dogbeat

Μέλος από: Φεβ 2011

18 Φεβ 2015

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΤΑΒΕΡΝΑΚΙ ΤΗΣ ΕΥΗΣ

Η παρέα ψάχνει μαγαζί να το τσικνίσει μια εβδομάδα νωρίτερα, κάποιος προτείνει το ταβερνάκι της Έυης. Το έχω στην λίστα μου( ναι υπάρχει τέτοια) για να το επισκεφτώ εδώ και κάνα χρόνο. Ευκαιρία σκέφτομαι να το τεστάρουμε και σε δύσκολες συνθήκες.

Θα ξεκινήσω από τα τηλέφωνα που προηγήθηκαν πριν πάμε. Επειδή κλείσαμε 1 εβδομάδα νωρίτερα, ο αριθμός των ατόμων έπαιζε. Κλείσαμε για 5, πήραμε τηλέφωνο για να ανεβάσουμε για 8, καταλήξαμε στο τελευταίο τηλέφωνο 4 στο οποίο κλείσαμε και 1 κιλό παϊδάκια αρνίσια. Έχω να πω ότι οι άνθρωποι ήταν πολύ υπομονετικοί και ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Στο μαγαζί ήταν το ίδιο, όμως λόγω της ημέρας φαντάζομαι πιέστηκαν τόσο οι σερβιτόρες όσο και η κουζίνα και υπήρχε αρκετή καθυστέρηση στο σερβίρισμα. Το 2αρι δεν αντιπροσωπεύει επακριβώς μάλλον ένα 2.5 θα ταν ακριβέστερο.

Παραγγείλαμε:

Σαλάτα πολίτικη, τυρογλυκεία (τυροκαυτερή με πιπεριές άλλα δεν καίει), καρβουνιά
( χοιρινές μπουκιές στα κάρβουνα), 1 κιλό παϊδάκια αρνίσια στην λαδόκολλα, μια μερίδα παϊδάκια κοτόπουλο, 2 μερίδες πατάτες τηγανιτές, 1 μερίδα μανιτάρια με θυμάρι, 1 χαλούμι σχάρας, 1 μεριδα κεφτεδάκια, 1 μερίδα λουκάνικο μισό βουβαλίσιο και μισό Τζουμέρκας, κρασί 2 κιλά και 2 καραφάκια τσίπουρο.

Εντυπώσεις:
Κεφτεδάκια (από τα καλύτερα που έχω φάει σε μαγαζί), Πατάτες καλοτηγανισμένες σε φρέσκο λάδι κι όχι μες την λαδίλα. Τα λουκάνικα πολύ ενδιαφέροντα (ιδιαίτερη γεύση χωρίς να είναι πιπεράτα), καρβουνιά κάτι σαν τηγανιά χωρίς το λάδι της τηγανιας ίσως χρειάζεται μια σαλτσούλα διπλά. (αλλα καλή), Σαλάτα συνηθισμένη, το ίδιο και τα παϊδάκια κοτόπουλο και το χαλούμι. Το τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο καλό. (αυτά είναι δικιά μου άποψη, όσα δοκίμασα εγώ)
Η μερίδα μανιτάρια σε όσους τα φάγανε άρεσε πολύ.
Τα αρνίσια παϊδάκια στην λαδόκολλα ήταν καλομαγειρεμένα με το ζουμί τους το κρέας έλιωνε. το κρασί κάλο όχι κάτι το ιδιαίτερο.
Στο τέλος μας κέρασαν γλυκό ραβανί με καρύδα πολύ καλό(αν και θα ήθελα κάτι με σοκολάτα )

Για όλα αυτά πληρώσαμε 20 ευρώ / άτομο, όμως έτρωγε ακόμα ένας. οπότε φαντάζομαι ότι μιλάμε κάπου στα 15 /άτομο με τα ποτά μέσα (πολύ καλά) και για όσους τους ενδιαφέρει έφεραν και απόδειξη.

