα ξεροψημένο τσουρέκι σιροπιαστό το οποίο δεν τρωγότανε. Αφού κάναμε σχετική υπόδειξη, μας αποζημίωσαν με νέο γλυκό το οποίο ήταν υπέροχο. Κρίμα αλλά το γλυκό αυτό δεν έπρεπε καν να φύγει από την κουζίνα. Δεν θα τους στερήσει ντοματούλα αυτό το συμβάν γιατί έμεινα τόσο ευχαριστημένη από όλα τα άλλα, που θα ήταν άδικο.

22 Απρ 2017

Πήγαμε καθημερινή βράδυ στο εστιατόριο, εμείς για πρώτη φορά οι φίλοι μας δεύτερη, οι οποίοι και το πρότειναν γιατί τους άρεσε.
Το εστιατόριο βρίσκεται στα σύνορα Αργυρούπολης-Ηλιούπολης γωνιακό με άνετο πάρκινγκ.
Ο χώρος από έξω ήδη σε προδιαθέτει για την ομορφιά του εσωτερικού χώρου που θα συναντήσεις. Μπήκα μέσα και έμεινα πραγματικά έκπληκτη από την καλαισθησία του χώρου, λες και κάποιος σε προσκάλεσε στο σαλόνι του σπιτιού μιας άλλης εποχής. Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα με προσεγμένη επιλογή επίπλων και διακοσμητικών στοιχείων. Ωραία απαλή μουσική που σε αφήνει να μιλήσεις άνετα με την παρέα σου.

Η κοπέλα που μας σέρβιρε ήταν πολύ εξυπηρετική και ευγενέστατη. Είμαστε μόνοι μας αλλά μετά ήρθανε άλλες τρεις παρέες.
Μας ενημέρωσαν για τα διαθέσιμα πιάτα, δεν μας δόθηκε κατάλογος.

Παραγγείλαμε:

Πράσινη σαλάτα με κατίκι δομοκού, που τελικά μας είπαν ότι δεν είχαν και μας πρότειναν κάποια άλλα τυριά για αντικατάσταση. Η σαλάτα ήταν απλά καλή.
Σουτζουκάκια τυλιγμένα σε μελιτζάνα με τυριά πάρα πολύ νόστιμα
Κυρίως πιάτα πήραμε:
Μπιφτέκια στη σχάρα με ρύζι, εκπληκτικά μπιφτέκια και από τα καλύτερα που έχω φάει σε εστιατόριο. Το ρύζι αδιάφορο το οποίο κατά την παραγγελία μας το είπανε ριζότο, αλλά ριζότο δεν ήτανε.
Μοσχαράκι στην κατσαρόλα με baby πατάτες, τρυφερό νοτσιμότατο
Ψαρονέφρι με πατάτες baby, επίσης πάρα πολύ καλό
Κρασί λευκό χύμα καλό
Ψωμί μας φέρναε ένα καρβελάκι που το έκοβες μόνος σου πολύ καλό
Οι μερίδες χορταστικές
Στο τέλος τρουφάκια για κέρασμα

Η απόδειξη ήρθε όπως όφειλε στο τραπέζι και μας ρώτησαν αν θα πληρώσουμε μετρητά ή με κάρτα.

Τιμή ανά άτομο δεν θα βάλω γιατί δεν είδαμε κατάλογο να γνωρίζω τι πληρώσαμε χωρίς τα ποτά. Συνολικά πληρώσαμε 4 άτομα 81 ευρώ με το κρασί που ήπιαμε (3 μισόλιτρα). Μας έφεραν και ένα στο τέλος κέρασμα.

Οι ιδιοκτήτες ευγενέστατοι ρώτησαν αν ήταν όλα εντάξει, τους μεταφέραμε τις πολύ ωραίες εντυπώσεις μας για το φαγητό και επίσης την ένσταση για το ριζότο, την οποία και πιστεύω σημείωσαν και θα διορθώσουν. Δείχνουν ότι αγαπάνε αυτό που κάνουν και μεταφέρουν αυτή την θετική ενέργεια και στον χώρο τους.

