destroyer

Μέλος από: Φεβ 2011

29 Δεκ 2011

Πήγαμε χθές να φάμε μια παρέα τριών και πληρώσαμε 35 ευρώ!!!! και φάγαμε καλά και του σκασμού αυτό και μόνο τα λέει όλα για το συγκεκριμένο μαγαζί. Πείτε μου που αλλού θα βρείτε να φάτε φαγκρί 700 γρ με 7 ευρώ έστω και λίγο καμένο αλλά νόστιμο και εγώ θα σας βγάλω το καπέλο. Το μαγαζί είναι πάντα γεμάτο από ότι μας είπε ο φίλος που μας πήγε και για αυτό πρέπει να κλείσεις πριν πας, λογικό αν σκεφτείς τι δίνεις και τι παίρνεις.

04 Νοε 2011

Πάρα πολύ καλό φαγητό και ιδιαίτερο πήγα πριν κάνα δύο βδομάδες με μεγάλη παρέα μετά από σύσταση φίλου και μείναμε όλοι ευχαριστημένοι.
Το μαγαζί καθημερινή ήταν σχεδόν άδειο λόγω φυσικά και της κρίσης αλλά αξίζει την επίσκεψη για να φας κάτι ιδιαίτερο που δεν θα μπορείς να το φτιάξεις σπίτι.

Η εξυπηρέτηση και το περιβάλλον είναι καλή και όμορφο αντίστοιχα και οι τιμές για τέτοιο εστιατόριο στο πνεύμα της εποχής.

01 Ιούλ 2011

Πήγα και εγω λοιπόν να δοκιμάσω το συγκεκριμένο μαγαζί μετά απο πολλές καλές κριτικές που διάβασα εδω μέσα και σε γενικές γραμμές συμφώνησα με πολλόυς σε αρκετά. Το φαγητό είναι καλό ειδικά το σνίτσελ που δεν το βρίσκεις εύκολα στην Αθήνα,(στην Αυστρία σίγουρα πιο εύκολα και καλύτερα, αλλά εδώ μιλάμε για Αθήνα μια και δεν έχουμε την ευκολία να πεταγόμαστε στην Βιεννη για φαγητό.

Οι σαλάτες του δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για να τις χρεώνει 9 ευρώ μια και το μόνο που τις διαφοροποιεί είναι η σως. Τα σνίτσελ όμως και η συνοδεία γλυκιάς μπύρας είναι ότι πρέπει. Ο χώρος είναι πολύ συμπαθητικός και η μουσική που παίζει εξαίσια για ένα καλοκαιρινό βραδάκι. Ο κύριος που έχει το μαγαζί κάνει ότι μπορεί για να νιώσεις άνετα και να περάσεις καλά.

Το μόνο που θα τα χαλάσουμε είναι στις τιμές που αν έιχε στο μαγαζί τις τιμές που έχει στο delivery θα ήταν σούπερ, τότε θα ήταν value for money.

28 Ιουν 2011

Πολύ συμπαθητικό μαγαζί με νοστιμούς μεζέδες και αρκετά πιάτα για να δοκιμάσει κανείς το μόνο κακό είναι οτί είναι πάνω στο δρόμο με αποτέλεσμα να έχει αρκετή φασαρία ειδικά τώρα το καλοκαίρι.

Οι τιμές του θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερες ειδικά στις εποχές που ζούμε, πάντως μαζεύει κόσμο και έχει καλό φαγητό.

23 Ιουν 2011

Πολύ ωραίος χώρος αλλά άδειος, πήγα με την γυναίκα μου και ήμασταν μόνοι μας μαζί με μια άλλη παρέα. Το σκηνικό όμως είναι πολύ ωραίο όπως και το φαγητό. Θα πρότεινα οπωσδήποτε να δοκιμάσετε το μπιφτέκι απο φιλέτο το οποίο είναι φανταστικό, και ο σολομός είναι πολύ καλός.

Η εξυπηρέτηση πολύ καλή και ευγενική ίσως επειδή το μαγαζί είναι άδειο σου δίνει την εντύπωση οτι έχεις κλείσει το μαγαζί πριβέ. Τέλος οι τιμές και για την περιοχή αλλά και για το καλό φαγητό είναι καλές.