Ο χώρος εκτός του ότι είναι πολύ καθαρός και άνετος(δεν στρίμωξαν τα τραπέζια για να χωρέσουν άλλη μια παρέα ας πούμε) δεν έχει κάτι το ενδιαφέρον, είναι χώρος κλασικός ταβέρνας της γειτονιάς. Δεν νομίζω όμως οτι περιμένεις και κάτι άλλο πηγαίνοντας εκεί. Την συγκεκριμένη ημέρα είχε και ζωντανή μουσική 2 νεαρούς μπουζούκι κιθάρα που και έπαιζαν καλά και τραγούδαγαν και καλά, απλώς ήταν χωρίς μικρόφωνο και με γεμάτο μαγαζί υπήρχαν φορές που δεν τους ακούγαμε.

Εν κατακλείδι το μαγαζί είναι συμπαθητικό, οτι πήραμε ήταν καλομαγειρεμένα από συνηθισμένα έως πολύ καλές γεύσεις(εγώ για τα κεφτεδάκια και τις πατάτες και μόνο, θα ξαναπάω)

16 Φεβ 2015

Πάμε στο ΖΕΥΚΙΝ Σάββατο μετά από κράτηση.
Ψάχναμε ένα μαγαζί κοντά στον Αγ. Δημήτριο με ζωντανή μουσική, καλό φαΐ και είχα ακούσει καλά λόγια από φίλους που είχαν πάει.
Η παρέα αποτελούνταν από 7 άτομα.

Αν και το μαγαζί γέμισε νομίζω ότι καθόμαστε πολύ άνετα. Σαν χώρος όμως αισθητικά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με άλλα μαγαζιά. Έχουν αφήσει και ένα μέρος μπροστά στην ορχήστρα για χορό, που χορεύουν πολλοί και δεν είναι αρκετός.

Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και γρήγορη, φιλική δεν σε έκανε να νιώθεις πελάτης που έρχεται πρώτη φορά άλλα φίλος., λόγω κόσμου όμως υπήρχε κάποια δυσκολία να βρεις τους σερβιτόρους και για αυτό δεν δίνω 4/4.

Παραγγείλαμε
Χωριάτικη 6.00 (καλή)
Φλούδες πατάτες 6.00 (καλές)
Φρέσκες πατάτες 3.5 (όντως φρέσκες τηγανισμένες σε σωστό λάδι)
Πιταράκια ικάριωτικα 6.50 ( καλά)
Χοίρινο κότσι ( επειδή το κότσι μου αρέσει και όπου βρίσκω παραγγέλνω θέλω να πω ότι δεν ήταν άσχημο, άλλα έχω φάει καλύτερα)
ποικιλία λουκάνικα μεγάλη 20.00 (διάφορα λουκάνικα με πατάτες και σως)(καλα)
Τηγάνια κοτόπουλο 7.50 (καλή)
Κρασί χύμα λευκό 5.50 το 1/2
Ρακί 8.00 το 1/2

Γενικά το φαγητό του ήταν κάλο, όχι κάτι το ιδιαίτερο άλλα δεν πήραμε και τα περίεργα του κατάλογου. Οι τιμές ήταν φυσιολογικές στο τέλος έφεραν και γλυκό και μας κέρασαν και κάποια ποτά.

Περάσμαμε πολύ ωραία, φάγαμε ήπιαμε χορέψαμε. Τελικά διασκεδάσαμε. Όλο το πανηγύρι μας πήγε 22 ευρώ /άτομο.

Υ. Γ.1 Η ορχήστρα ήταν πολύ καλή, μόνο να ξεκινούσαν λίγο νωρίτερα (άρχισαν 23.30)
Υ. Γ.2 Θα ξαναπάω με την πρώτη ευκαιρία καθημερινή να δοκιμάσω τα περίεργα.

25 Νοε 2014

θυμάμαι την πρώτη φορά που με πήγανε στο πες το κι έγινε ήταν το 1997 -98.
μου χε κάνει εντύπωση το φαγητό του και οι τιμές του (φοιτητής τότε) κι άλλες εποχές. Από τότε έχουν περάσει χρόνια μα πάντα θα με φιλοξενήσει 1- 2 φορές το χρόνο, κι ας έχει ακριβύνει το μαγαζί.