Σε γενικές γραμμές ήταν μια πολύ όμορφη εμπειρία και αν και ο λογαριασμός μας φάνηκε λίγο τσιμπημένος για τις εποχές που ζούμε, πραγματικά αξίζει τα λεφτά του, γιατί η ποιότητα και η αίσθηση του σπιτικού φαγητού σε αποζημιώνουν.

02 Μάρ 2017

Στο Vino Etcetera έχουμε γίνει πλέον θαμώνες, δεν υπάρχει σχεδόν εβδομάδα που να μην πάμε γιατί μας έχει κερδίσει η καλή ποιότητα αυτών που τρώμε, η άψογη εξυπηρέτηση από την οικογένεια που το έχει και ο ζεστός χώρος του.

Είναι ωραίο να βλέπεις ένα μικρό μεζεδοπωλείο να εξελίσσεται, να ψάχνει να βρει νέες γεύσεις και να χρησιμοποιεί Ελληνικά προϊόντα.

Την τελευταία φορά που πήγαμε δύο άτομα, παραγγείλαμε:

Σφακιανή πίτα με μέλι, την λατρεύω και είναι εξαιρετική
Κιμαδόπιτα εξαιρετική
Παστουρμαδόπιτα επίσης πολύ καλή
Λαδοτύρι σαγανάκι καταπληκτικό
Κεφτεδάκια τα οποία νομίζεις ότι μόλις τα έφτιαξε η μαμά, δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο
Σύγκλινο με baby πατάτες, απλά δοκιμάστε το, και αν σας άρεσουν οι γλυκές γεύσεις στο φαγητό θα μείνετε απόλυτα ικανοποιημένοι.

Πατάτες τηγανιτές, ψιλοκομένες πολύ καλές

Το μεζεδοπωλείο διαθέτει και ποικιλία ελληνικών τυριών και λουκάνικα που αξίζει να τα δοκιμάσετε. Όλα συνοδεύονται από διάφορες chutney που δένουν αρμονικά σαν γεύση.
Πολύ καλή ποικιλία κρασιών, εμείς προτιμάμε το λευκό σαρντονέ το ημίγλυκο και μας αρέσει πάρα πολύ.

Ο χώρος μέσα πολύ όμορφα διακοσμημένος, έχει και μια άνετη αυλή έξω. Ωραία απαλή μουσική τζαζ και μπλουζ, ξεφεύγει τελείως από τα συνηθισμένα και ότι πρέπει για να απολαύσεις το καλό κρασί σου με τους υπέροχους μεζέδες.

Θέλω να συγχαρώ τους ιδιοκτήτες που κρατάνε σταθερά την καλή ποιότητα και δεν επαναπαύονται, προτείνοντας συχνά νέα πιάτα, αφήνοντας τους πελάτες τους απόλυτα ευχαριστημένους.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη Julia.

02 Μάρ 2017

Το συγκεκριμένο μεζεδοπωλείο είναι σχετικά νέο αλλά επειδή είναι κοντά μας στον Άλιμο και ακούσαμε καλά για την ποιότητα και τις τιμές του, αποφασίσαμε να το επισκεφθούμε.

Το όνομα του είναι βασισμένο στις Μοίρες και για να φρεσκάρω την μνήμη μου το έψαξα στο Google και παραθέτω το αποτέλεσμα εδώ:
Η πρώτη Μοίρα, η Κλωθώ, «αυτή που κλώθει», γνέθει το νήμα της ζωής, η δεύτερη, η Λάχεσις, το ξετυλίγει, ενώ η τρίτη, η Άτροπος το κόβει, όταν έρθει η ώρα.

Ο χώρος ευχάριστος, τα τραπέζια άνετα και σε απόσταση το ένα από το άλλο, πράγμα πολύ σημαντικό για εμένα. Το θέμα "Μοίρες" τονίζεται με διάφορα στιχάκια στα σουπλά του τραπεζιού ή γύρω στους τοίχους. Όμορφα!