06 Ιουν 2011

Αντίθετα με τα περισσότερα εστιατόρια του είδους το φαγητό είναι πολύ καλό και πέρα από τον χώρο που είναι φανταστικός και την εξυπηρέτηση που είναι άψογη οι άνθρωποι έχουν δώσει βάση στο φαγητό. Το rib eye που έφαγα εγώ ήταν άριστα ψημένο μέτρια όπως μου αρέσει και η πατατούλα που το συνοδευέ εξαιρετική. Από τα άλλα πιάτα της παρέας ωραίο ήταν και το black cod που πάει να μιμηθεί το nobu αλλά είναι για μένα ένα κλικ πιο κάτω.

Το σόου στο τέλος με τα παγωτά και τον ατμό που βγαίνει το βρίσκω αρκετά έξυπνο και γευστικά τέλειο. Τον λογαριασμό δεν τον είδα ποτέ γιατι ήμασταν καλεσμένοι αλλά απο την όψη του φίλου που κέρναγε κατάλαβα οτι μετάνιωσε που διάλεξε το συγκεκριμένο μαγαζί για να μας φιλέψει.

02 Ιουν 2011

Πολύ όμορφος χώρος με τον καταράκτη να παίρνει την φασαρία απο το δρόμο και να θυμίζει άλλες πιο ωραίες εποχές. Η εξυπηρέτηση πολύ καλή βέβαια το μαγαζί μεσημέρι ήταν άδειο.

Το ψάρι που είναι και το ζητούμενο είναι φρέσκο και καλά ψημένο μια γλώσσα ψητή που έφαγα εγώ ήταν πολύ νόστιμη όπως και η σαλάτα μαιστράλι που προτείνεται. Οι τιμές του ακριβές για αυτό ίσως και είναι άδειο 45 ευρώ το άτομο για 2 ψάρια μια σαλάτα και κοκα κόλες δεν παίζει πια, που να ανέβει και ο ΦΠΑ στο 23%.

16 Μαι 2011

Απορώ που σαν λάτρης του καλού κρέατος δεν είχε τύχει ποτέ να επισκεφτώ το συγκεκριμένο μαγαζί. Είχα ακούσει για την καλή του φήμη αλλά δεν είχα καταφέρει ποτέ να έρθω, μέγα λάθος!!

Το φαγητό είναι πάρα πολύ καλό ειδικά το φιλέτο cafe de paris ήταν πολύ νόστιμο και σωστά ψημένο όπως μου αρέσει οι πατάτες του θέλαν λίγη δουλειά ακόμα γιατί είχαν παρατηγανηστεί και είχαν γίνει μικρά κομματάκια.Το γλυκό ήταν το κλασσικό σουφλέ σοκολάτας που εμένα δεν μου πολυάρεσε αλλά γενικά δεν τρελαίνομαι κιόλας.

Σε γενικές γραμμές πολύ όμορφος χώρος καλή εξυπηρέτηση και οκ τιμές χωρίς κρασί, με δύο μπουκάλια κρασί ο λογαριασμός σχεδόν διπλασιάσθηκε(τέσσερα άτομα).Σίγουρα αξίζει για το πολύ καλό κρέας του που είναι και σωστά ψημένο.

13 Μαι 2011

Ο χώρος είναι όντως πολύ μεγάλος για τον κόσμο που μαζέυει και φαίνεται λίγο κρύος παρόλο που είναι πολύ όμορφος. Το φαγητό είναι πολύ καλό ειδικά τα κρέατα του που θυμίζουν όντως μπιστρό.Η εξυπηρέτηση είναι καλή και γρήγορη και πληρώσαμε 30 ευρώ το άτομο με κρασί παρέα τεσσάρων, καθόλου κακά.

09 Μαι 2011

Είχα πολλά χρόνια να έρθω και η αλήθεια είναι οτι είχα μια αγάπη για το παλιό μαγαζί στα βάθη του πουθενά αλλά και εδω που ήρθε ο χώρος είναι φανταστικός μέσα στη φύση το φαγητό δεν άλλαξε ευτυχώς και τα παιδάκια είναι το ίδιο νόστιμα όπως πάντα, κάποιες αξίες δεν χάνονται όσα χρόνια και να περάσουν