Βράδυ πέμπτης λοιπόν αποφασίζουμε με την παρέα να πάμε για φαγητό, διαλέγουμε το ΠΕΣ ΤΟ ΚΙ ΕΓΙΝΕ, μιας και είχαμε καιρό να πάμε, και διαβάζοντας στο site ότι θα έχει ζωντανή μουσική.

Το μαγαζί βρίσκεται στην Στρ. Καραΐσκάκη στην πλατεία Ηρώων. Αρκετά συμπαθητικό μαγαζί, έχει εσωτερικό χώρο που βρίσκονται και τα όργανα, λιγάκι στριμωγμένος τις ημέρες που είναι γεμάτο, και ας πούμε και εξωτερικό χώρο κλεισμένο βέβαια με αλουμίνια τριγύρω που είναι πιο άνετα. Το καλοκαίρι βγάζει και τραπεζάκια στην πλατεία.

Παραγγείλαμε
σαλάτα καρβέλι, τηγανιά κοτόπουλο, τηγανιά σμυρνέικη, λουκάνικο χωριάτικο, πατάτες τηγανητές, σαγανάκι πες το κι έγινε, Μανιτάρια πλευρώτους, Κεφτεδάκια τηγανητά, πανσέτα του μοναχού, κότσι, μια μπριζόλα χοιρινή και φιλέτο κοτόπουλο, και ήπιαμε κρασί χύμα ημίγλυκο και λευκό. Μας έφερε νεράκι από την βρύση και ψωμάκι ψημένο με λαδάκι και ρίγανη.

Τα φαγητά του όπως πάντα ήταν πολύ καλά, εκτός από την τηγανιά κοτόπουλο που μου φάνηκε λίγο άψητο το κοτόπουλο.

Προτείνω σε όσους πάνε να δοκιμάσουν την τηγάνια σμυρνέικη, το κότσι (που είναι λουκούμι και έρχεται με πατάτες φούρνου καταπληκτικές) και ένα πιάτο που το δοκίμασα πρώτη φορά πανσέτα του μοναχού.
Κάποια από τα πιάτα τα ξαναπήραμε. Για όλα αυτά πληρώσαμε 15 ευρώ το άτομο.

Και υπήρξε και το ανάλογο κέρασμα γλυκού 2, πιατέλες με ραβανί και πανακότα και γιαούρτι με μέλι.

Η εξυπηρέτηση ήταν ευγενικότατη και γρήγορη, αν και δεν είχε πολύ κόσμο, όμως και τις προηγούμενες φορές που είχε περισσότερο δεν καθυστέρησαν καθόλου.

ΥΓ.
όποιος θέλει να δει τι έχουν τα πιάτα τους μέσα και τις τιμές τους υπάρχει αναλυτικά το μενού τους στην ιστοσελίδα τους

Δυστυχώς δεν είχε ζωντανή μουσική και είναι κάτι που πρέπει να διορθώσουν στο site.

Εμείς πάντως περάσαμε καλά.

18 Νοε 2014

Θα είμαι πολύ συγκεκριμένος για αυτό το μαγαζί.
Πήγαμε 3 άτομα Τετάρτη βράδυ. Ο χώρος όμορφα φτιαγμένος άλλα τα τραπέζια ασφυκτικά στριμωγμένα, σου δίνει την εντύπωση ότι προσπαθούν να χωρέσουν έστω κι έναν ακόμη.

Είχε μουσική από στερεοφωνικό που δεν σε ενοχλούσε η ένταση στο να μιλήσεις, όμως ήταν κουραστικό που έπρεπε να ακούσεις ένα cd του Μητροπάνου ολόκληρο, μετα ένα cd του Διονυσίου, μετά κάποιου άλλου και πάει λέγοντας.

Η εξυπηρέτηση ήταν ευγενική μεν πολύ αργή δε.
Η ποιότητα του φαγητού ήταν από μέτρια έως κακή

Πήραμε ομελέτα Κρύα
χόρτα νερουλά παγωμένα
το ψωμί μπαγιάτικο
ποικιλία κρεάτων μέτρια
πατάτες τηγανητές κρύες
κεφτεδάκια καλά
κρασί χύμα καλό

Οι ποσότητες σε όλα αυτά ήταν αρκετά ικανοποιητικές
Για όλα αυτά πληρώσαμε 40 ευρώ

Η παρέα αποφάσισε ότι δεν αξίζει να του δώσουμε ούτε καν δεύτερη ευκαιρία.