Τώρα στο φαγητό. Πήγαμε Πέμπτη το μαγαζί ήσυχο και παραγγείλαμε:

- Σαλάτα Μοίρες απλά καταπληκτική, πλούσια με πολύ καλά υλικά
- Τυρί σαγανάκι, καλό
- Μπουγιουρντί με παστουρμά, καταπληκτικό
- Κοτόπουλο μαστιχάτο σε φωλιά κανταιφιού, τέλειο (είναι και το αγαπημένο μου)
- Τηγανιά Θρακιώτικη σε λαδόκολα πολύ καλή
- Κεφτεδάκια κοκκινιστά (υπάρχουν και με σάλτσα μουστάρδας) αρκετά καλά
- Κρεμμυδοκεφτέδες που είναι κρεμμύδια γεμιστά με κιμά, με μπόλικα μπαχάρια,
πολύ καλό
- Λουκάνικο με οφτές πατάτες πολύ καλό
- Πατάτες τηγανιτές φρέσκιες πολύ καλές
Κρασί λευκό χύμα, καλό και ενώ ήπιαμε πολύ δεν μας πείραξε καθόλου.

Μας σερβίρισε μια κοπέλλα η οποία ήταν ευγενέστατη, το νερό βρύσης ήρθε αμέσως στο τραπέζι μόλις φτάσαμε και άμεση ανταπόκριση σε ότι ζητήσαμε.

Το κατάστημα δεν δέχεται προς το παρόν κάρτες, το αναφέρω απλά προς ενημέρωση.

Κάθε Σάββατο είδαμε ότι έχει ζωντανή μουσική, εκεί όμως σίγουρα χρειάζεται κράτηση τραπεζιού.

Σε γενικές γραμμές και στα τέσσερα άτομα που πήγαμε, άρεσαν πολύ οι μεζέδες του και θα σας το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.

03 Φεβ 2017

Έχει ανοίξει αρκετό καιρό αλλά το τελευταίο διάστημα το βλέπαμε γεμάτο και φυσικά αυτό μας κέντρισε την περιέργεια και είπαμε κάτι καλό θα κάνει.

Βρίσκεται στην γνωστή Μ. Γερουλάνου της Αργυρούπολης με τα πολλά φαγάδικα. Πήγαμε Παρασκευή βράδυ, ήτανε σχεδόν γεμάτο. Ο χώρος είναι όμορφα διαμορφωμένος, σε κάποια σημεία θυμίζει μπακάλικο και παλιές όμορφες εποχές. Τα τραπέζια άνετα μεταξύ τους δεν αισθάνεσαι στριμωγμένος.
Η μουσική καλή χωρίς να σε ξεκουφαίνει, δεν μου αρέσει να τρώω και να ξεφωνίζω τι να κάνουμε!
Το σερβις άψογο και αυτό που μου έκανε (και μου κάνει πάντα) καλή εντύπωση είναι η ερώτηση αν θέλουμε εμφιαλωμένο νερό ή από την βρύση. Καλό δεν είναι να έχουμε την επιλογή;
Γενικά η εξυπηρέτηση ήταν πάρα πολύ καλή, ευγενικοί σερβιτόροι, πρόθυμοι να εξυπηρετήσουν και μπράβο στα παιδιά.

Σερβίρουν σε ξύλινες πιατέλες και σε μπακιρένια τηγάνια.

Κρασιά είχαν ένα δικό τους Μοσχοφίλερο εμφιαλωμένο 9,50 ευρώ το μπουκάλι, πολύ καλό. Πάντως αν είχαν και χύμα ο κόσμος θα έπινε πιο πολύ, ταπεινή μου γνώμη.

Το μενού πλούσιο με επιλογές για όλα τα γούστα σε καλές τιμές και ότι πήραμε μας άρεσε.
-Ψητά λαχανικά πολύ καλά
- Τηγανιά καταίφι καταπληκτική
- Χοιρινή τηγανιά πολύ καλή
- Συκωτάκια με καραμελωμένα κρεμμύδια πολύ καλά
- Φέτα με μέλι καταπληκτική
- Σφακιανή τυρόπιτα πολύ καλή
- Πατάτες τηγανιτές πολύ καλές
- Λουκουμάδες ντομάτας πολύ καλοί

Μου άρεσαν τα βαζάκια με διάφορες σως ή μέλι που συνόδευαν τα πιάτα και μπορούσες να προσθέσεις κατά βούληση.