18 Νοε 2014

Η ΑΥΛΗ
Ξεκίνησα να πηγαίνω στην αυλή εδώ και 2 χρόνια περίπου. Δεν θυμάμαι πως ανακάλυψα τον χώρο ετούτο, νομίζω χαζεύοντας μια μέρα στο site, θυμάμαι όμως ότι περίμενα να είναι περίεργος. Την πρώτη φορά που πήγα ήταν Κυριακή μεσημέρι, γύρω στης 13.30. Μπαίνοντας στο μαγαζί από την πόρτα συναντάς μια αυλή που έχεις δει σε παλιές ταινίες του ελληνικού κινηματογράφου, δεξιά και αριστερά δωμάτια που κάποτε θα ζούσαν μέσα οικογένειες. Τώρα φοβάσαι ότι μπορεί να πέσει στο κεφάλι σου λόγω παλαιότητας.

Στην αυλή λοιπόν αυτού του χώρου, υπήρχαν το πολύ 10 σιδερένια τραπεζάκια καφενείου με τις ανάλογες καρέκλες.2-3 παρέες βρισκόντουσαν ήδη εκεί. Μπαίνοντας δίπλα από την πόρτα που ο χώρος είχε πλάτωμα υπήρχε μια γκαζέρια με 2 μάτια που έκαιγαν 2 τηγάνια και δίπλα εσωτερικά βρισκόταν ο χώρος της κουζίνας. Τις επόμενες φορές που πήγα η γκαζέρια είχε μεταφερθεί στο χώρο της κουζίνας.

Καθίσαμε σε ένα τραπεζάκι στο βάθος του διαδρόμου. Γρήγορα ήρθε μια κοπέλα ευγενικότατη (όχι με την επαγγελματική ευγένεια ) να πάρει παραγγελία. Μας είπε ότι έχουν τελειώσει οι τηγανιές κοτόπουλο και χοιρινή. Όταν τι ρωτήσαμε τι έχει η ποικιλία μας είπε ό,τι έχει εύκαιρο ο μάγειρας, λέγοντας μας περίπου τι θα είχε.

πήραμε λοιπόν 1 ποικιλία, 1 χωριάτικη, 1 μερίδα πατάτες και 1,5 κιλό κρασί πληρώσαμε 22 ευρώ και χορτάσαμε. Η ποιότητα του φαγητού για καφενείο που τα πάντα γίνονται στο τηγάνι ήταν αρκετά καλή. Το κρασί ήταν λευκό χύμα καλό.
Κάποια στιγμή χρειάστηκε να επισκεφτούμε την τουαλέτα, η οποία βρισκόταν στο πάνω μέρος, ήταν κοινή και η πόρτα δεν έκλεινε, ευτυχώς το μαγαζί απέκτησε καινούργιες στο ισόγειο ξεχωριστές.

Από τότε έχω πάει κι άλλες φορές, τελευταία πρόσφατα καθημερινή βράδυ και δεν είχε να καθίσουμε και 2 παρέες περίμεναν. Κάθε φόρα που είμαι προς εκείνα τα μέρη η αυλή βρίσκεται πάντα στις επιλογές μου, αν σας αρέσουν τα χύμα μέρη κάλο είναι να την επισκεφτείτε έστω και μια φορά.

11 Νοε 2013

Ψάχναμε μια καθημερινή ένα μαγαζάκι να πάμε να τσιμπολογήσουμε κάτι και να βρέξουμε λίγο το λαρύγγι μας, εννοείτε κάπου φθηνά. Ψάχνοντας στο site και διαβάζοντας κριτικές επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί. Το βρήκαμε σχετικά εύκολα από το Google maps μιας και δεν ήμασταν της περιοχής και παρκάραμε και εύκολα.

Η πρώτη εντύπωση που είχαμε ήταν πολύ καλή , εμείς περιμέναμε ένα μαγαζί με ύφος καφενέ, όμως το μαγαζί έχει στυλ παλιάς ταβέρνας όμορφα διακοσμημένης. Καθίσαμε σε ένα τραπέζι στο πεζοδρόμιο καθώς είχε πολύ ωραία βραδιά.

Η εξυπηρέτηση ήταν γρήγορη και ευγενική από τα δύο παλικάρια που μας σέρβιρε.
Παραγγείλαμε πατάτες κομμένες σαν τσιπς με αυγά μάτια (πολύ καλό)
Σαλάτα χωριάτικη
Λιβανέζικο(φωλίτσες αραβικής πίτας με κιμά και μυρωδικά)
Φιλετάκια χοιρινά (πολύ καλά)
Πατάτες τηγανιτές (φρέσκες)
Κεμπάπ
Τζατζίκι

Θέλαμε να πάρουμε και λουκάνικο χωριάτικο όμως μας είπαν ότι το παίρνουν από μια περιοχή της επαρχίας και δεν τους είχαν φέρει ακόμα και προτίμησαν να μην πάρουν από αλλού, για εμένα υπέρ τους)

Παραγγείλαμε στην αρχή κρασί λευκό, όμως δεν μας άρεσε και το γυρίσαμε στις Βαρελίσιες.
Γενικά τα πιάτα του ήταν εύγευστα, οι τιμές του ήταν φυσιολογικές, όχι φθηνές 3 άτομα πληρώσαμε τελικά γύρω στα 60 ευρώ.

Επειδή δεν μένουμε εκεί κοντά δεν νομίζω ότι θα ξαναπάμε, αλλά όσοι είναι της περιοχής είναι ένα ωραίο μαγαζάκι!

10 Μαι 2013

Έλεγα σ΄έναν φίλο μου για κάποιο άλλο παρόμοιο μαγαζί της περιοχής, και με ρωτάει στο Αγροτικόν έχεις πάει?Αφού με έψησε λοιπόν ,παίρνω αγκαζέ την κυρά και πάμε στο μαγαζί μια Τετάρτη του Μαρτίου ,βραδάκι θα 'τανε 22.30, το Αγροτικόν γεμάτο .Φανταστείτε την έκπληξη μας.Βρήκαμε ένα τραπέζι κοντά στην πόρτα και αράξαμε!Από τότε πάμε 2-3 φορές το μήνα!

Ο χώρος δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο,μοιάζει πολύ με φοιτητικό καφενείο - τσιπουράδικο .Ξύλινα τραπέζια ,Μπάρα , και μερικά βαρέλια κρασιού πάνω από την μπάρα. Έχει και χώρο για μερικά τραπέζια έξω τώρα που καλοκαιριάζει.Το κάπνισμα επιτρέπεται .
Για μένα αυτό που με χαλάει λίγο είναι η μουσική , όταν είναι γεμάτο το μαγαζί δεν ακούγεται καθαρά και χαλάει την ατμόσφαιρα!(2.5)

Όσες φορές έχω πάει στο μαγαζί με έχει εξυπηρετήσει κι άλλος σερβιτόρος-α. Όλοι τους ήταν και γρήγοροι και εξυπηρετικοί.Το μόνο ότι έπρεπε να ζητήσουμε την απόδειξη.(3.5)

Ο κατάλογος τους έχει δέκα δώδεκα πιάτα που οι τιμές κυμαίνονται από 2 ευρώ(γίγαντες γιαχνί, μάλλον κονσέρβα) έως 8 ευρώ(σαγανάκι γαρίδες,το μόνο θαλασσινό).Έχω δοκιμάσει τα περισσότερα ,μου αρέσουν πολύ ο καγιανάς με σύγκλινο ,ο Ντάκος και η πατατοσαλάτα. Θεωρώ τις μερίδες του από ικανοποιητικές έως γενναιόδωρες. Η μόνη μου επισήμανση είναι ,ότι βάζουν σε όλα τα πιάτα πολύ πιπέρι και σε όσους δεν αρέσουν τα καυτερά θα έχουν θέμα. Άρα αν πάτε προσοχή!