Με δυο μπουκάλια κρασί και 4 άτομα που φάγαμε πολύ καλά πληρώσαμε 55 ευρώ. Δηλαδή και καλό και οικονομικό έτσι όπως πρέπει να είναι στην εποχή μας τα μεζεδοπωλεία.
Στο τέλος ήρθε και κέρασμα γλυκό μωσαϊκό, νοστιμότατο.

Σκοπεύουμε σύντομα να το επισκεφθούμε πάλι να δοκιμάσουμε και τα άλλα πιάτα του Σεφ Βησσαρίωνα Παρθένη τον οποίο είδαμε να κάθεται σε ένα από τα τραπέζια.

27 Αυγ 2016

Πήγαμε 15Αύγουστο μεσημέρι και μάλλον κάναμε μεγάλο λάθος, γιατί δεν διαθέτουν την σωστή οργάνωση να εξυπηρετήσουν σωστά, όταν έχει πολύ κόσμο. Φυσικά φταίει το ότι είχε δυο σερβιτόρους, νέα παιδιά άπειρα που για να αντιληφθούν ότι κάτι θέλει ο πελάτης, έπρεπε πραγματικά να προσπαθήσεις πολύ.

Είχα κλείσει τραπέζι για έξι άτομα πολύ νωρίς γιατί φαντάστηκα ότι θα έχει κόσμο. Ζήτησα τραπέζι με θέα και μας βάλανε σε τραπέζι μέσα στο βάθος που έγραφε ένα άσχετο όνομα. Φύσαγε πολύ και υπήρχαν λίγα τραπέζια έξω με σκιά που μπορούσες να κάτσεις και έτσι την υπέροχη θέα δεν μπορέσαμε να την απολαύσουμε.
Ο χώρος μέσα καλός, αλλά το ταβάνι με τα ξύλα χαμηλό και σε "πλάκωνε", έτσι αισθανόμουν εγώ άλλωστε.
Αφού καθυστερήσαμε να σερβιριστούμε αρκετά, το πρώτο που ήρθε ήταν το ψωμί, μετά το νέρό και μετά από αρκετή ώρα μας πήρανε παραγγελία. Τα πιάτα ήρθαν γρηγορότερα από ότι τα περιμέναμε και δείγμα της ανοργανωσιάς ήταν ότι ζητήσαμε κοκορέτσι που ήταν έτοιμο και ήρθε και αυτό στο τέλος.

Τα ψητά που φάγαμε ήταν καλά, οι μερίδες μεγάλες και γενικά μείναμε ικανοποιημένοι από το φαγητό.

Σκεφτόμαστε να ξαναπάμε αλλά καθημερινή, να δούμε το μαγαζί σε άλλες συνθήκες και γιατί τα πιάτα του ήταν καλά.

Ο κύριος που έπαιρνε τις παραγγελίες, πιθανότατα ο ιδιοκτήτης ήταν πολύ ευγενικός, αλλά κάποιες ημέρες πρέπει να σκεφτεί σοβαρά να έχει παραπάνω προσωπικό.

15 Φεβ 2016

Πήγαμε Παρασκευή βράδυ τέσσερα άτομα σε αυτό το κατάστημα, έχω να πάω πολύ καιρό και είπαμε να το δούμε μετά την ανακαίνιση που έκαναν.

Εγώ πάντα διαβάζω κριτική εστιατορίου πριν το επισκεφθώ, να ξέρω τι με περιμένει. Ευτυχώς σε αυτή την περίπτωση, γιατί έκλεισα τραπέζι και με το που πήγαμε μας βάλανε δίπλα στο ασανσέρ-αποθήκη πιατικών, που αναφέρει φίλτατος χρήστης εδώ, το οποίο έκανε ένα εκνευριστικότατο "μπιπ" μόλις παίρνανε κάτι οι σερβιτόροι, που διαπερνούσε τα αυτιά και τον εγκέφαλο. Ζήτησα αμεσως αλλαγή τραπεζιού και πήγαμε στο βάθος που και πάλι ακουγότανε αλλά δεν ήταν και μέσα στα αυτιά σου. Αυτό συμβαίνει αν είσαι στο κάτω σημείο της μπυραρίας, πάνω δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Αναρωτιέμαι δεν σκέφτηκαν να σταματήσουν αυτό τον ήχο; δεν τους ενδιαφέρει αν ενοχλεί τους πελάτες; Εγώ τους το επισήμανα πάντως.