Εκτός από τα φαγητά, πήραμε και ρακόμελα ,κρασί χύμα ,ούζο και μπύρες, κάθε φορά σε ποσότητες την επόμενη μέρα ήμασταν οκ ,χωρίς πονοκεφάλους κτλ.

Τώρα από θέμα τιμών ,έχουμε πληρώσει 9Ε/άτομο μέχρι 12Ε/άτομο.
Νομίζω οτι είναι πολύ καλέ τιμές!

ΥΓ. Προσπαθήσαμε να πάμε Σάββατο και γινόταν πανικός με την καλή έννοια, οπότε μάλλον θα πρέπει πάρετε τηλ πρώτα .

14 Φεβ 2013

Ξεκινήσαμε ένα βράδυ να πάμε για μπύρες σε γνώστη μπυραρία στο Κουκάκι. Ακριβώς απέναντι είναι το RINCON MEXICANO , που είχα διαβάσει πολύ καλές κριτικές. Προτείνω λοιπόν να πάμε για αρχή στο μεξικάνικο μαγαζάκι, να τσιμπήσουμε κάτι και να πιούμε και μαργαρίτες.

Τα άλλα δυο άτομα της παρέας βλέποντας το, είχαν της αντίρρηση τους, είναι μικρό, δεν έχει κόσμο, μεξικάνικο θα είναι ακριβό. Όμως, τελικά τους πείθω και πάμε.

Το μαγαζί όντως είναι μικρό, είχε 6 ή 7 τραπέζια στριμωγμένα(το μόνο που έχω να πώ κατά του μαγαζιού)

Ο χώρος καθαρός, τα τραπέζια τα μαζεύουν αμέσως.
Τα παιδια που σερβίρουν, γρήγορα και ευγένικα.

Πήραμε λοιπόν τέσσερα πιάτα :
Τάκος Ντοραδος
Μπουριτο
Φαχιτας Μοσχαρι
Μολε Πομπλανο
Μας έφεραν στην αρχή νάτσος
και πήραμε και 3 Μαργαρίτες (έχουν μηχάνημα και τις ετοιμάζει)

Τα πιάτα τους ήταν ολα καλομαγειρεμένα, προσωπικά μου άρεσαν όλα. Κάποια είναι καυτερα και χρειάζεται προσοχή .

Για τα φαγητά πληρώσαμε 27 ευρω, και για τις μαργαρίτες 13 ευρω.

Στο τέλος η παρέα μου είπε ότι τους άρεσε και σίγουρα θα ξαναπεράσουμε, όταν θα είμαστε στην γειτονία. Τα τραπέζια γεμισαν 2 φορές όσο είμασταν εκεί.

25 Οκτ 2011

ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ,ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ .ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΟΤΕ,ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΜΕ ΤΑ ΚΡΥΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΑΩ.

ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΓΩΝΙΑΚΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕ ΥΦΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣΑΔΙΚΟΥ.ΧΩΡΙΣ ΧΩΡΟ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ. ΚΑΘΑΡΑ "TAKE OUT ".ΚΑΘΑΡΟ ΟΜΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΕΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΜΩΣ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΑΛΑΜΙΑ ΤΥΡΙΑ ,ΚΑΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΣΑΛΑΤΙΚΑ ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣΑΔΙΚΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ 2.5

Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΣΟΥΠΕΡ 3 ΑΤΟΜΑ ΜΕΣΑ ,ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΤΗΝ ΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ ,ΟΣΟΙ ΩΡΑ ΣΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ,ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΑΤΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΣΟΥ. βΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4

ΠΗΡΑ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΓΕΜΑΤΟ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕ 4 ΕΥΡΩ (ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΤΥΛΙΧΤΑ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ),ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ,ΧΟΡΤΑΣΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ. βΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4

ΑΦΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΦΑΓΗΤΟΥ.
ΤΥΡΙΑ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ ΣΤΑ ΚΟΒΕΙ ΕΠΙΤΟΠΟΥ , ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΨΗΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΨΗΣΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ,ΟΜΩς ΤΑ ΨΗΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ( ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ Ο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΨΗΣΕ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ)ΣΑΛΑΤΙΚΑ ΦΡΕΣΚΑ ,ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΕΛΑΤΗς ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΨΗΣΕΙ.ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΓΕΥΣΗ!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙ ΚΑΙ Η ΣΑΛΤΣΑ ΠΕΣΤΟ!
ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕ ΠΟΥ ΕΠΙΑΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΕ ΓΥΜΝΑ ΧΕΡΙΑ ,ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4

19 Ιούλ 2011

Αποφάσισα να πάρω την κοπέλα μου και να πάω στο μαγαζί ένα βράδυ διαβάζοντας τις κριτικές στο site.

Το μαγαζί είναι αρκετά διαφορετικό εμφανισιακά σε σχέση με τα υπόλοιπα της περιοχής ,όμορφη πρόσοψη ενδιαφέρουσα αυλή με τεχνητούς καταρράκτες και δέντρα. Στο μόνο που έχω ένσταση είναι ότι ενω ήταν βράδυ χωρίς ιδιαίτερο κόσμο, όση ώρα ήμασταν εκεί υπήρχαν άλλα 4-5 τραπέζια , είχαν βάλει πολλά τραπέζια ακόμα και διπλα στον εξωτέρικο πάγκο για τα νέρα και τα σκουπίδια .πιστεύω ότι είτε πρέπει να τοποθετήσουν κάπου αλλού αυτό το χώρο ,είτε να μην βάζουν κοντά τραπέζια.Χώρος /Ατμόσφαιρα ειναι για (3.5)

Η εξυπηρέτηση ήταν ικάνοποιητικη και άμεση.Βρήκαμε γρήγορα τράπεζι ,παράγγειλαμε γρήγορα ,ήταν ευγενικοί και εξύπηρετικη.Δεν βάζω (4) αλλα (3.5) στην Εξυπηρέτηση ,γιατί ήταν βράδια χωρίς πολύ κόσμο και δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται σε κατάσταση πίεσης,αλλά και γιάτι εκάναν ένα μικρό σφαλματάκι πήραν τα πιάτα και τα μαχαιροπίρουνα των ορεκτικών και έφεραν τα κύριως πιάτα 10 λεπτά αργότερα,θα πρέπει να μην αφήνουν τόσο κενό.

Πήραμε 2 ορεκτικά , 1 σαλάτα ,2 κυρίως και 1 Μπουκάλι κρασί και πλήρωσαμε 50 ευρω .Για μένα η τιμές ήταν καταπλήκτικες. (4)

Τώρα στην ποιότητα φαγητου
Πήραμε μια σάλατα εποχής η οποία ήταν κάλη ,ομως έχω δοκίμασει και καλύτερες με ποιο γευστικό λάδι ή με καποια σως ξύδιου .
Για ορεκτικά πήραμε 1 σάγανακι με ράκομελο και σουσάμι καλό αλλα δεν είχε καθόλου την γευση από ρακόμελο .
Πατάτα στα 4 με τυρί και σως γιαουρτόυ ,δύστυχως ήταν άψητα τα κομμάτια στο εσωτερικό της πατάτας.

1 ψαρονέφρι ζουμερο ,δεν ήταν ζουμερο και ήταν αγευστο ,
και κεμπαπ με γιαόυρτι ,εντυπωσίακο πιάτο στην εμφάνιση , όμως το κεμπάπ ήταν αψήτο μέσα και στην γέυση θυμιζε περισσότερο μπιφτέκι .
Τα πιάτα συνοδευόντουσαν από πατάτες ,οι οποίες όμως ή είχαν ξανατηγάνισθει ή το λάδι είχαν καιρό να το αλλάξουν.
Απο θέμα ποσότητας οι μέριδες μεγάλες και χορταστίκες.Στην ποιότητα Φαγητού (2)

Ενα όμορφο μαγαζί ,με καλή ατμόσφαιρα και ευγενικούς - εξυπηρετικούς ανθρώπους.Περίμενα περισσότερα στην ποιότητα του φαγητού,Θα δοκιμάσω ακόμα μια φόρα μετά το καλοκαίρι .

ΑΜΠΑΚΟΣ
Κάθε Τετάρτη Burger Night