Τον χώρο τον έχουν περιγράψει εκτενέστατα οι υπόλοιποι και δεν θα σταθώ πολύ, ήταν καλός και ότι περιμένεις από μια μπυραρία.

Από ότι είδα οι πιο πολύ πίνανε μπύρες και λίγοι τρώγανε και πολύ καλά κάνανε. Μπύρες μεγάλη ποικιλία, οι τιμές μας φάνηκαν λίγο τσιμπημένες το ίδιο και στα φαγητά. Πήραμε ποικιλία τυριών, λουκάνικων και πατάτα ερωτηματικό. Ήταν απλά ο. κ. χωρίς να εντυπωσιάσουν. Οι μπύρες καλές!

Η εξυπηρέτηση πολύ καλή, η μουσική καλή και ο χώρος δεν είχε κάπνα.
Για τις τουαλέτες ανέβαινες με το ασανσέρ κάπου, δεν τις επισκέφθηκα και τις αναφέρω γιατί διάβασα από έναν χρήστη ότι έχουν έναν αλιγάτορα. Αυτό το είχανε από παλαιότερα (εάν είναι το ίδιο) και σκέφτομαι το καημένο το ζωντανό καταδικασμένο στο μπουντρούμι κάτω και αμφιβάλλω αν βλέπει καθόλου ήλιο. Δεν το είδα αλλά με ενόχλησε.

31 Ιαν 2016

Πήγαμε 4 άτομα Πέμπτη βράδυ να δοκιμάσουμε αυτή την μπυραρία και να ξεφύγουμε από τις γνωστές τις περιοχής μας.

Πραγματικά κρίμα που δεν την είχαμε ανακαλύψει νωρίτερα.

Ο χώρος ζεστός πολύ όμορφα διακοσμημένος με καταπληκτική ροκ μουσική για όλες τις ηλικίες.

Η εξυπηρέτηση πραγματικά άψογη, ο νεαρός σερβιτόρος που μας εξυπηρέτησε ότι καλύτερο έχω συναντήσει στο επάγγελμα αυτό.

Πάμε στις γεύσεις:
Πήραμε φτερούγες και μπουτάκια κοτόπουλο με ωραία τραγανή κρούστα και συνοδευτική σως BBQ από τα καλύτερα που έχουμε φάει.
Δοκιμάσαμε επίσης spring rolls με γέμιση τυριού, ωραία μαστιχωτό με πολύ καλή γεύση.
Παραγγείλαμε κότσι (μπορείτε να επιλέξετε με μουστάρδα ή BBQ) το οποίο ήρθε σε μια τεράστια ξύλινη πιατέλα με πατάτες τηγανιτές και φούρνου με την φλούδα τους πεντανόστιμες, καραμελωμένα κρεμμύδια και λάχανο τουρσί στο οποίο είχε πέσει η σάλτσα BBQ και ήταν γευστικότατο. Είχε και βαζάκι με μουστάρδες και έξτρα σως BBQ.

Πήραμε οι γυναίκες της παρέας την μπύρα με το όνομα του καταστήματος, ωραία ελαφριά μπύρα και οι άντρες την αρκετά πιο δυνατή La trappe. Έχει μεγάλη ποικιλία σε μπύρες και εκείνοι που ξέρουν από μπύρες θα το εκτιμήσουν ιδιαίτερα.

Ο λογαριαμός ήρθε και η τιμή ήτανε λογικότατη γι΄αυτά που καταναλώσαμε. Φύγαμε χορτάτοι και ευχαριστημένοι από όλες τις πλευρές.

Μια μπυραρία που μας κέρδισε και σίγουρα θα την επισκεφθούμε σύντομα πάλι.